Načítání ...
Letohradští hokejbalisté doma porazili úřadujícího mistra extraligy
15.9.2021 5:46
5b92a684-c6ca-4a68-ac44-66a29431282f1

Extraliga Letohradští extraligoví hokejbalisté se poprvé v letošním ročníku extraligy představili na domácím hřišti a hned vítězně! Jeleni porazili čtyřnásobného mistra extraligy – pražský Kert Park, dvěma góly se blýskl Vít Rozlílek a Letohradu tak po dvou extraligových kolech patří šesté místo průběžné tabulky. Další zápas čeká Jeleny už v sobotu, kdy vyráží na pražskou Palmovku. Zápas proti místnímu TJ Kovo Praha začíná v 11 hodin.

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 5:01 PP Rozlílek (Halbrštát, Bureš), 6:49 Macháček (Halbrštát, Cvejn), 38:08 PP Rozlílek (Anýž, Bureš), 42:57 Faltus – 2:57 PP Hrdlička (Wróbel, Jágr), 40:14 PP Hrdlička (Lhota T., Wróbel)

Vyloučení: 5:8, využití: 2:2, v oslabení: 0:0, střely: 35:32

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Adamec, Anýž, Bureš, Dostál, Geba, Hejtmánek, Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek, Štefka

Sestava Kert Parku: Koch (Mikl) – Blaško, Horváth, Hrdlička, Šperl, Danko, Jágr, Lhota L., Lhota T., Peschout, Plzák, Postulka, Suchánek, Wróbel ©, Zvonek

Zápas proti Kert Parku se nesl od samého začátku ve vysokém tempu a skóre se otevíralo už ve třetí minutě zápasu, kdy faul Dostál potrestal hostující Hrdlička – 0:1. Jeleni dotahovali až v páté minutě, kdy též v přesilovce na 1:1 srovnal Vít Rozlílek. O minutu a půl později už Letohradští vedli, když Kocha v brance hostí překonal Michal Macháček – 2:1. Druhá třetina gól nepřinesla, siréna se znovu rozezněla až v devětatřicáté minutě zápasu, když opět v přesilovce skóroval Vít Rozlílek – 3:1. V jednačtyřicáté minutě na 3:2 snížil druhou trefou v zápase Hrdlička, na to však našel odpověď dvě minuty před koncem zápasu Filip Faltus – 4:2. „Utkání se hodnotí určitě dobře, a to nejen z pohledu, že máme tři body do tabulky. Hra měla dobré parametry, konečně jsme dokázali využít šance, do kterých jsme se dostali. Škoda je dalších slibných příležitostí, v obraně se nám také celkem dařilo, a i když měl Kert šance, tak si s nimi dokázal brankář poradit. Bylo to velmi bojovné utkání,“ hodnotí zápas kouč Letohradu Tomáš Friml a pokračuje: „Mrzí mě zranění dvou hráčů, kteří budou, jak to tak vypadá, na delší dobu mimo hru. Přeji klukům, ať se z toho co nejdřív dostanou a jsou zpět mezi námi. My se teď musíme připravit na další zápas na Kovu, který bude jistě velmi náročný.“

Fotogalerie z utkání (autor: Petra Marková)