SHC OpavaLET
2:8(1:3, 0:4, 1:1)
ne 10. 3. 2024 13:00 @ Opava, Extraliga dorostu / Základní část - Divize Východ

Dorost přivezl z Opavy první jarní body

Extraliga dorostu – Los prvního jarního kola extraligy dorostu přisoudil Letohradu cestu do daleké Opavy. Jeleni na východě republiky vybojovali tři body po vysoké výhře, na kterou se ale dost nadřeli… Letohrad je po dvanácti odehraných zápasech s 15 body na osmém místě průběžné tabulky a už v neděli se představí domácím fanouškům, když od 13:30 hodin hostí tým pražských Rebelů.

SHC Opava – SK Hokejbal Letohrad 2:8 (1:3, 0:4, 1:1)

Branky: 13:05 PP Kocián (Kopecký), 44:36 Klement (Marek) – 8:56 Fišer (Neruda), 9:56 Schwach (Snítilý D., Marek), 11:11 Schwach (Rous, Svatošová), 18:22 Schwach (Rous, Šťovíček), 21:24 Šafář (Fišer), 22:15 Svatošová (Fišer, Rous), 28:22 Šťovíček (Schwach, Rous), 40:48 SH Schwach (Rous, Šafář)

Střely: 22:23, vyloučení: 2:6, přesilovky: 5:1, využití: 1:0, v oslabení: 0:1

Sestava Opavy: Prášilová – Kalužík, Kocián, Legdanová, Škarda, Bereiter, Klement, Kočí, Kopecký, Marek ©, Palzer

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Blažek, Fišer ©, Rous, Schwach, Snítilý D., Šťovíček, Svatošová

Letohradští v Opavě hráli od 13 hodin a prvních více jak osm minut se hrálo bez gólu. Prolomit bezbrankový stav se podařilo až v deváté minutě Maxovi Fišerovi, v další minutě rozjel svou „střeleckou“ Petr Schwach, který si v zápase připsal čtyři góly a jednu asistenci. Letohradští nakonec zvítězili rozdílem šesti branek, trenér Petr Šťovíček ale konstatoval, že zápas se nevyvíjel tak jednoznačně, jak by se zdálo podle výsledku. „Prvních osm minut se nám nedařilo kombinovat, Opava dobře napadala a my zbytečně přicházeli o míček. Po prvních dvou gólech nervozita opadla a začali jsme hrát lépe. Měli jsme šest vyloučení, z toho tři byly úplně zbytečné fauly,“ hodnotí zápas trenér a dodává: „Sice máme vysoké procento ubráněných přesilovek, ale to není řešení. Hrát dvanáct minut ve čtyřech nás stojí hrozně moc sil. Dobře nám zachytl gólman a Petrovi Schwachovi se střelecky dařilo.“