Načítání ...
Letohrad má z derby dva body a čeká ho hokejbalový víkend
4.10.2018 22:03
2f866b1b-a16c-4b61-9b09-5e70f32ef6481
 
Hokejbalová CROSSDOCK extraliga v sobotu zavedla do Letohradu hradecké Piráty. Druhé letošní derby ale znovu neskončilo v základní hrací době ani prodloužení, rozhodnout musela samostatná střílení. V nich se trefil Jiří Krejsa a Letohrad je tak po pěti zápasech s devíti body na pátém místě průběžné tabulky. O víkendu Jeleny nečeká nic lehkého, v sobotu od 16 hodin hostí kladenské Rysy, v neděli v 11 hodin pak před domácími fanoušky nastoupí proti Plzni.


SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 2:1 ss (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 22:42 Teplý (Faltus), rozh. SN Krejsa – 25:29 Fanderlík (Tesař)

Vyloučení: 4:6, bez využití, střely: 22:25


Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Krejsa, Anýž, Teplý, Lux F., Halbrštát, Lajčiak, Kovář, Věchet (C), Cvejn, Faltus, Holec, Hejtmánek, Macháček, Levý, Fajfr


Sestava Hradce Králové: Brykner (Vaněk) – Hrabica (C), Jiřík, Šimek, Fanderlík, Svoboda, Hudeček, Běloušek, Tesař, Král, Černý, Hrubý, Mitra, Šimůnek


Derby mezi Jeleny a Piráty začalo opatrně a nikdo asi nečekal gólovou smršť. První třetina otevření skóre nepřinesla, to až třiadvacáté minuta zápasu, kdy souhru s mladíkem Filipem Faltusem proměnil v úvodní branku zápasu Stanislav Teplý – 1:0. Letohradští ale vedení dlouho neudrželi, už v polovině šestadvacáté minuty domácí obránci neuhlídali Vítka Fanderlíka – 1:1. A hrálo se odznovu. Zápas přinášel řadu pohledných akcí i tvrdých střel. Čekali jsme, že bude zápas složitý. Oba týmy na sebe hodně čekaly a spíše to bylo o těch chybách, co oba udělají. Šance byly na obou stranách, možná nám tentokrát chybělo trochu více štěstí, ale dokázali jsme to potom i tak překlopit na svoji stranu,“ řekl v hodnocení pro hokejbal.cz Jiří Krejsa. Do konce pětačtyřicetiminutovky se už skóre nijak nehnulo, o vítězi nerozhodlo ani následné prodloužení, na řadu tedy přišly nájezdy. V nich byl Šimara bezchybný a když v druhém nájezdu svou příležitost proměnil právě Jiří Krejsa a Šimara v následném nájezdu Hradce nezaváhal, radost Letohradu mohla propuknout naplno. „Dva body jsou doma a příští týden musíme v našem výkonu pokračovat, proměnit hlavně už více příležitostí a bodovat naplno,“ burcuje svůj tým Jiří Krejsa.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©