Facebook SK Hokejbal Letohrad Fotogalerie na Rajče.net SK Hokejbal Letohrad
Hokejbalové centrum mládeže = SK HOKEJBAL LETOHRAD
Aktuální informace najdete i na našem Facebooku!

AKTUÁLNĚ

Jeleni vyrazili na Mikulášský turnaj, poprvé si zažili hokejbal v „nafukovačce“


Mikropřípravka Jelenů v Pardubicích. (foto: Iva Janoušková)

Ačkoli mládežnické soutěže už v prosinci spí zimním spánkem, Letohradští ale ještě jednou vytáhli výstroje a hokejky. Mikropřípravka, tedy hráči ročníků narození 2010 a mladší, totiž v neděli 3. prosince vyrazila na Mikulášský turnaj, který se konal v příjemném prostředí nafukovací haly na pardubických Polabinách.

06.12.2017 | Redakce | Přípravka | Přečteno: 241x

Na turnaj ve formátu 3+0 na malé branky vyrazila z Letohradu šestice hokejbalistů, kteří pod vedením trenérky Ivy Janouškové odehráli čtyři zápasy. Nejprve se postavili „zelenému“ týmu Přelouče, který díky dvěma zásahům Matěje Motyčky porazili 2:0. Pak si podobně jako extraligový A tým zkusili hrát proti pražskému Kert Parku a předvedli skvělý výkon. V napínavém zápase se hrálo nahoru dolů, Letohradští bránili a podnikali útoky na pražskou branku, ale nakonec na potřebný vyrovnávací gól nezbyl čas a Letohradští prohráli 4:3. Jako druhý tým červené skupiny narazili na druhý pražský celek, a to Rebely. Ti nedali Letohradu šanci a než se Jeleni rozkoukali, už prohrávali. Srdnatě ale bránili a nakonec prohráli 4:0. Závěrečný zápas pak znamenal střet s „bílým“ týmem Jestřábů Přelouč, ve kterém se dlouho nemohl nikdo strefit. Nakonec Jelenům jeden Jestřáb přece jen utekl a vstřelil jediný gól zápasu. O výsledky ale nejde, Letohradští si zahráli, strávili příjemné odpoledne hokejbalem a nakonec jim odměnou byl nejen pardubický perník, ale i velká pamětní medaile.

Opět po čase jsme se vrátili do bojů mikropřípravek. Nováčky jsme doplnili zkušenějšími hráči a šestice hráčů v týmu si turnaj opravdu užila. Premiéru v hokejbale si odbyl teprve čtyřletý Šimon Bříza, který na hřišti srdnatě bojoval stejně jako všichni ostatní. Bylo to super a ráda bych ocenila i formát turnaje, myslím, že čtyři zápasy takhle malým dětem naprosto vyhovují. Díky organizátorům za turnaj a také „našim“ rodičům za podporu a fandění,“ řekla po turnaji trenérka Iva Janoušková.


Sestava Letohradu: Krejčová Aneta, Bouchal Petr, Bouchal Pavel, Motyčka Matěj, Bříza Šimon, Vacek Sebastian

Fotogalerie z turnaje je na www.hokejbal-letohrad.rajce.net

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Po extralize mužů i dorostu se do jarní části letošní sezony probouzí i kategorie starších žáků. Ti po podzimu skončili na třetím místě průběžné tabulky východočeské Ligy starších žáků a na úvod jara v sobotu zajíždí do Svítkova. V předsezonním rozhovoru jsme si nejen o týmu starších žáků, ale i o jeho hráčské kariéře a rozhodnutí stát se trenérem povídali s JAKUBEM SUDÍKEM, který společně s Davidem Janďourkem stojí na letohradské lavičce.

 

adidas shop
TABULKAFCE
1.HBT Vlašim51
2.HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice43
3.HBC ALPIQ Kladno43
4.HC Kert Park Praha42
5.HBC Hradec Králové 198840
6.HBC Pento Most38
7.HBC Plzeň35
8.SK TOPTRANS Jihlava30
9.HBC Enviform Třinec25
10.SK Hokejbal Letohrad18
11.Elba DDM Ústí nad Labem17
12.HbK Karviná14

» detailní tabulka