HBC Svítkov Stars PardubiceLET
5:6(3:2, 0:2, 2:2)
ne 11. 2. 2024 12:00 @ Pardubice - Svítkov, Český pohár 2023/2024, 3. kolo

Jeleni vyhráli ve Svítkově a postupují do čtvrtého kola Českého poháru

Český pohár – Dva týdny před startem jarní části nejvyšší hokejbalové soutěže mužů si Letohradští Jeleni zahráli ve Svítkově třetí kolo Českého poháru, Zápas byl nakonec velmi napínavý a s těsnou výhrou o gól do dalšího kola postupuje Letohrad. Hattrick vstřelil David Levý. Ve čtvrtém kole Letohradští změří síly s Hostivaří, termín bude upřesněn.

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 5:6 (3:2, 0:2, 2:2)

Branky: 1:00 Stromko (Hrabica, Bláha), 7:50 Stromko (Bláha, Kohoutek), 13:10 Pavlíček (Kábrt, Korec), 38:53 Hrabica (Bláha, Stromko), 44:21 PP Hudec (Stromko, Král) – 3:14 Macháček (Bečka), 6:32 Levý (Faltejsek, Lux F.), 17:31 Levý, 28:23 Levý (Macháček, Halbrštát), 36:34 Lux F. (Krejsa), 37:25 Hubálek

Střely: 42:29, vyloučení: 2:2, přesilovky: 1:1, využití: 1:0, diváků: 47

Sestava Svítkova: Sterenčák (Šťovíček) – Bureš, Hrabica, Kaščák, Korbel, Korec, Koudela, Bláha, Drbal, Hudec, Kábrt, Kohoutek, Král, Matys, Pavlíček, Stromko

Sestava Letohradu: Křemenák, Novák – Anýž, Bečka, Krejsa, Lux F., Faltejsek, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Lux T., Macenauer, Macháček, Šmídek

Zápas mezi Svítkovem a Letohradem, kterému příliš nepřálo počasí, měl spád hned od prvních minut. Přesně po minutě otevřel účet zápasu domácí Stromko, po dvou minutách na 1:1 srovnal letohradský Michal Macháček. V sedmé minutě strhl vedení na stranu Jelenů David Levý, na to ale domácí našli odpověď v osmé minutě gólem Stromka a ve 14. minutě opět vedli brankou Pavlíčka – 3:2. Druhá třetina gólově patřila Jelenům, když se dvakrát v prostřední patnáctiminutovce trefil David Levý – 3:4. Dál se ale tahalo o každý kousek hřiště, v 37. minutě na 3:5 zvýšil Filip Lux, v další minutě na časomíře svítil stav 3:6 po gólu Ondřeje Hubálka. Letohradští si ale výhru nechali zdramatizovat – nejprve v 39. minutě na rozdíl dvou gólů upravil Hrabica a půl minuty před koncem v přesilovce na 5:6 snížil Hudec. Letohradští hubené vedení udrželi a postupují tak do čtvrtfinále Českého poháru, kde, jak už bylo řečeno, o postup na Final Four zabojují s Hostivaří. „Zápas, co se výsledku týká, se nám povedl. Bylo znát, že se hrálo po delší době, bylo tam hodně nepřesností, ale to se dalo čekat. Ke konci to bylo zbytečné drama, ale nakonec jsme to zvládli,“ zhodnotil zápas kouč Letohradu Tomáš Friml, který měl k dispozici jen dvanáct hráčů do pole. „Bylo to těžké utkání, soupeř se dostával do velkých šancí, nás podrželi oba gólmani. Nám se dařilo dobře řešit situace v útočném pásmu a byli jsme produktivní,“ doplňuje k odehranému zápasu Tomáš Friml. Jeho tým čeká první jarní zápas extraligy 24. února v Ústí nad Labem. „S Ústím to jsou vždy těžká utkání. Vždy je to hodně vyrovnané a očekávám, že tomu nebude jinak ani teď,“ vyhlíží zápas trenér.