Načítání ...
Muži bodovali popáté v řadě! Jeleni však ztratili dvoubrankové vedení a z Ústí vezou „jen“ bod
6.10.2021 9:39
83fb11b3-cbb4-42a9-a0af-1922cd9ea4141

Extraliga - Jeleni se 2. října představili v 6. kole Extraligy hokejbalu na půdě Ústí nad Labem, kde do poloviny utkání vedli o 2 góly, soupeř ale dokázal vyrovnat a rozhodnout o svém vítězství v prodloužení. Letohrad ale bodoval v 5. utkání v řadě a aktuálně okupuje průběžnou 4. pozici tabulky.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Hokejbal Letohrad 3:2 pp

(0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Soukup (Červinka, Grus), 26. Michajličenko (Tomáš, Sedláček), 49. Smolík (Soukup, Poláček) – 10. Rozlílek, 18. Tobiáš (Lajčiak, Štefka)

Střely: 42:26, vyloučení: 4:6, přesilovky: 5:3, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 49

Sestava Letohradu: Sterenčák (Novák) – Anýž „A“, Bureš, Hejtmánek, Adamec „A“, Dostál, Lajčiak – Halbrštát „C“, Bogdány, Rozlílek, Štefka, Levý, Tobiáš, Cvejn, Faltejsek, Macháček.

Jeleni přijeli do Ústí nad Labem plní odhodlání, a to potvrdili po pár minutách od úvodního vhazování, kdy se usadili v útočném pásmu a Ondřej Tobiáš se radoval z vedoucího gólu, který však nebyl uznán, protože rozhodčí přehlédl, že míček skončil pod břevnem a hnul s láhví brankáře. Každý ze soupeřů kolem branky se však mlčky odebral na střídačku a pokračovalo se dál. O pár minut později se ale krásně z rohu vytočil Vít Rozlílek, který poslal střelou tahem z mezikruží Jeleny do vedení 0:1. Od začátku druhé části pokračovali Jeleni ve výtečném bojovném výkonu, což jim vyneslo hru v početní převaze, kterou po krásné nahrávce Lajčiaka zpoza branky využil přesně mířící Ondřej Tobiáš pod betonem brankáře Elby – 0:2.

Když se Letohrad prodral do dvoubrankového vedení a nutno říct, že naprosto zaslouženě, přestali Jeleni hrát, polevili ve svém tempu a věnovali soupeři přesilovou hru, kterou proměnil nekompromisní ranou z pravé strany vrcholu kruhů Lukáš Soukup – 1:2. O pár chvil později to už bylo 2:2, když si na brankovišti po sérii odrazů důrazně počínal Petr Michajličenko, ten sice trefil při radosti svého spoluhráče do obličeje, ale vyloučen byl Filip Štefka k nepochopení celé střídačky. Jeleni se však početní převaze Ústí ubránili a ve třetí části se vrátili do hry. Do svého soupeře šlapali, co to šlo, zlepšili pohyb, Tobiáš dokonce trefil po střele z mezikruží břevno a Cvejn se ocitl zcela sám před brankářem Elby Bandou, ale pomalou kličkou do forhendu neuspěl.

Utkání nakonec dospělo do pětiminutového prodloužení, hra se přelévala ze strany na stranu, oba soupeři si vytvořili pár šancí, ale nakonec se ujala ta z hole domácího hráče Elby Michala Smolíka, který tečoval míček přes nohu a hokejku bránícího Lukáše Anýže za záda jinak perfektně chytajícího Lukáše Sterenčáka, který v utkání zlikvidoval 39 střel soupeře! Bod z hostujícího hřiště se počítá, navíc když je to popáté v řadě, kdy Jeleni bodovali z celkového počtu 6 utkání sezóny.

Ze zápasu mám smíšené pocity, mrzí asistenta kapitána Adamce

Stěžejním členem letohradské sestavy je odchovanec klubu a asistent kapitána Miroslav Adamec, který předvádí zápas co zápas poctivé výkony v obraně. Ne jinak tomu bylo i na severu Čech. Právě o výkonu proti Ústí nad Labem a cílech pro další pokračování sezóny se rozpovídal v krátkém hodnocení.

Jak hodnotíš utkání proti Ústí nad Labem?

Ze zápasu mám smíšené pocity. Určitě jsme si jeli do Ústi pro body i když jsme věděli, že naše bilance v Ústí není úplně pozitivní. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře i v dobrém tempu, ale pak bohužel přišla druhá třetina. Třetí třetina už byla v našem podání znovu o moc lepší, ale bohužel bez gólu a prodloužení to je vždy o jedné chybě, a ta bohužel přišla na naší straně. Když to vezmu s odstupem, tak jsem rád i za ten bod, který se určitě počítá.

Co se stalo, že jste přišli o dvoubrankové vedení?

Jak už jsem říkal, vše začalo druhou třetinou, kde jsme po vstřelení druhého gólu úplně přestali běhat a hrát naši hru. Elba toho využila a měla rozhodně větší chuť hrát a tím i vyrovnala.

Panuje v týmu po 6 odehraných zápasech spokojenost?

Myslím si, že ano. Kromě zápasu s Kladnem jsme zatím vždy bodovali, a to je určitě dobrý vstup do nové sezóny. Mimo to máme teď i skvělou partu v kabině, a to se muselo projevit i na hřišti.

Jaké jsou cíle týmu do další fáze podzimu?

Naše cíle jsou vždy stejné. Každý zápas chceme vyhrát a nasbírat co nejvíce bodů. Hlavně ať jsme bez zranění a můžeme do každého zápasu v plné sestavě.

Zdroj foto: Elba DDM Ústí nad Labem