Načítání ...
Mladší žáci na domácím turnaji prohráli všechny zápasy velmi těsně
23.10.2021 9:27
7d324d8e-bfc9-44e0-a6db-a1fdb82b98ab1

Mladší žáci – V neděli 17. října se mladší žáci představili na domácím turnaji. Odehráli čtyři utkání, všechna ale prohráli velmi těsně. První dvě utkání musely rozhodnout nájezdy a v dalších dvou inkasovali poslední gól do prázdné brány. Další turnaj odehrají mladší žáci poslední říjnový den v Pardubicích nebo Poličce.

SK Hokejbal Letohrad vs. SK Kometa Polička 5:6 ss (2:5, 3:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 04:26 Fišer , 07:27 Manuel (Šťovíček), 11:53 Bouchal Pa. (Fišer), 13:40 Fišer, 18:16 Fišer (Manuel) - 00:11 Zavoralová (Kloupar), 02:14 Holec, 04:35 Kloupar, 06:01 Kloupar, 07:19 Zavoralová (Kloupar), rozh. SN Kloupar

Střely: 14:10, vyloučení: 1:0

Oproti minulému turnaji, kdy se oslabeným mladším žákům nepovedlo vstřelit gól, přišlo velké zlepšení. V prvním zápase se Polička rychle dostala do vedení 2:0, v páté minutě snížil Max Fišer. Hned po 9 vteřinách vrátil hostům vedení o dvě branky Kloupar a poté ještě zvýšil na 4:1. V osmé minutě prostřelila brankářku Anetu Krejčovou Zavoralová a Polička vedla už o čtyři branky. Po půl minutě od pátého gólů snížil na rozdíl tří branek Bert Manuel, kterému přihrál hráč minipřípravky Vít Šťovíček. Ve druhé polovině dávali góly jen Jeleni. Max Fišer přihrál do prázdné brány Pavlu Bouchalovi, který se nemýlil. Ve 14. minutě už to bylo pouze o gól a dvě minuty před koncem vyrovnal utkání na 5:5 Maxim Fišer. Jeleni tak dokázali stáhnout čtyřbrankové manko a poslat utkání do nájezdů. V nich byli úspěšnější hráči Poličky a zvítězili.

HBC Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 2:1 ss (0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 19:43 Lukošik (Motyčka), rozh. SN Lukošik - 01:49 Rubeš (Blažek)

Střely: 21:11, vyloučení: 1:0

Druhé utkaní bylo na góly chudší než předchozí. Hned ve druhé minutě prostřelil pardubického brankáře Martin Rubeš. Celý zbytek utkání byly lepší Pardubice, které ale nedokázaly prostřelit skvěle chytající brankářku přípravky Anetu Krejčovou. V poslední minutě pardubičtí odvolali svého brankáře a vyplatilo se jim to. 17 sekund před koncem poslal zápas do nájezdů Lukošik. V nich byl opět lepší soupeř a Pardubice vyhrály 2:1.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 3:1 (2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 01:22 Topič (Malý), 08:57 Koudela (Jánský Já.), 19:34 Jánský Jo. - 02:32 Stejskal

Střely: 14:5, vyloučení: 0:0

Ve třetím zápase se Svítkov dostal do vedení hned ve druhé minutě, kdy Topič prostřelil Petra Bouchala v bráně. Hned po minutě ale srovnal na 1:1 Dan Stejskal. Minutu před koncem první poloviny vstřelil gól svítkovský Koudela. Letohrad na konci zápasu odvolal brankáře a zkusil hru v šesti. Nakonec Jánský dokázal trefit prázdnou bránu a pojistil tak Svítkovu vítězství 3:1.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hradec Králové 3:5 (1:1, 2:5)

Branky a nahrávky: 08:48 Krejčová (Bouchal Pa.), 13:36 Stejskal (Fišer), 14:29 Fišer - 05:26 Kania S., 16:06 Kania S. (Duchač), 16:15 Urban (Kříž), 18:17 Vortel, 19:48 Bradáč (Kovář)

Střely: 19:12, vyloučení: 0:0

V posledním zápase čekal na Jeleny Hradec Králové. V šesté minutě se prosadil Kania, po pár minutách ale srovnala Aneta Krejčová, která byla v prvních dvou zápasech v bráně. Letohrad se dostal ve druhé polovině do vedení 3:1 po gólech Stejskala a Fišera. Jenže o nadějné vedení přišli v 17. minutě. Během 9 sekund vstřelili Piráti dvě branky a po chvíli přidali další. Najednou Hradec vedl 4:3 a Letohrad zkusil opět odvolat brankáře. Vstřelit vyrovnávající branku se Jelenům nepovedlo, navíc 12 vteřin před koncem obdrželi – 5:3

Sestava Letohradu: Bouchal Petr (Krejčová) – Marek, Martinek, Ščudlová, Blažek, Bouchal Pavel, Bouchal Petr, Fišer, Kubíček, Manuel, Rubeš, Stejskal, Šťovíček, Vacková

Turnaj zhodnotil trenér Petr Šťovíček: „Na domácím turnaji jsme předvedli snad všechny možné scénáře. Dokázali jsme zabrat a stáhnout čtyřbrankové manko. V dalším zápase jsme zuby nehty drželi jednobrankový náskok a přišli o něj 17 vteřin před koncem. Ale přišel i úplný výpadek, kdy jsme si nechali dát 3 branky ve dvou minutách a ztratili tak dvoubrankové vedení. Dvakrát jsme zkoušeli vyrovnat se šesti hráči v poli. A pak spoustu parádních individuálních akcí. Celý tým se snažil a každý hráč si i přes drobná zaškobrtnutí zaslouží pochvalu.“

Fotogalerie z turnaje (foto Petra Marková)