Vstup do 3. kola ALPA Českého poháru v Opavě úspěšný!
19.11.2021 11:32
6dd94bf5-ba1c-4537-9d29-9386c2164e1c1

Extraligový tým Jelenů neměl volno ani ve sváteční středu

17. listopadu, kdy se tým kolem kapitána Davida Halbrštáta vydal na půdu druholigové Opavy v rámci 3. kola ALPA Českého poháru, do kterého se zapojily všechny celky z nejvyšší soutěže. Jeleni

s 5 nováčky v sestavě zápas vyhráli 1:6 z pohledu domácí Opavy.

SK IHC Jaselská Opava vs. SK Hokejbal Letohrad 1:6

(0:3, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 41. Palcer V. (Holeš, Málik Pavel) – 4. Hradil (Levý, Cvejn), 8. Bogdány (Halbrštát, Anýž), 13. Halbrštát (Bogdány), 28. Dostál (Cvejn, Macháček), 30. Forman (Bogdány, Dostál), 37. Anýž (Bogdány, Lyer)

Střely: 30:44, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 0:3, v oslabení: 0:0, diváků: 120

Jeleni vstoupili do utkání pravou nohou, kdy se po necelých 4 minutách od úvodního vhazování poprvé v letohradském dresu prosadil Ondřej Hradil! Junior z Malenovic, který posílil prořídlou extraligovou sestavu, se krásně zorientoval před brankou Opavy a poslal míček k levé tyči – 0:1. Letohrad pokračoval s chutí do útočné třetiny, Opava hrála nesmírně tvrdě a v 8. minutě za to pykala za katrem. Toho využil v přesilové hře Vojtěch Bogdány a ještě více tak uklidnil favorizovaný celek Jelenů – 0:2. Před koncem úvodní části využil druhou přesilovou hru kapitán týmu David Halbrštát, kterého krásným pasem od pravého mantinelu našel Bogdány a Halbrštát před brankou jen usměrnil balónek za záda opavského brankáře – 0:3.

Od začátku druhé periody se na hřišti ještě více přiostřovalo, Opava nechtěla dát Jelenům nic zadarmo a hrála nesmírně srdnatě a tvrdě. To dělalo Jelenům velké problémy, kombinace najednou neexistovaly, ale když rozhodčí potřetí v utkání vylučovali na domácí straně, tak třetí přesilovku v řadě využil Radim Dostál, jenž napřáhl na vrcholu levého kruhu a poslal míček přímo pod víko opavské svatyně – 0:4. Těsně před koncem prostřední části se z obrany do útoku vydal Filip Forman, odchovanec klubu a nyní hráč druholigového Žamberka, kterého v běhu před brankou našel přihrávkou Bogdány a Forman jednou rukou a bekhendem poslal balónek nad rameno domácího gólmana – 0:5.

Ve třetí třetině chtěli Jeleni dohrát utkání hlavně bez zbytečných zranění, tvrdá hra Opavy ale nevymizela, a tak se museli rvát až do konce. V polovině závěrečné části si obránce Lukáš Anýž seběhl od modré čáry mezi kruhy podpořit útočné komando Jelenů, přesným pasem ho našel Bogdány a Anýž se střelou příklepem k pravé tyči opavské branky nemýlil – 0:6. Už už to vypadalo, že Novák v brance Letohradu udrží čisté konto, ale čtyři minuty před závěrečnou sirénou se prodral po levém mantinelu do útoku Vojtěch Palcer, jenž poslal střelou tahem míček nad lapačku letohradského brankáře – 1:6 a oslavil tak čerstvé narození syna Toníka. Za celý klub našemu bývalému hráči gratulujeme. Do konce zápasu už žádná branka nepadla a Jeleni postupují do 4. kola ALPA Českého poháru, tedy mezi 16 nejlepších týmů napříč všemi soutěžními úrovněmi.

Sestava Letohradu: Novák (Manučarjan) – Dostál, Anýž „A“, Forman, Adamec „A“, Brázdil, Macháček – Bogdány, Halbrštát „C“, Lyer, Levý, Cvejn, Hradil, Faltejsek, Hubálek, Häusler