Související zápas

Hokejbal Letohrad
LETSK Rebel Praha
5:4(0:1, 3:1, 2:2)
ne 17. 3. 2024 13:30 @ Letohrad, Extraliga dorostu / Základní část - Divize Východ

Dorost si výhru vybojoval dvě vteřiny před závěrečnou sirénou

Extraliga dorostu – Letohradští extraligoví dorostenci se poprvé v jarní části představili na domácím hřišti. V zápase navazujícím na zápas extraligy v neděli hostili pražské Rebely. V zápase nejprve prohrávali, pak se ujali vedení a nakonec drama vyšperkovali až do samého závěru, kdy z posledního buly vítězný gól dvě vteřiny před koncem trefil Petr Schwach. Letohrad je po třinácti zápasech s osmnácti body na sedmé příčce průběžné tabulky a v neděli vyráží opět na hřiště soupeřů: ve 14:00 hodin nastoupí na pardubických Polabinách proti místním Perníkářům.

SK Hokejbal Letohrad – SK Rebel Praha 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)

Branky: 17:58 Rous (Schwach), 18:48 Rous (Šafář, Schwach), 19:57 Rous (Schwach, Neruda), 37:29 Rous (Šafář, Schwach), 44:58 SH Schwach (Fišer) – 1:45 Lebeda (Janich), 18:40 Klofát (Koch), 36:46 Křivánek (Klofát, Koch), 37:00 Birčák (Adam, Maxima)

Střely: 31:39, vyloučení: 5:6, přesilovky: 3:5, využití: 0:0, v oslabení: 1:0

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer, Halbštátová, Krejčí ©, Rous, Schwach, Snítilý, Šťovíček, Svatošová

Sestava Prahy: Slavík – Janich, Křivánek, Maxima, Vaňáč ©, Adam, Birčák, Čihák, Jura, Klofát, Koch, Lebeda, Motoška, Ryboš

Letohradští do zápasu nevstoupili příliš dobře, hned ve druhé minutě prohrávali gólem hostujícího Lebedy. Na vyrovnání se čekalo až do osmnácté minuty zápasu, kdy svou gólovou krasojízdu rozjel Matěj Rous – 1:1. V další minutě se prosadil Klofát, osm vteřin na to ale odpověděl Matěj Rous – 2:2. V další minutě se tentýž hráče prosadil potřetí – 3:2. I závěrečná třetina se nesla ve velmi bojovném duchu, v 37. minutě na 3:3 srovnal Křivánek, vzápětí strhl vedení na stranu hostů Birčák. Po necelé půlminutě ale bylo srovnáno, a to čtvrtým gólem Matěje Rouse – 4:4. Hrálo se o každý metr hřiště a už už to vypadalo, že bude remíza, tak přišlo poslední buly zápasu vyhrané Maxem Fišerem, přesná nahrávka na hokejku Petru Schwachovi a přesná střela do rebelské branky – 5:4. „Brzy jsme prohrávali o jednu branku a 15minut nám trvalo vyrovnat. Ještě dvakrát jsme dotahovali jedno gólovou ztrátu. Byl to náročný zápas, kdy se nám dařilo udržet nasazení a soustředěnost i za nepříznivého stavu. Díky střeleckému umu Matěje Rouse a krásném gólu po buly dvě sekundy před koncem jsme brali tři body,“ shrnul zápas trenér Letohradu Petr Šťovíček.