Facebook SK Hokejbal Letohrad Fotogalerie na Rajče.net SK Hokejbal Letohrad
Hokejbalové centrum mládeže = SK HOKEJBAL LETOHRAD
Aktuální informace najdete i na našem Facebooku!

AKTUÁLNĚ

Šimara vynuloval pražské KOVO a Jeleni se rozloučili s podzimní částí vítězstvím!


Momentka ze zápasu (foto: Mikeska Photography)

V sobotu 18. listopadu zajížděl extraligový celek Letohradu do hlavního města, kde vyzval poslední pražské KOVO. To se od začátku utkání dostalo do několika slibných šancí, ale v brance Jelenů vládnul pevnou rukou neprůstřelný Jan Šimara. Když se v dalším průběhu dostali letohradští hokejbalisté do šancí, tak je využili a srazili tak krizi prožívající pražský celek na kolena. Jeleni oslavili závěr podzimní části vítězstvím 3:0.

23.11.2017 | Filip Červinka | A-TÝM | Přečteno: 553x

12.kolo | Sobota 18.11.2017 - 11:00
TJ KOVO Praha - SK Hokejbal Letohrad   0:3   (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. Lukáš Lajčiak (Ondřej Lux), 31. Ondřej Běloušek (Miroslav Adamec, David Hejtmánek), 36. Miroslav Věchet (Miroslav Adamec)
Střely: 33:29 | Vyloučení: 6:6 | Využití: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 15
Rozhodčí: Koskuba, Šulo
TJ KOVO Praha: Vaníček (Majerníček) – Adam, Ruda, Zeman Martin, Bravenec, Bydžovský, Franěk, Řebík, Strejček, Valenta, Winter, Wurdák, Zeman Michal
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, Běloušek, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil, Běloušek, Cvejn, Halbrštát, Hejtmánek David, Hejtmánek Josef, Košťál, Lux Jan, Lux Ondřej, Věchet, Holec

Hned zkraje úvodní patnáctiminutovky se Jeleni usadili na dobré dvě minuty v útočném pásmu soupeře a vypadalo to na jasnou záležitost v podání Letohradu. Jako blesk z čistého nebe ale přišel nesmírně energický projev domácího KOVA, jež se několikrát hnalo ve dvou či třech hráčích na gólmana Šimaru, jenž ale zlikvidoval všechny pokusy Pražanů. Ani hosté z malebného východočeského městečka nezůstali pozadu, ale tak vyložené šance jako měl soupeř Letohradští neměli.

Do druhé třetiny se vstupovalo v podobném duchu, Letohrad začal útočit i s jinak defenzivními obránci a z toho plynuly neuvěřitelné propady tří pražských hokejbalistů proti jednomu letohradskému bekovi snad třikrát po sobě. Šimara byl ale pokaždé pevný v kramflecích a z protiútoku najednou udeřil alternující obránce Lukáš Lajčiak, jenž využil nahození Ondřeje Luxe a odraženého míčku od gólmana KOVA a doslova procpal kus oranžového plastu za záda bezmocného Vaníčka střežící pražskou klec – 0:1. Ještě předtím nebyl uznán gól Miroslava Věcheta, pro údajnou vysokou hůl, takže Letohrad mohl vést dříve.

Třetí perioda přinesla start z říše snů, první útočná formace se okamžitě usadila v útočném pásmu, a po střele z otočky zvedal ruce nad hlavu Ondřej Běloušek – 0:2. Na letohradské hokejky dorazil klid, ale i nadále podnikali svěřenci trenérů Frimla a Červinky výpady, z nichž zákonitě přicházely propady, to už ale Šimara své oponenty tak vydeptal, že se nebyli schopni trefit a když přišlo nahození od modré čáry v podání Adamce a skvělý důraz v brankovišti KOVA v režii Miroslava Věcheta, bylo to o tři branky a téměř jasno o letohradském vítězství. Na konci duelu už se nic významného nestalo a Letohrad slavil zasloužené vítězství 3:0.

Utkání zhodnotil jeden z nejlepších hráčů utkání, Miroslav Adamec:
„Už jsme potřebovali bodovat za tři body a jsem rád, že jsme podzimní část zakončil vítězstvím. Potvrdilo se to, že když hrajeme „hrozný hokejbal“ dokážeme vstřelit i víc jak jednu branku. Když to pak spojíme se skvělým výkonem Šimiho, (Jan Šimara pozn. red.) máme všechny tři body. V utkání jsem dvakrát nahrál na gól a každý bod mě potěší. (úsměv) Jsem tam hlavně ale od defenzivy, takže jsem rád, když mohu týmu pomoci i jinak než jen bráněním. Vždy je co zlepšovat a do jarní části je potřeba se zaměřit hlavně na zakončení a větší důraz do branky. Co s tím… gólman nás vždy dokáže podržet, a když vstřelíme více branek za zápas, určitě se nám tato bilance vylepší!“

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Po extralize mužů i dorostu se do jarní části letošní sezony probouzí i kategorie starších žáků. Ti po podzimu skončili na třetím místě průběžné tabulky východočeské Ligy starších žáků a na úvod jara v sobotu zajíždí do Svítkova. V předsezonním rozhovoru jsme si nejen o týmu starších žáků, ale i o jeho hráčské kariéře a rozhodnutí stát se trenérem povídali s JAKUBEM SUDÍKEM, který společně s Davidem Janďourkem stojí na letohradské lavičce.

 

adidas shop
TABULKAFCE
1.HBT Vlašim51
2.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice43
3.HBC ALPIQ Kladno43
4.HC Kert Park Praha42
5.HBC Hradec Králové 198840
6.HBC Pento Most38
7.HBC Plzeň35
8.SK TOPTRANS Jihlava30
9.HBC Enviform Třinec25
10.SK Hokejbal Letohrad18
11.Elba DDM Ústí nad Labem17
12.HbK Karviná14

» detailní tabulka