Související zápasy

Hokejbal Letohrad

Béčko o gól prohrálo v Chlumci, dorost nestačil na Pardubice

2. liga, extraliga dorostu – Uplynulý víkend nabídl také duely ve východočeské druhé lize a extralize dorostu. Oba týmy Letohradu hrály na hřištích soupeřů a oba přijely domů bez bodu.

2. liga

HbC Chlumec nad Cidlinou – SK Hokejbal Letohrad B 6:5 (4:2, 1:1, 1:2)

Branky: 0:30 Horák (Skřivánek), 4:14 Kralovič (Kozák, Chára), 6:33 Kozák (Horák), 11:40 Kozák (Horák), 15:38 Horák (Kozák, Skřivánek), 33:15 Horák (Skřivánek, Šanda) – 12:25 Krejčí (Šmídek, Lux), 13:04 Šmídek (Pražák), 19:23 Vychytil (Lux), 37:49 Vychytil (Škeřík, Moravec), 43:42 Vychytil (Mlejnek)

Střely: 44:23, vyloučení: 2:3, přesilovky: 2:1, bez využití

Sestava Chlumce nad Cidlinou: Havlíček – Doležal, Holman, Šubr, Vidner, Černý ©, Chára, Hanyš, Horák, Kosina, Kozák, Kralovič A., Kralovič J., Šanda, Skřivánek

Sestava Letohradu B: Manučarjan – Moravec, Pražák ©, Ptáček, Vychytil, Fišer, Krejčí, Lux, Mlejnek, Rous, Škeřík, Šmídek

Druholigoví Jeleni vyrazili do Chlumce v sestavě na dvě pětky a trenér Martin Motyčka měl k dispozici i dva šikovné dorostence. Než se ale Jeleni stačili rozkoukat, prohrávali o čtyři branky. Zpátky do hry je dostal ve 13. minutě Ondřej Krejčí, do konce první třetiny pak na 4:2 snížil Jára Šmídek. Letohradský gólman Manučarjan čelil velkému počtu střel a akcí, ve druhé třetině každý tým přidal po jednom gólu, tu třetí vyhráli Letohradští, když si svůj hattrick zkompletoval Petr Vychytil. Na vyrovnávací gól ale už Jelenům čas nezbyl…

Letohrad B je po čtrnácti zápasech na sedmé příčce průběžné tabulky a další zápas je čeká v neděli 7. dubna, kdy doma od 11 hodin hostí Jestřáby Přelouč.

Extraliga dorostu

HBC Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 10:2

(3:2, 2:0, 5:0)

Branky: 9:43 Mojžíš (Plecháček, Školník), 10:09 Chýle (Kupka, Doležal), 14:14 Janovský, 15:37 Kupka (Chýle, Hruška), 17:04 Molavec (Červenka), 30:07 Chýle (Kupka), 30:48 Reinberg (Hlaváček), 32:39 Chýle (Kupka), 40:50 Hlaváček (Remač), 41:44 Doležal (Červenka, Mojžíš) – 4:28 Schwach (Rous), 8:22 PP Schwach (Fišer, Neruda)

Střely: 40:20, vyloučení: 7:5, přesilovky: 3:5, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava Pardubic: Kazda (Voženílek) – Molavec, Reinberg, Školník, Švadlenka, Baráková, Červenka, Chýle, Doležal, Hlaváček, Hruška, Janovský, Kupka ©, Mojžíš, Plecháček, Remač, Švidrnoch, Závodský

Sestava Letohradu: Marek – Martinek, Neruda, Nováková, Šafář, Svatošová, Blažek, Fišer, Halbrštátová, Krejčí ©, Motyčka, Rous, Schwach, Šťovíček

Jestliže by letohradští dorostenci chtěli na nějaký zápas rychle zapomenout, je to bezesporu poslední zápas s Pardubicemi. Letohradští sice po devíti minutách vedli 0:2 po dvou gólech Petra Schwacha, v desáté minutě se ale rozjel pardubický brankostroj, který Letohradu nedal šanci. „Od první minuty zápasu měl soupeř mnohem víc ze hry. Sice se nám podařilo dostat do vedení o dvě branky po podařeném vhazování a přesilovce, ale víc nám soupeř nedovolil. Pardubice dobře kombinovaly a mnohokrát potrestali propadnutí naší obrany,“ hodnotil zápas trenér Letohradu Petr Šťovíček. Jeho tým prohrál i na střely, a to rovnou polovinou. „Hrál se silový důrazný hokejbal, který nám vůbec nechutnal. Ještě že máme volný víkend a můžeme se dát do hromady před dalším důležitým zápasem o 6. místo v základní části,“ dodal trenér.

Letohradští mají nyní Velikonoční pauzu a poté je čeká domácí zápas, konkrétně v neděli 7. dubna od 13:30 hodin. Letohradští, kteří jsou nyní na sedmé příčce tabulky, hostí svého souseda v tabulce – o tři body chudší svitavské Sršně.