Načítání ...
Starší žáci zakončili podzim výhrou v Pardubicích
17.11.2021 22:08

Starší žáci – Na poslední zápas podzimní části vyjeli starší žáci do Pardubic. S bílým týmem se už Jeleni jednou utkali, v prvním kole vyhráli ve vyrovnané bitvě 4:1. V sobotu 13. listopadu skončil výsledek 8. kola mnohem vyšším rozdílem. I když byli první dvě třetiny velmi vyrovnané, v té třetí dokázali Letohradští vstřelit 6 branek a vyhrát 9:2. Čtyřmi góly a čtyřmi přihrávkami se blýskl Jáchym Šťovíček.

HBC Pardubice – bílý tým vs. SK Hokejbal Letohrad 2:9

(2:2, 0:1, 0:6)

Branky a nahrávky: 03:33 Chýle, 06:56 Plecháček (Smítka) - 01:01 PP Fišer (Šťovíček), 11:28 Fišer (Šťovíček), 28:36 Fišer (Šťovíček, Nováková), 32:28 Šťovíček (Schwach, Fišer), 36:55 PP Schwach (Šťovíček, Fišer), 38:58 Šťovíček (Schwach), 40:30 Šťovíček (Krejčí, Fišer), 42:56 PP Šťovíček (Schwach), 44:13 Motyčka

Střely: 16:25, vyloučení: 7:3, využití: 0:3, diváků: 10

Do posledního utkání v tomto roce vstoupili lépe Jeleni. Max Fišer u mantinelu vybojoval faul a následnou přesilovku po přihrávce Jáchyma Šťovíčka sám využil – 1:0. Ve čtvrté minutě prošel mezi obránci pardubický Chýle a srovnal utkání na 1:1. Domácí hráči utkání v sedmé minutě otočili, kdy se míček dostal za brankáře Stejskala. Po dlouhém tlaku se Jelenům konečně podařilo vstřelit druhý gól. Opět to byl kapitán Max Fišer. Po první třetině byl tedy stav 2:2. Druhá třetina byla dlouho bez vstřelené branky, hrálo se o důležitý gól. Až minutu a půl před druhou sirénou po krásné akci Fišera a Šťovíčka se mohli Jeleni zase radovat – 3:2. Minutu před koncem prostřední časti byl vyloučen domácí hráč a následné druhý, takže Letohradské čekala na začátku třetí třetiny přesilovka 5 na 3. Z té gól nedali, ale chvíli poté co byli pardubičtí hráči v plném počtu, prostřelil brankáře Jáchym Šťovíček. Jeleni se tak poprvé v zápase ujali dvougólového vedení. Ve 37. minutě využil přesilovku po skvělé souhře do prázdné brány Petr Schwach. Po dvou minutách vyslal Schwach Jášu Šťovíčka samotného na brankáře a vstřelil další gól – 6:2. Střela Ondry Krejčího se lehce otřela o nohu Šťovíčka a míček skončil v brance. Třetí přesilovku využil Šťovíček a vstřelil tak svůj čtvrtý gól – 8:2. Minutu před koncem upravil Matěj Motyčka na konečných 9:2. Osmi body se tedy předvedl Jáchym Šťovíček, Max Fišer vstřelil čistý hattrick a k tomu přidal 3 asistence.

Sestava Letohradu: Stejskal – Bouchal Pavel, Krejčí, Martinek, Nováková, Bouchal Petr, Fišer, Manuel, Motyčka, Schwach, Šťovíček, Toman

Starší žáci odehráli v podzimní časti 7 zápasů. Brali čtyři výhry a tři vysoké prohry. V tabulce se drží na 4. místě s 12 body, na třetím místě jsou Svitavy. Kanadské bodování Letohradu vede Max Fišer, který dokázal vstřelit 7 gólů a na 12 přihrát. S osmi góly a čtyřmi přihrávkami je druhý Petr Schwach, který to dokázal v pouhých třech zápasech.