ve znamení turnaje mladších žáků. Málokdo ale tušil, že to je

turnaj první a taky na delší dobu poslední…

Jeleni postavili pouze deset hráčů včetně gólmana.

SK Hokejbal Letohrad - TJ Sršni Svitavy 2:3 sn (0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 10:42 Neruda (Rubeš), 14:33 Krejčí - 0:40 Červený (Tichý), 9:53 Tichý (Červený), rozh. SN Červený

Vyloučení: 0:1, střely: 6:14

V prvním zápase se domácí jen těžko dostali do větších šancí. Naopak Sršni skórovali v první půlce dvakrát. Po první polovině přišly u Jelenů menší změny v sestavě. A hned to bylo vidět. Po 42 vteřinách se po přihrávce nováčka Martina Rubeše dostal k míčku také Martin, ale tentokrát Neruda. Prošel mezi zbylými hráči a zakončil do horního rohu. Letohradští cítili trochu naděje a nevzdávali se. Za pár minut bylo srovnáno! Ondřej Krejčí běžel sám na brankáře a prostřelil ho. Poslední minuty Jeleni zvládli ubránit. Šlo se tedy na nájezdy. Z Letohradu v nich byl úspěšný jen Max Fišer, naopak ze Svitav dva hráči, a tak se mohli Sršni radovat z výhry.

Ježci Heřmanův Městec - SK Hokejbal Letohrad 2:1 (2:1, 0:0)

Branky: 3:38 PP Roztočil (Kuklik), 6:24 Starý (Kozel) - 8:42 Motyčka

Vyloučení: 1:2, využití: 1:0, střely: 7:5

Druhý zápas proti Heřmanovu Městci byl už s méně šťastným koncem. Po 7 minutách hry Jeleni prohrávali už 2:0, ale v 9. minutě alespoň snížil Matěj Motyčka. Ke konci zápasu byli lepší Ježci a po zásluze zvítězili.

HBC Autosklo - H.A.k: Pardubice "modrý tým" - SK Hokejbal Letohrad 2:0 (1:0, 1:0)

Branky: 8:04 Janouský, 14:45 Lukošík (Janouský)

Vyloučení: 1:0, střely: 12:4

Ve třetím zápase už byli Jeleni unaveni a neměli moc velkých šancí, což potvrzuje počet střel na brány. Dobrý výkon letohradského brankáře ale zajistil, že v jeho síti skončily pouze dva míčky.

SK Hokejbal Letohrad - SK Kometa Polička 1:0 (1:0, 0:0)

Branky: 8:14 Neruda (Krejčí)

Vyloučení: 1:0, střely: 3:11

Byl to poslední zápas turnaje a Jeleni ze sebe vymáčkli všechny síly, které v nich ještě zbyly. V prostřední části zápasu Jeleni Poličku přehrávali. Podařilo se jim i vstřelit gól, který byl jediný v zápasu a Letohrad vyhrál. Velkou zásluhu na tom měl gólman Petr Stejskal.

Iva Janoušková (SK Hokejbal Letohrad): „Mladší žáci Letohradu odehráli první turnaj nového roku na domácím hřišti. Do sestavy ale Jelenům zasáhla nemoc a na hřišti tak bojovalo pouze devět Jelenů a Laněk s gólmanem. V prvním zápase se Jeleni těžko dostávali do hry, zápas od zápasu to ale bylo lepší a lepší a v posledním zápase dokonce o gól porazili Poličku. Všem klukům i holkám díky za srdnatý výkon."

Sestava Letohradu: Stejskal Petr – Motyčka Matěj, Bouchal Pavel, Bouchal Petr, Fišer Max, Rubeš Martin, Neruda Martin, Marková Simona, Krejčí Ondřej, Stejskal Dan

Fotogalerie z turnaje: foto Petra Marková