Načítání ...
Mužský tým Jelenů oslavil druhé vítězství v sezóně! Pražské KOVO deklasoval 4 góly Faltus
20.9.2021 13:25
b7e17fe8-faee-4baa-8e58-a537f6ed69911

V sobotu 18. září vyrazili svěřenci trenérů Frimla a Červinky ke druhému venkovnímu utkání v sezóně. Soupeřem jim bylo pražské KOVO, které předvedlo bojovný výkon plný osobních soubojů na hraně. Jeleni se s tím ale vyrovnali a díky povedené 3. třetině ovládli utkání 4:2! Všechny góly Letohradu vstřelil devatenáctiletý útočník Filip Faltus.

TJ KOVO Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Kupf, 28. Pátek (Fluxa, Wurdák) - 26. Faltus (Bureš, Lajčiak), 32. Faltus (Tobiáš), 36. Faltus (Rozlílek, Lajčiak), 45. Faltus (Havlík, Lajčiak)

Střely: 19:127, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 25

Jeleni vstoupili do utkání velice aktivně a v první části přestříleli Pražany 14:8! Navzdory mnoha šancím, dokonce i úniku Rozlílka s Bogdánym samotné na branku Humlíčka, žádný gól nepadl a ve druhé třetině se do vedení dostal po krásné individuální akci talentovaný útočník KOVA Matěj Kupf. Jeleni působili v prostřední části opařeně, nedokázali reagovat na důraznou leckdy až na hraně působící hru Pražanů. Jako blesk z čistého nebe se ale po krásné průnikové nahrávce Bureše prodral do samostatného Filip Faltus, který nedal Humlíčkovi kličkou do forhendu sebemenší šanci. Vyrovnaný stav 1:1 ale nevydržel příliš dlouho a po zmatcích v brankovišti Sterenčáka uspěl svým důrazem Jaroslav Pátek.

Do závěrečné periody se tak vstupovalo s jednobrankovým vedením domácího KOVA. To, co ale Jeleni předvedli během posledních 15 minut bylo neskutečné! Soupeře prakticky k ničemu nepustili, zkraje třetí třetiny se navíc od mantinelu prodral před Humlíčka Filip Faltus a po střele pod betonem slavili Jeleni vyrovnání na 2:2. O pár minut později to byl opět devatenáctiletý talent Filip Faltus, když se zpoza brány vytočil a zamířil přesně k pravé tyči. Letohrad si vedení s poklidem hlídal a rozjížděl v obranném pásmu KOVA pohledné kolotoče, smolně se ale nechal vyloučit jinak výborně hrající Tobiáš a 4 minuty před koncem utkání se Jeleni bránili při dlouhém oslabení a úspěšně. Filip Faltus navíc na konci duelu trefil opuštěnou klec KOVA, které to zkoušelo v 6 hráčích bez brankáře. Vítězství 4:2 bylo nakonec pro Jeleny zasloužené.

Sestava Letohradu: Sterenčák (Novák) – Anýž „A“, Bureš, Hejtmánek, Adamec „A“, Havlík – Halbrštát „C“, Macháček, Faltus, Faltejsek, Lajčiak, Bogdány, Rozlílek, Tobiáš, Štefka.

Utkání zhodnotil asistent trenéra, Filip Červinka: „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, kluci plnili veškeré taktické pokyny na jedničku a dostali jsme se snad do šesti vyložených šancí. Bohužel ani jedna neskončila gólem a ve druhé třetině začalo trápení. KOVO přidalo na důrazu, hrálo opravdu tvrdě a znepříjemňovalo nám hru. My jsme se až moc soustředili na zákroky soupeře, který trestal naše polevení. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit navzdory dvěma zraněným hráčům aktivně a neslo to své ovoce. Závěrečnou část jsme z mého pohledu jasně ovládli a zaslouženě si připsali 3 body. Naše koncovka je ale žalostná, i když jsme vstřelili 4 góly, mohlo jich být daleko více. Každopádně díky bohu za Fíďu Faltuse, kterému v tomto utkání spadlo do branky snad vše, ale teď to byl Fíďa, příště to může být někdo jiný. Každopádně cítím z týmu velké semknutí, bojovnost a chtíč. Nesmíme polevovat, teď nás čeká nesmírně těžký soupeř z Hostivaře a na domácí půdě chceme před kamerami O2 TV sport uspět!“