Načítání ...
Letohrad na Kert Park nestačil, z derby v Pardubicích vezou Jeleni bod
21.9.2018 6:47
4c708c41-27c9-4a3a-a718-d20efa3ee3c81

Nabitý víkend za sebou mají extraligoví hokejbalisté Letohradu. Sehráli hned dva zápasy a ani v jednom z nich se jim nedařilo podle představ. V sobotu hostili Kert Park a ten Jeleny porazil rozdílem dvou branek. V nedělním derby v Pardubicích se rozhodovalo až na nájezdy a bod navíc slavili domácí.

SK Hokejbal Letohrad – HC Kert Park Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 41:07 PP Krejsa (Halbrštát) – 10:48 PP Kruček J. (Zvonek, Wróbel), 32:34 Danko (Wróbel, Dejneka), 39:02 PP Šlehofer (Kruček J., Danko)

Vyloučení: 12:10, využití: 1:2, střely: 30:26

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Švec, Krejsa, Hejtmánek J., Adamec, Vychytil, Anýž, Fafjr – Halbrštát, Lajčiak, Macháček, Hejtmánek D., Bogdány, Věchet (C), Cvejn, Faltus, Lux, Levý, Faltejsek, Holec

Sestava Kert Parku: Mroviec (Lašek) – Šperl, Markytán, Blaško, Dejneka, Dulava, Kruček J., Zvonek, Wróbel (C), Šlehofer, Danko, Střecha, Rozenberg, Kovárník, Suchánek

Sobotní zápas s Kert Parkem se nesl v ostrém tempu, byl plný rychlých akcí a také plný vyloučení. A právě v oslabení padla první branka Letohradu, když v jedenácté minutě potrestal fauly Švece a Krejsy hostující Jiří Kruček – 0:1. Letohrad ale stále živil naději na srovnání, po celou druhou třetinu branka a nepadla. Změnilo to třetí dějství, ve kterém v třiatřicáté minutě Šimaru překonal hostující Petr Danko a ve čtyřicáté minutě vyřkl konečný verdikt o zisku tří bodů svým gólem v přesilovce Václav Šlehofer. Jelenům se pak podařilo vstřelit aspoň jeden gól, ve dvaačtyřicáté minutě, taktéž v přesilovce, Mroviece v bráně Pražanů překvapil Jiří Krejsa – 3:1.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 2:1 ss (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 8:21 Förstl (Česák, Filip), rozh. SN Filip – 39:05 Lux (Faltus)

Vyloučení: 5:4, bez využití, střely: 32:20

Sestava Pardubic: Stárek (Dvořáček) – Filip (C), Bucek, Novotný, Turyna, Vlasák, Deml, Česák, Förstl, Bucek, Moravec, Zajíček, Emmer, Moravec, Staněk, Urbanec, Langr, Krejčí

Sestava Letohradu: Novák (Šimara) – Krejsa, Vychytil, Hejtmánek J., Adamec, Teplý, Halbrštát, Lajčak, Macháček, Věchet (C), Cvejn, Faltus, Anýž, Lux, Faltejsek

Nedělní zápas byl podobně brankově chudý. Branku Jelenů tentokrát střežil juniorský mistr světa z letošního roku Michal Novák a ten se v brance měl co ohánět. Soupeř Letohradské přestřílel, i ti ale dokázali zahrozit. Nicméně byli to domácí, kdo v deváté minutě otevřel účet zápasu brankou Filipa Förstla – 1:0. Víc ale Novák v základní hrací době nedovolil. Letohradu ale vázla koncovka a produktivita, ne a ne se dostat do zakončení a tak si hrstka letohradských fanoušků musela na srovnávací gól počkat až do čtyřicáté minuty, kdy je potěšil Jan Lux – 1:1. Základní hrací doba nerozhodla, nerozhodlo ale ani prodloužení ve formátu 4+1. Následovaly nájezdy, v nichž se nikdo z Letohradu prosadit nedovedl a bod navíc svému týmu vystřelil pardubický Petr Filip – 2:1 ss.

Fotogalerie z utkání: David Kerschbaum    Josef Česák