Načítání ...
Sezona je zrušena, trenéři ale nelení. Chystají přípravu na sezonu 2020/2021
22.4.2020 21:49
Ilustrační foto: archiv klubu1
 

Aktuálně – 19. dubna padlo na Českomoravském svazu hokejbalu konečné rozhodnutí: sezona 2019/2020 se anuluje, všechny soutěže se ruší. Rozhodnutí padlo po měsíci a půl od přerušení soutěží z důvodu rozšíření pandemie koronaviru Covid 19 a všichni teď čekají, až se budou moci zpět vrátit na hřiště.


A jak aktuální situaci a plány do budoucna vidí trenéři extraligových kategorií v Letohradě? Jak se oba shodují, dalo se to čekat. „Je to určitě škoda, že sezona byla ukončena. Přeci jenom hráči měli dva měsíce zimní přípravy a pak odehráli jedno utkání a konec,“ konstatuje trenér extraligového áčka Tomáš Friml. Jeho tým sehrál zápas v Hradci Králové, kde Jeleni prohráli 4:3, celkově sezonu ukončili na osmém místě. „O co víc se prodlužoval nouzový stav, tak se dalo očekávat, že se sezona zruší. Myslím, ze to je správný krok. Bohužel to tak dopadlo, ale nebylo moc možností, jak by se dalo sezonu dohrát, nějaké návrhy byly, ale nakonec se došlo k závěru, ze tato sezona se anuluje,“ shrnuje Tomáš Friml.

 

Rozporuplné pocity převládají i u jeho asistenta a současně trenéra extraligových juniorů Filipa Červinky. Junioři byli po prvním a posledním jarním zápase na čele tabulky. „Letos jsme měli opravdu silný tým, šli jsme si za jediným cílem, bohužel se stala naprosto logicky pochopitelná věc, a tím je zrušení sezóny. Bohužel hráči ročníku narození 2000 mají smůlu, příští ročník přecházejí do mužské kategorie a nemohou potvrdit, že patřili mezi nejlepší. Je třeba to ale brát tak, jak to je, sám vím z vlastní zkušenosti, že zdraví je to nejcennější, a musím se přiznat, už nyní si na papíře maluji, jak to bude příští ročník…“ přiznává Filip Červinka a jedním dechem dodává: „Doufám jen, že se co nejvíce hráčů ročníku narození 2000 zapojí do přípravy extraligového A týmu, že nezapšknou a budou pokračovat v hokejbale. Letos jsme si v juniorce dali ten nejvyšší cíl, o čemž svědčí umístění a statistiky do přerušení a následného úplného zrušení sezóny. Nikdy jsem nezažil v Letohradě tak silný mládežnický ročník, ani když jsem hrál a vyhráli jsme s dorostem v roce 2009 titul. Moc mě to vůči těm hráčům, co přecházejí do mužů mrzí, ale ego musí jít stranou a ti, kteří hokejbal milují, u něj zůstanou a ti co pojali juniorku jako vrchol, tak s nimi budu ještě dlouze hovořit, máme téměř 30 hráčů v juniorce a byl bych smutný, kdyby z nich někdo skončil…


Oba trenéři spolupracují i v době „koronakrize“, hráči dostali v průběhu března individuální plán přípravy. „S hráči se snažím individuálně komunikovat, Tomáš Friml, můj kolega z A týmu a kondiční mág jim připravil individuální tréninkový plán na doma a věřím, že máme tak sportovně nadšené a poctivé hráče, že na sobě pracují. Aktuálně jsme dali hráčům informaci, že bychom od poloviny června chtěli započít přípravu na další sezónu, ale stále je celá situace nejasná ohledně uvolňování opatření státu, každopádně se všichni těšíme na další sezónu,“ potvrzuje Filip Červinka a Tomáš Friml dodává: „Hráči jsou zvyklí něco dělat, takže určitě se udržují.“


Oba trenéři teď vyhlížejí další rozvolňování opatření státu. „Hráčům jsme psali, že od července chceme normálně začít přípravu na novou sezonu a pokud to bude možné, tak v červnu bychom chtěli udělat pár tréninků,“ prozrazuje Tomáš Friml a jeho kolega dodává: „Chceme se vrhnout do tréninku co nejdříve. Dovolené v zahraničí jsou zajisté tabu, všem nám chybí hokejbal, a tak bychom se v červnu chtěli dvakrát týdně vrátit na hřiště s trošku uvolněnějším režimem a v červenci tradičně započít fyzickou přípravu na další ročník, jak je každoročně zvykem třikrát týdně s přechodem na hřiště na konci července. S kolegou Tomášem Frimlem budeme podrobný plán přípravy ještě diskutovat, ale jsem přesvědčen, že oba máme jasno.“


Nejen mužům a juniorům chybí hokejbal. Nejinak jsou na tom i žáci, přípravka a minipřípravka, i pro ty je zatím hřiště tabu. Žáci stihli 8. března odehrát jediný turnaj, na domácí půdě, pak dostal hokejbal kvůli koronavirové pandemii stopku. „Z vícero stran se ke mně dostávají informace, že dětem hokejbal chybí a už se těší na kamarády i na hřiště. Musíme ale vydržet,“ povzbuzuje hráče i hráčky mládežnických kategorií trenérka minipřípravky Iva Janoušková. „Další průběh je otázkou, ale věřím, že jakmile stát povolí tréninky a organizovanou sportovní přípravu, opět se vrátíme na hřiště. Jestli se ještě v červnu uskuteční nějaké turnaje, je ale těžké předvídat,“ krčí rameny. „Budeme ale rádi, když děti budou něco dělat. Ať už jezdit na kole, běhat, hrát míčové hry, byť doma na zahradě, či využijí tréninková videa od Ondry Almašiho na hokejbal.cz. Je důležité nesedět doma a ‚hejbnout kostrou‘, připomíná s úsměvem.


Co je ale v přípravě, je letní soustředění mládeže, které tým trenérů a vedoucích mládežnických kategorií chystá na druhý srpnový týden.Po několika letech příměstských táborů jsme se rozhodli pro změnu a chceme s hráči a hráčkami vyjet ‚ven‘, konkrétně do Řetové nedaleko Litomyšle, kde je skvělý penzion Mandl. V tuto chvíli je přihlášeno dvanáct hráčů a hráček, termín přihlášení je do 30. dubna a já věřím, že minimální kapacitu patnácti dětí naplníme, ba ještě překročíme. Současně mohu garantovat všem, kdo měli obavy, že klub neudělá nic, co by ohrozilo zdraví dětí, v současné době jsou ale vyhlídky takové, že epidemiologové v srpnu tábory povolí,“ konstatuje Iva Janoušková. Přihlášky na soustředění posílejte na janouskova.iva@gmail.com.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©