Načítání ...
Mladší žáci začali novou sezónu turnajem v Hradci Králové
15.9.2021 5:39
835c7786-d996-4933-a9b9-fdf33309488a1

Mladší žáciV neděli 12. září odjelo 13 letohradských hráčů na první kolo Přeboru mladších žáků. Jeleni odehráli 3 utkání, postupně se Svítkovem, Pardubicemi a Hradcem. Odjížděli s výsledkem dvou vyhraných zápasů a jednoho prohraného.

HBC Svítkov Stars PCE vs. SK Hokejbal Letohrad 1:2 (1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 04:09 Kašpar – 08:37 Bouchal Pavel, 12:48 Ščudlová

Střely: 8:12, vyloučení: 0:0

HBC Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 8:0 (4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 01:16 Blažek, 03:44 Blažek, 05:29 Kmínek, 07:01 Blažek, 12:16 Smítka, 12:27 Hruška (Motyčka), 14:11 Motyčka, 19:39 Motyčka

Střely: 19:5, vyloučení: 0:0

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hradec Králové 1988 3:0 (2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 01:32 Fišer, 02:48 Vacková, 19:37 Motyčka

Střely: 14:10, vyloučení: 1:1

V prvním zápase se Svítkovem Letohrad ve čtvrté minutě prohrával o gól. Po chvíli hry ale dokázal srovnat Pavel Bouchal, kdy se ocitl sám před bránou a střelou mezi nohy prostřelil brankáře. Na začátku druhé poloviny vystřelila Terka Ščudlová a její střelu si svítkovští hráči sami ztečovali až do brány. Letohrad udržel těsné vedení a vyhrál 2:1. Druhé utkání se vůbec nepodařilo. Proti Jelenům nastoupil modrý tým Pardubic a ti už v první minutě vstřelili gól. Pardubice Letohrad přestřílely 19:5 a bylo to znát i na konečném výsledku. Jeleni prohráli 8:0. Ve třetím zápase proti Hradci Králové se v bráně představila Aneta Krejčová, pro kterou to byla premiéra mezi mladšími žáky. Hned na začátku se mohla letohradská střídačka radovat po gólu Maxe Fišera. Hned za minutu se radovali podruhé, kdy vstřelila branku Terka Vacková – 2:0. Další gól padl až na úplném konci zápasu, na 3:0 zvýšil Petr Bouchal, který v bráně odchytal předchozí dva zápasy.

Sestava Letohradu: Bouchal Petr (Krejčová) – Blažek, Bouchal Pavel, Fišer, Kubíček, Marek, Martinek, Motyčka, Rubeš, Ščudlová, Stejskal, Vacková

Utkání zhodnotil trenér Petr Šťovíček: „V prvním kole přeboru mladších žáků jsme odehráli tři zápasy. První zápas se Svítkovem byl co do držení míčku velmi vyrovnaný. Měli jsme střeleckou převahu a nakonec se nám s velkou dávkou štěstí povedlo zvítězit 2:1. Druhý zápas s modrým týmem Pardubic byl jedním z těch, na které je lepší rychle zapomenout. Nedařilo se nám nic. Všude jsme byli o dva kroky pozadu a většinu času jsme bránili. Konečné skóre se zastavilo na 0:8. Poslední zápas s domácím Hradcem jsme zvládli dobře. Ze 14 střel jsme třikrát skórovali. Soupeř vystřeli 10krát, ale díky zodpovědné práci obrany nebyl prostor na dorážky a brankářka si tak zapsala čisté konto.“

Příští turnaj odehrají mladší žáci 26. září v Poličce nebo Heřmanově Městci.

Fotogalerie z turnaje (autor Tereza Krejčová)