Načítání ...
Ryby, seriály i sport… Co dělají Jeleni, když se nehraje?
24.4.2020 14:02
Foto: archiv klubu1
 

Přerušená sezona je pro řadu hráčů i hráček novinkou. V dubnu minulých let byli hráči uprostřed rozjeté sezony, tréninky stíhaly zápasy, teď mají ale všichni spoustu volného času. Proto jsme se zeptali více než desítky hráčů a hráček napříč kategoriemi, jak zvládali karanténu a jestli „něco dělali“…


Jako první náš seriál odstartují útočník A týmu Jakub Cvejn,

 

brankář mladších žáků Petr Stejskal a juniorský talent,

 

útočník Michal Macháček!


 

Sezona 2019/2020 byla zrušena, jak tento krok vnímáš?

Jakub Cvejn: "Myslím si, že je to správný krok. Osobně jsem neviděl žádný smysl v tom, aby se sezóna za každou cenu dohrávala. Vždyť je to jenom sport a k tomu všemu ještě amatérský. Podle mě jsou teď důležitější věci na práci."

Petr Stejskal: "Smutně. Chybí mi 2× týdně se sejít s klukama na hřišti. I ty víkendy jsou prázdné,když se nehrají zápasy. Snad se to brzy vrátí do normálu."

Michal Macháček: "Určitě mě velmi mrzí, že byla sezóna zrušena, podle mě je to předčasné, když by se situace v budoucnu zlepšila a sezóna by mohla být znovu spuštěna, tak bych byl pro dohrání sezóny o prázdninách. Ale samozřejmě tento krok chápu."


Česko bylo už víc jak měsíc v karanténě, jak a čím se ti ji dařilo přežít?

Jakub Cvejn: "Kdo mě zná, tak ví, že jsem vášnivý rybář, takže jezdím často na ryby. Chodíme s přítelkyní se psem na procházky do lesa, dělám různé práce kolem domu, na které bych normálně neměl čas, a tak podobně. Nemůžu říct, že by mi ta karanténa nějak výrazně vadila (směje se)."

Petr Stejskal: "Přežíval jsem při představě, že tahle situace musí jednou skončit. S ostatními hráči jsme v kontaktu alespoň přes net."

Michal Macháček: "Tak seriálů je na internetu hodně (směje se). Ale také si velmi často chodím zastřílet na branku a nebo se proběhnout."


Připravuješ se individuálně? Jak si udržuješ kondici?

Jakub Cvejn: "Nebudu lhát, úplně to teď nehrotím. Občas si jdu zaběhat, udělám si pár kliků, ale musím přiznat, že většinu svého času teď věnuji raději psaní bakalářské práce."

Petr Stejskal: "Snažím se trénovat postřeh, alespoň házením míčku o zeď. Ale chybí mi výstroj, budu ji muset brzy obléct (směje se)."

Michal Macháček: ONemůžu říct, že bych se připravoval nějak hodně, ale jak jsem říkal, chodím si střílet a běhám, občas si s naší juniorskou jedničkou Davidem Manučarjanem zajdeme kopnout fotbal."


Díky všem za spolupráci. Na další našeho seriálu sond mezi hráče napříč kategoriemi se můžete těšit už brzy…


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©