Načítání ...
V juniorech si hattrick připsal Faltus, dorost přejel Kyjov
26.9.2018 20:37
a8350a83-b7d6-4df7-88e3-70d607f11ec91

Ohlédnutí – Třetí zářijový víkend přinesl po třech bodech na konto nejen juniorům, ale i dorostu. Mladší žáci pod vedením koučů Vlastimila Janouška a Petra Břízy a nové vedoucí Petry Markové odehráli úvodní turnaj Přeboru mladších žáků ve Svítkově.

Extraliga juniorů:

SK Hokejbal Letohrad – HBC Alpiq Kladno 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

Branky: 2:21 Faltus (Macháček), 12:23 Faltus (Lux, Manučarjan), 20:18 PP Faltus (Lux, Hubálek), 22:17 Macháček (Faltus), 29:50 Macháček (Šafář, Faltus) – 16:32 Kamenář (Tor, Stříbrný), 43:31 Procházka (Teinitzer, Kamenář)

Vyloučení: 1:5, využití: 1:0, střely: 38:30

Sestava Letohradu: Manučarjan (Novák) – Lux, Hubálek M., Hubálek O., Faltejsek (C), Bogdány, Faltus, Macháček, Brázdil, Hradil, Dostál, Kalousek, Levý, Šafář, Tomeš, Mačátová

Sestava Kladna: Merta (Černý) – Čejka, Javorský, Kamenář, Zdrůbecký, Hudec, Kužel, Němec, Paták, Procházka, Stříbrný, Procházka, Teinitzer, Tor, Barták, Gutwald, Rychlý, Říha, Fík

Junioři doma hostili Kladno. Do zápasu vlétli jako uragán a hned v první polovině třetí minuty se ujali vedení gólem Faltuse – 1:0. Ve třinácté minutě se Faltus trefil podruhé. Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, kteří zaskočili Manučarjana v brance Letohradu a snížili díky zásahu Kamenáře – 2:1. Jeleni ale brzy opět navýšili své vedení, v jednadvacáté minutě dokonal svůj hattrick gólem v přesilovce Filip Faltus, o dvě minuty později se trefil Macháček a tentýž hráč vstřelil i pátý gól Letohradu deset vteřin před koncem druhého dějství. Závěrečné dějství obrat Kladna nepřinesl, Letohradští stále dominovali a jediné, čeho soupeř dosáhl, byl gól na 5:2 minutu a půl před koncem zápasu.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková

Extraliga dorostu:

SK Hokejbal Letohrad – HBK Kyjov 12:3 (5:1, 5:1, 2:1)

Branky: 4:31 Netušil (Kalousek, Lux), 4:41 Hubálek, 6:02 Lux (Fišer), 10:55 Lux (Hubálek), 12:54 Mačátová (Netušil, Valíček), 16:06 Šimek (Mačátová), 16:12 Netušil (Lux), 16:46 Kalousek (Lux, Tomeš), 19:33 Kalousek (Lux), 20:45 Cibulka (Lux, Kalousek), 32:46 Valíček, 42:53 Šimek (Cibulka) – 9:10 PP Butašová (Dufek), 19:23 Procházková (Randis), 39:06 Řepová (Procházková)

Vyloučení: 2:2, využití: 0:1, střely: 61:13

Sestava Letohradu: Vacek Denis, Netušil Josef – Cibulka, Fišer, Hubálek O., Kalousek, Kalousková, Lux, Mačátová (C), Netušil Jan, Šimek, Tomeš, Vacek Samuel, Valíček

Sestava Kyjova: Filípek (Studénka) – Dufek, Ištoková M., Řepová, Měchurová, Ištoková T., Procházková, Butašová, Kundrata, Randis, Löffler

Mladší dorost Letohradu se ve třetí zářijové neděli poprvé v nové sezoně představil na domácí půdě. Ačkoli Letohradští nastupovali s lehkou nervozitou, ovšem už po pěti minutách hry Jeleni vedli o dva góly a bylo jasné, že se drama konat nebude. Soupeř se příliš k brance Letohradu nedostával a Jeleni nakonec vstřelili dvanáct branek. Prosadili se i hosté, když dvěma góly překonali brankáře Denise Vacka a jednou brankou Josefa Netušila.

Přebor mladších žáků: Svítkov

Letohradští ve Svítkově odehráli tři zápasy. S Poličkou prohráli 3:0, se Svítkovem 4:0 a tým Pardubic Letohradští porazili hubený výsledkem 1:0, přičemž jedinou branku Jelenů vstřelil Tomáš Lux.Úvod podzimní části jsme zahájili ve Svítkově. Po dlouhé době jsem znovu převzal trénování a přiznám se, že jsem nevěděl, co můžu čekat. Kluci i holky mě mile překvapili, začátek byl sice trochu vlažný, vázly nám nahrávky a spolupráce před brankou, ale pevně věřím, že to vypilujeme. Poslední zápas jsme sice na Alfou vyhráli, ale bylo to za cenu stažené sestavy v části zápasu, což není cesta. Chceme vyhrávat a hrát všichni. Na tréninku vím, co máme trénovat a už se těšíme na další zápasy,“ zhodnotil turnaj trenér Vlastimil Janoušek.

Fotogalerie ze zápasu: Petra Marková