Načítání ...
Odevzdaný výkon s Kert Parkem. Jeleni schytali v Praze debakl
21.11.2021 22:23
63db3df5-f2bc-40bb-b1b0-01c2baa2b6a31

Extraliga - V sobotu 20. listopadu zajížděl tým extraligových Jelenů k 13. kolu Extraligy hokejbalu na půdu čtyřnásobného mistra nejvyšší soutěže z Kert Parku. Jeleni naprosto nepochopitelně po dvou vítězných zápasech v utkání vyhořeli, nedařilo se jim nic a právem si odvezli vysokou porážku 8:2.

HC Kert Park Praha - SK Hokejbal Letohrad 8:2 (2:0, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Zvonek, 6. Zvonek (Šperl), 18. Danko (Peschout, Horváth), 29. Zvonek (Vaněk, Wróbel), 30. Danko (Lhota L., Dejneka), 33. Wróbel, 36. Vaněk (Zvonek, Lhota L.), 43. Šperl (Dejneka, Danko) – 38. Anýž (Dostál), 41. Halbrštát (Levý, Faltus)

Střely: 29:19, vyloučení: 2:2, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:0, diváků: 40

Letohrad vyřešil problém s velkou marodkou a zraněnými hráči povoláním šestnáctiletého talenta ze Svítkova Matyáše Malého, který si tak odbyl premiéru v nejvyšší mužské soutěži a jako jeden z mála předvedl bojovný srdnatý výkon a vytvořil si několik šancí. Zátky ale k průběhu utkání. Od úvodního vhazování působili Jeleni, jako by se jich zápas vůbec netýkal, špatně bránili, nechali Pražany, aby si dělali, co chtěli a toho v rozmezí 4. – 6. minuty dvakrát využil po krásných individuálních akcích Dalimil Zvonek – 0:2.

Ve druhé třetině pokračoval snad ještě horší obrázek. Kert Park hrál ve velké pohodě a bránící hráči Letohradu vůbec nestíhali. Pár světlých momentů se událo v přesilové hře Jelenů, kteří svého soupeře dokázali uzamknout v jeho obranném pásmu, ale bez gólového efektu a pak se začali prosazovat opět domácí. Po gólech Petra Danka a Dalimila Zvonka, který zkompletoval hattrick, to už bylo o 4 góly. Matyáš Malý se několikrát dral do útočné třetiny, jeho střela bekhendem z mezikruží ale skončila pouze na betonech Mikla. Asistent kapitána Lukáš Anýž to vzal na sebe a prodral se po mantinelu až před branku Pražanů, ale z úhlu orazítkoval jen tyč Miklovy svatyně. Na konci prostřední části se ještě po velkém důrazu prosadil Petr Danko a do kabin se šlo za stavu 5:0 pro domácí.

Ve 3. třetině vystřídal Michala Nováka v brance Lukáš Sterenčák, na kterého nečekala jednoduchá práce a pocítil to po pár minutách, když ho prostřelil Tomáš Wróbel – 6:0. O pár chvil později se prosadil Radomír Vaněk a vypadalo to na nehezký debakl s čistým kontem pro Pražany. V polovině 3. třetiny se ale od modré napřáhl Lukáš Anýž a poslal balónek přesně do víka – 7:1. Na 7:2 pak snižoval po krásné kombinaci na jeden dotek kapitán David Halbrštát, který z levé strany mezi kruhy poslal míček k levé tyči. Zlepšený výkon v závěrečné části ale pokazila finální osmá trefa Kert Parku, o kterou se v přesilové hře postaral pumelicí obávaný bek se střelou jako když kopne kůň David Šperl.

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Anýž „A“, Dostál, Hejtmánek, Adamec „A“ – Halbrštát „C“, Macháček, Faltejsek, Malý, Rozlílek, Hubálek, Cvejn, Levý, Faltus