Načítání ...
Minipřípravka naskočila do přeboru, žáci v Polabinách brali jednu výhru
5.10.2018 23:55
6a300b18-ad00-4fb0-9831-42f880a5b5ee1

Přebor minipřípravek a mladších žáků – Uplynulý slunečný víkend přinesl kromě extraligy i zápasy nejmenších. Minipřípravka v sobotu vyrazila do Hradce Králové, mladší žáci pak v neděli do Polabin…

Dva týmy, patnáct dětí a z toho pět nováčků, to jsou čísla, která provázela Letohrad do Hradce Králové. Právě Piráti totiž hostili první turnaj Východočeského přeboru minipřípravek nové sezony. Trenérky Iva Janoušková a Vanesa Halbrštátová utvořily dva vyrovnané týmy, v každém si hráči a hráčky zahrály čtyři zápasy. „V bílém týmu kluci a holky vybojovali dvě výhry, v modrém týmu se tak střelecky nedařilo a jeho hráči si na svou první letošní výhru počkají na další turnaj. Zahráli si ale všichni dosyta a s Vanesou jsme z nich měly radost. Obzvlášť u nováčků bylo vidět, jak se zlepšují zápas od zápasu,“ zhodnotila Iva Janoušková a dodala:

Turnaji přálo počasí, na hradeckém hřišti vládla pohoda a kluci i holky si turnaj užily, stejně jako my s Vanesou. Díky dětem za ukázkový přístup, rodičům za strávené dopoledne s hokejbalem a organizátorům za skvělý turnaj. Už se těšíme na další, ten bude 20. října v Přelouči.“

Sestava Letohradu:

Bílý tým: Majvaldová Sabina – Motyčka Matěj, Stejskal Dan, Lux Antonín, Brožek Dominik, Krejčová Aneta, Pirklová Patricie

Modrý tým: Bouchal Petr – Bouchal Pavel, Vacková Tereza, Matyáš David, Šťovíček Vít, Štěpánek Tadeáš, Kalousek Ondřej, Vacek Sebastian

Fotogalerie z turnaje - Iva Janoušková

Na Polabinách jedna výhra

V neděli vyrazili na letošní druhý turnaj mladší žáci. Jelenům chyběli Tomáš Lux a Max Fišer, ale i tak byla čtrnáctka hráčů v modrobílých dresech odhodlaná se porvat o co nejlepší výsledky. Nejprve vyzvali Opočno. „Chvilku trvalo, než se Letohradští rozkoukali, ale brzy se ujali vedení a zaslouženě vyhráli,“ hodnotí za tým mladších žáků Iva Janoušková. Letohrad Opočenské porazil 1:4, v první polovině otevřel účet zápasu Jáchym Šťovíček, ve druhé půlce na 0:2 navýšil Martin Neruda. Pak se Rangers dostali ke slovu, když obránci neuhlídali Štěpána Rouhu – 1:2. O čtyři minuty později ale už Letohradští opět vedli o dva góly, když se prosadil Jára Šmídek a minutu před koncem na konečných 1:4 zvyšoval Pavel Šafář.

Po hodinové pauze Letohrad nastoupil proti domácím Autosklářům. Zápasy s nimi bývají vyrovnané a Letohradu se nástup do zápasu povedl – po minutě a půl vedl gólem Martina Nerudy. Pak už ale kasa Pardubic zůstala pro Letohrad zakletá, naopak v sedmé minutě překonal Petra Stejskala v brance Letohradu Matyáš Konstantin a v šestnácté minutě poslal svůj tým do vedení Šimon Snížek – 1:2. Letohrad i přes veškerou snahu nenašel odpověď a nakonec těsně prohrál.

Hned vzápětí pak svěřence kouče Vlastimila Janouška čekali rozjetí Piráti. Letohradským pomalu docházely síly, soupeři ale statečně vzdorovali více než šest minut. Pak ale přišlo oslabení a to byla pro soupeře jedinečná příležitost, které se chopil Pirát Štěpán Palán – 1:0. Ve druhé třetině Piráti dominovali víc a víc, ve třinácté minutě se prosadil Dominik Kmínek a minutu po něm další úder Letohradu zasadil znovu Štěpán Palán. V úvodu patnácté minuty se Letohradští vrátili do hry gólem Járy Šmídka, ještě v téže minutě svůj hattrick dokonal Palán – 4:1. Letohradští ale bojovali dál a v polovině sedmnácté minuty znovu snížil Jára Šmídek – 2:4.

„I přestože Letohradští „tahali nohy“, dohráli zápas do konce se ctí. Soupeřům děkujeme za fair play a těšíme se na další turnaj, který se uskuteční v neděli 14. října na naší domácí půdě,“ říká závěrem Iva Janoušková.

Sestava Letohradu: Stejskal – Janeček, Vacková T., Vacková K., Motyčka, Šťovíček, Šmídek (C), Šafář, Marková, Krejčí, Bedrníček, Marek, Neruda, Šimek