Související zápas

Hokejbal Letohrad
HBC Svítkov Stars PardubiceLET
3:5(0:2, 1:2, 2:1)
so 16. 9. 2023 9:30 @ Pardubice - Svítkov, Liga starších žáků - Čechy Východ / Základní část

Přípravka hrála doma, starší žáci mají první výhru

Mládež – V dalším hokejbalovém víkendu se za slunečného počasí v Letohradě odehrál turnaj přípravek. Letohradští odehráli čtyři zápasy. Starší žáci podruhé v nové sezoně vyrazili na hřiště soupeřů, tentokrát do Svítkova. Na hřišti Stars svěřenci kouče Ládi Kubíčka vybojovali důležitou výhru!

Liga starších žáků

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Branky: 24:18 Topič (Kerner, Koudela), 37:15 Jánský (Malý, Koudela), 37:30 Topič (Hospr T.) – 5:46 SH Martinek (Fišer), 6:35 Motyčka (Fišer), 22:15 Motyčka (Fišer, Martinek), 28:21 Motyčka (Fišer), 36:53 Luxová (Fišer)

Střely: 30:20, vyloučení: 5:4, přesilovky: 6:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:1

Sestava Svítkova: Franek (Štarman) – Gusty, Hospr T., Jánský J.+J., Kerner, Koudela ©, Solař, Hospr M., Kašpar, Korel, Ločárek, Malý, Neliba, Novák, Topič

Sestava Letohradu: Krejčová – Marek, Martinek, Vacek, Blažek, Brožek, Fišer ©, Luxová, Motyčka, Oliva, Šafář

Letohradští se ujali vedení v šesté minutě zápasu, kdy domácího gólmana ve vlastním oslabení prostřelil Filip Martinek, v další minutě pak druhý gól Jelenů přidal Matěj Motyčka – 0:2. Svítkovští se ale rozhodně nevzdávali, Jeleny dlouho držela gólmanka Aneta Krejčová. Ve 23. minutě na 0:3 pro Letohradské zvyšoval znovu Matěj Motyčka, pak na 1:3 snížil domácí Topič. Víc ale Jeleni ve druhé třetině nedovolili, naopak ještě navýšili, když si hattrick dvěma góly zkompletoval Matěj Motyčka. Ve třetí třetině nejprve v 37. minutě na 1:5 zvýšila Nikoleta Luxová, pak ale Jeleny Svítkovští zaskočili hned dvakrát v jedné minutě, konkrétně v té 38., po které na časomíře svítil stav 3:5. A ten se stal konečným a Jeleni tak brali první tři body do tabulky východočeské soutěže. Premiéru v zápase si odbyl Honza Šafář.

Další plánované kolo, které mělo čekat Jeleny v sobotu na domácí půdě, se z důvodu marodky Jestřábů Přelouč odkládá. Starší žáci Letohradu tak mají týdenní pauzu a poté ve čtvrtek 28. září hrají v Pardubicích - Polabinách.

Východočeský přebor přípravek

Přípravka Letohradu si v letošní sezoně poprvé zahrála na domácí půdě. Jeleni postupně bojovali s bílým a modrým týmem Pardubic, s Hradcem Králové a Svitavami. Letohradu chyběl zraněný střelec Fada Ščudla, premiéru si odbyl Pepa Pawera. A i když Letohradští všechny zápasy prohráli, jejich výkon se podle trenérky Ivy Janouškové oproti turnaji v předchozím víkendu zlepšil. „Chybí nám důraz před brankou a hlad po gólech, je třeba natrénovat rozebírání hráčů v obranném prostoru. Kluci i Róza se ale snažili a mají mou pochvalu,“ uvedla trenérka.

Sestava Letohradu: Lux – Šťovíček ©, Vágner, Franiak, Kreuzigerová, Pawera, Baier