Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Starším žákům, přípravce ani dorostu se nedařilo

Mládež – Letohradští hokejbalisté v kategoriích mládeže za sebou mají nepříliš povedený víkend. Starší žáci doma hostili Svitavy, přípravka odehrála turnaj ve Svitavách a dorost v neděli vyrážel do Hostivaře. Ani jeden tým však ze hřiště neodešel v roli vítěze, Jelenům a Laním tedy nezbývá, než se oklepat a hledět vstříc dalším zápasům.

Liga starších žáků

SK Hokejbal Letohrad – TJ Sršni Svitavy 6:8 (0:3, 2:2, 4:3)

Branky: 27:51 Martinek (Fišer), 28:59 Fišer (Manuel), 38:02 Fišer (Ščudla), 40:18 Motyčka (Oliva), 43:53 PP Fišer (Martinek), 44:50 Fišer – 8:46 Kantorová (Sklenářová), 10:03 Vetešník (Kloupar, Zavoralová), 14:59 Kloupar (Sklenářová), 15:00 Kloupar (Zavoralová), 15:33 Kantorová (Vetešník), 32:26 Holec (Kantorová), 37:21 Kloupar (Zavoralová, Jasanský), 43:23 SH Kantorová (Kačurik)

Střely: 30:35, vyloučení: 2:3, přesilovky: 3:2, využití: 1:0, v oslabení: 0:1

Sestava Letohradu: Krejčová, Bouchal Petr – Bouchal Pavel, Marek, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Brožek, Fišer ©, Luxová, Manuel, Motyčka, Oliva, Ščudla, Šturmová

Sestava Svitav: Křivinka (Dvořák) – Kačurik, Tichý, Holec, Jasanský, Kantorová, Kloupar ©, Sklenářová, Vetešník, Zavoralová

Letohradští starší žáci byli předskokanem zápasu extraligy, Sršni jim ale dali velice zabrat. „Sršni naskočili do zápasu s velkým nasazením a Jeleny trochu zaskočili. To se promítlo do skóre na konci 1. třetiny - 0:3. Ve druhé třetině Letohradští srovnali krok, dostali se do šancí, které proměnil Max Fišer a Filip Martinek, bohužel i v jejich síti skončily dva góly,“ popisuje průběhu zápasu vedoucí týmu Tereza Krejčová a dodává: „Třetí třetina byla v podání mladých Jelenů ještě lepší. Max Fišer se strefil ještě třikrát, jednou Matěj Motyčka. Konečná prohra 6:8 nakonec není tak velká, jak se na začátku zápasu zdálo.“ Letohradští jsou v průběžné tabulce pátí a v sobotu je čeká poslední zápas základní části soutěže, kdy v 11 hodin hrají v Hradci Králové.

Východočeský přebor přípravek

Druhý letošní turnaj Východočeského přeboru přípravek se odehrál v sobotu ve Svitavách. Letohradští vyrazili s velmi mladým týmem složeným převážně z ročníků 2014 a 2015 a odehrál čtyři nelehké zápasy. Jeleni nejprve narazili na Poličku, poté na Heřmanův Městec a pak se postupně utkali s „černými“ a „modrými“ Pardubicemi. Ve všech zápasech prohráli. „Kluci na turnaji nasbírali spoustu zkušeností. Týmy, které byly oproti nám ročníkově starší, a ten rok – dva jsou znát, nám daly zabrat. Kluci udělali spoustu chyb, které se ale jinak než tím, že si je prožijí a uvědomí, neodnaučí. Za mě pochvala brankáři z minipřípravky Dominikovi Svobodovi, střelcům Samovi Moravcovi a Kubovi Rybárovi a celému týmu za to, že odehráli všechny čtyři zápasy s hlavou nahoře,“ zhodnotila turnaj trenérka Iva Janoušková. Přípravku čekají ještě dva turnaje – 11. května a 1. června, místa konání budou upřesněna.

Sestava Letohradu: Svoboda – Baier, Moravec, Vágner, Rybár, Franiak, Kraus, Filip J., Filip V., Bečička

Extraliga dorostu

HBC Hostivař – SK Hokejbal Letohrad 19:4 (2:2, 9:0, 8:2)

Branky Letohradu: 0:55 Šťovíček (Krejčí), 11:26 Schwach (Rous), 33:10 PP Krejčí (Fišer, Rous), 42:05 Rous (Fišer, Schwach)

Střely: 55:28, vyloučení: 5:7, přesilovky: 4:2, využití: 2:1, v oslabení: 0:0

Sestava Hostivaře: Soukup (Exner) – Martinec, Režnárek, Švec, Votava, Bár ©, Havlík, Hradil, Hrodek, Krutský, Městka, Nestrojil, Skála, Trajer

Sestava Letohradu: Marek – Krejčí ©, Martinek, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Rous, Schwach, Šťovíček, Svatošová

Rychle zapomenout a koukat dopředu, to nyní musí dorostenci Letohradu. Nedělní výjezd do pražské Hostivaře se totiž mladým Jelenům vůbec nepovedl, aktuálně třetí tým tabulky dal Jelenům takovou lekci, kterou dlouho – možná nikdy – nezažili. Po vyrovnané první třetině, kdy nejprve účet zápasu v osmé minutě otevřel domácí Nestrojil a na to odpověděl Jáchym Šťovíček, poté Jeleni vedli gólem Petra Schwacha, vzápětí však na 2:2 znovu srovnal Nestrojil, přišel ve druhé třetině výbuch a devět gólů do letohradské kasy! „Absolutní zmar a hrůza. Těžko se hledají slušná slova pro náš výkon ve druhé a třetí třetině. Nešlo nám vůbec nic, žádná přesná přihrávka, mnoho individuálních chyb,“ s hořkostí popisuje trenér Petr Šťovíček. Ve třetí třetině pak do branky Letohradu padlo dalších osm gólů, dvěma kosmeticky smazali náskok hostů Ondřej Krejčí a Matěj Rous a Letohrad z Hostivaře odvezl prohru 19:4. „Nezbývá než rychle zapomenout a důkladně se připravit na další zápasy,“ říká trenér. Do konce základní části Jelenům zbývají dva – už tuto neděli hrají od 11 hodin v Hradci Králové.