Načítání ...
Ženy vyhrály skupinu B, v baráži ale podlehly Bárbínám
6.9.2018 23:07
Tým žen na turnaji ve Svítkově. Foto: David Kerschbaum1
 

První zářijový den. Konec léta, v Letohradě ale datum přinesl start extraligy a také čtvrtý turnaj Východočeského přeboru žen. Laně s koučem Michalem Novákem vyrazily do Svítkova, kde ve skupině B sehrály čtyři zápasy a k tomu navíc jeden barážový. Turnaji příliš nepřálo počasí, Laně se navíc musely obejít bez své opory Vanesy Halbrštátové.

V prvním zápase Letohrad narazil na Rebel Praha. Jak v hodnocení konstatoval kouč, první zápasy bývají pro letohradské hráčky velmi těžké a tak s nepříliš zkušeným soupeřem Letohrad vybojoval pouze remízu 1:1, když jediný gól Letohradu vstřelila Dominika Bednářová. Ve druhém zápase si Letohrad podstatně spravil chuť, přeloučské ROŠTěnky totiž porazil rozdílem tří branek. Ani heřmanoměstské Bodliny na Laně nestačily, dvakrát se trefila Dominika Bednářová, dvakrát Kristýna Mačátová a byla z toho výhra 4:2. Zápasy se skalickými Rebelkami nepatří mezi lehké, slovenské hokejbalistky rády využívají svých tvrdých střel zdálky, nicméně tentokrát si na Evu Gelovou v brance Letohradu nepřišly. Její konto zůstalo čisté a Letohrad mohl slavit výhru 3:0 a tím pádem i první místo ve skupině B a ideální možnost vrátit se zpět do divize A. Tam se jim ale nedařilo, soupeřky z Kyjova byly lepším týmem a výhrou 1:4 se ve výkonnostní skupině A udržely. Pro Laňky se tak cíl v podobě návratu do „áčka“ posouvá na závěrečný turnaj Východočeského přeboru žen OPEN, který se uskuteční 28. října v Přelouči.

Turnaj zhodnotil kouč Michal Novák: Po prázdninové přípravě nás čekal turnaj ve Svítkově. Bohužel počasí nám nepřálo, celý turnaj propršelo. Což pro plastový povrch není ideální. Holky to ale zvládly na výbornou. Naší dlouhodobou bolestí jsou první zápasy, kdy nás zaskočila děvčata z Prahy a doplatili jsme na neproměňování šancí. Holky se z toho poučily a vše, co jsem jim vytkl, zlepšily. Zbylé zápasy pak odehrály velice dobře. Při posledním zápase už holkám docházely síly a Bárbíny z Kyjova ukázaly, že do A skupiny bezpochyby patří. Děkuji mým Laňkám za předvedené výkony a těšíme se na další turnaj v Přelouči."


Výsledky Letohradu:

SK Hokejbal Letohrad – SK Rebel Praha 1:1 (1:0, 0:1)

HC ROŠTěnky Přelouč – SK Hokejbal Letohrad 2:5 (0:3, 2:2)

SK Hokejbal Letohrad – Bodliny Heřmanův Městec 4:2 (2:1, 2:1)

HBTF Rebels Skalica – SK Hokejbal Letohrad 0:3 (0:3, 0:0)

SK Hokejbal Letohrad – Bárbíny Kyjov 1:4 (0:3, 1:1)


Sestava Letohradu: Gelová Eva, Břízová Veronika – Kalousková Radka, Halbrštátová Ivana, Mačátová Kristýna, Bednářová Dominika, Kalousková Bohdana, Dohová Petra, Janďourková Ivana, Janďourková Markéta


Konečné pořadí skupiny B:

1. SK Hokejbal Letohrad

2. HBTF Rebels Skalica

3. HC ROŠTěnky Přelouči

4. Bodliny Heřmanův Městec

5. SK Rebel Praha

Fotogalerie z turnaje: David Kerschbaum


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©