Starší žáci porazili „bílé“ Pardubice, minipřípravka hrála ve Svitavách

Mládež – Poslední herní víkend v březnu mají za sebou mladí hokejbalisté Letohradu. V příštím víkendu mají totiž Velikonoční volno. Starší žáci na domácí půdě hostili „bílý tým“ Pardubic a na první jarní turnaj Východočeského přeboru minipřípravek vyrazila i početná družina Jelenů.

Liga starších žáků

SK Hokejbal Letohrad – HBC Pardubice „bílý tým“ 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 12:36 Martinek (Fišer), 16:20 Martinek, 28:31 PP Manuel (Fišer, Marek), 29:02 Fišer (Martinek), 44:56 SH Motyčka (Manuel, Fišer) – 23:42 Martínek (Burda)

Střely: 41:6, vyloučení: 3:2, přesilovky: 1:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Sestava Letohradu: Krejčová – Kubíček, Marek, Martinek, Ščudlová, Vacek, Blažek, Brožek, Fišer ©, Luxová, Manuel, Motyčka, Ščudla, Šťovíček

Sestava Pardubic „bílého týmu“: Kysilková – Lukášová, Melichárek, Ryšavý, Vaníček, Adamů, Burda, Jeník, Ludvíček, Martínek, Oulehla, Pecháček

Zápas starších žáků se nesl v převaze domácího týmu Jelenů. Ti se ale dokázali prosadit až ve třinácté minuty, do té doby svítil na časomíře bezbrankový stav. Po dvou třetinách Letohradští vedli 4:1 po dvou gólech Filipa Martinka, přesilovkovém zásahu Alberta Manuel a gólu Maxe Fišera a těsně před koncem třetí třetiny ve vlastním oslabení na konečných 5:1 pečetil Matěj Motyčka.

Letohrad má nyní týdenní volno a 6. dubna vyráží k zápasu do České Třebové. Ve stejný den se pak v Letohradě uskuteční turnaj mladších žáků ve formátu 3+1.

Východočeský přebor minipřípravek

Minipřípravka Jelenů má za sebou pátý turnaj Východočeského přeboru minipřípravek, který hostila hala ve Svitavách. Letohradští vyrazili s početnou družinou, zachytal si nováček Honza Smejkal a premiéru v dresu Jelenů si odbyl Tonda Jireš. „Sobotní turnaj minipřípravky byl v celku dobrý, hráči se zlepšují, ale stále se mají co učit… Musíme společně na pár věcech zapracovat. Ale na to, že tým tvoří především hráči mikro, tak se skvěle vypořádali se staršími protihráči,“ zhodnotil turnaj trenér Letohradu Tomáš Smejkal. Letohradští odehráli čtyři zápasy, brali jednu výhru a další turnaj je čeká v sobotu 20. dubna na domácím hřišti v Letohradě.

Sestava Letohradu: Smejkal, Svoboda – Smejkalová, Doleček, Cvejn, Franko, Jireš, Bečička, Javor, Moravec