Načítání ...
Juniorka ztratila bod s Hradcem, dorost na obou výjezdech stoprocentní
5.10.2018 20:00
9151d9f6-5123-47a6-b4ad-9dad14cd7fa31

Extraliga juniorů a dorostuPerný víkend za sebou mají oba celky Letohradu bojující v mládežnické extralize. Dorostenci sehráli dva zápasy venku, junioři si doma zahráli derby s Piráty a druhý den pak zajížděli do České Třebové. Právě mač s Piráty přinesl největší drama…

Extraliga juniorů:

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hradec Králové 1988 2:1 ss (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 25:41 Levý (Brázdil), rozh. SN Faltus – 24:20 Fiedler (Čech)

Vyloučení: 6:7, bez využití, střely: 29:24

Sestava Letohradu: Novák (Manučarjan) – Faltejsek (C), Hubálek O., Hubálek M., Faltus, Macháček, Brázdil, Dostál, Kalousek, Levý, Šafář, Mačátová, Lux, Tomeš

Sestava Hradce Králové: Šťovíček (Budil) – Bartoš, Bláha M., Bláha T., Čech, Černý, Dlouhý, Fiedler, Flos, Hruška, Kynčl, Rakovský J., Rakovský M. (C), Telenský, Zeman

Zápas se odehrál jako předvoj derby CROSSDOCK extraligy, které nakonec, jak se později ukázalo, mělo stejný průběh i výsledek. Po prvním dějství zápasu juniorů svítil na časomíře stav 0:0 a byli to hosté, kdo v pětadvacáté minutě otevřeli skóre. Novák kapituloval po zakončení Daniela Fiedlera – 0:1. Letohradští ale rychle našli odpověď, po minutě a čtvrt bylo srovnáno, když svou šanci po souhře s Brázdilem proměnil David Levý – 1:1. To bylo ale v základní hrací době, co se branek týče, všechno. Letohrad tak už podruhé v letošní sezoně hrál prodloužení a podruhé se v něm nerozhodlo. Následovaly nájezdy, v nich svou střeleckou zkušenost prokázal Filip Faltus a bod navíc byl doma!

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Hokejbal Letohrad 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 0:15 Faltus (Nečas), 16:35 Levý (Macháček), 18:04 Faltus (Macháček), 21:32 Nečas (Faltus, Levý), 35:41 Dostál (Šafář, Macháček)

Vyloučení: 3:2, bez využití, střely: 17:29

Sestava České Třebové: Břeň – Pleskot, Orlich, Verner, Vostrčil, Řehák (C), Pirkl, Kvasničková, Zeman, Valíček, Kubínová, Hyksa, Hájek

Sestava Letohradu: Manučarjan (Novák) – Faltejsek (C), Nečas, Lux, Hubálek, Faltus, Brázdil, Dostál, Levý, Šafář, Macháček

V neděli pak Jeleni s kouči Červinkou a Chládkem vyráželi do sousední České Třebové. Sestava Letohradu byla oproti sobotě okleštěnější, nikoli však výkon. Už v patnácté vteřině zápas poslal Letohrad do vedení stále při chutí hrající Filip Faltus a ačkoli se domácí snažili, srovnat nedokázali. V úvodu druhé třetiny na 0:2 zvyšoval David Levý, v devatenácté minutě se po souhře s Macháčkem znovu trefil Filip Faltus a ve dvaadvacáté minutě na rozdíl tří branek zvyšoval letos poprvé hrající Vojtěch Nečas – 0:4. Závěrečná třetina byla pro Letohrad o tom si svůj náskok pohlídat a když v šestatřicáté minutě na konečných 0:5 zvyšoval Radim Dostál, o držiteli tří vítězných bodů bylo definitivně jasno.

Letohrad je v průběžné tabulce s devíti body pátý a už v sobotu doma hostí Dobřany, které mají dosud taktéž devět bodů. Zápas začíná v 13 hodin.

Extraliga dorostu:

TJ Sršni Svitavy – SK Hokejbal Letohrad 1:4 (0:0,0:2,1:2)

Branky: 40:24 Dvořáček (Mifek) – 18:10 Kerschbaum (Kalousek, Valíček), 21:32 PP Netušil Jan (Macháček), 40:15 Valíček (Macháček), 41:02 Lux (Hubálek O.)

Vyloučení: 6:3, využití: 0:1, střely: 19:40

Sestava Svitav: Hoch – Beneš, Bílý, Dvořáček, Hloušek, Kříž, Mifek, Neubauer, Šimek, Šindelka, Horák, Kugler

Sestava Letohradu: Netušil Josef (Vacek D.) - Fišer, Hubálek, Hyksa, Kalousek, Kerschbaum, Lux, Macháček (C), Netušil Jan, Šimek, Tomeš, Vacek S., Valíček

Zápas mezi Sršni a Letohradem se díky svátku ve Svitavech hrál netradičně v pátek dopoledne. Letohradští neměli jiný cíl než výhru, avšak první třetina zůstala bez branek. V té druhé v devatenácté minutě otevřel účet zápasu Jáchym Kerschbaum, o tři minuty později využil přesilovku Jelenů Jan Netušil – 0:2. První desetiminutovka třetí třetiny ale gól nepřinesla, až v jednačtyřicáté minutě se prosadil Martin Valíček, na což po devíti vteřinách našel odpověď domácí Vojtěch Dvořáček – 1:3. Letohrad ale drama nepřipustil a o půl minuty později přidal další gól – na konečných 1:4 zvyšoval Kryštof Lux.

HBK Bulldogs Brno – SK Hokejbal Letohrad 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky: 27:14 Vašín (Toman, Zemen), 24:53 Chocholouš (Toman, Vašín), 32:39 Kimmel (Králík) – 6:23 Kalousek (Šimek, Netušil Josef), 18:37 Vacek S. (Netušil Jan, Kalousková), 26:05 Kalousek (Vacek, Fišer), 37:53 Vacek (Kalousek)

Vyloučení: 0:0, střely: 17:30

Sestava Brna: Mašek, Šťastný – Chocholouš, Kimmel, Kodým, Králík, Pivoňka, Svoboda, Toman, Vašín, Vincent, Vlach, Zemen

Sestava Letohradu: Vacek D. - Fišer, Kalousek, Kalousková, Mikyska, Netušil Jan, Netušil Josef, Šimek, Tomeš, Vacek S. (C)

A sotva Letohradští stačili po pátku vybalit věci, v neděli ráno balili zas. Vyráželi totiž do Brna, které v pátek dostalo „klepec“ od Autoskla – 32:0. S Letohradem, jemuž chybělo několik hráčů a vyrazil v devíti lidech do pole, přičemž si „zaběhat“ šel i gólman Pepa Netušil, to byl zápas podstatně vyrovnanější. Jeleni se ujali vedení v sedmé minutě, kdy se trefil Stanislav Kalousek – 0:1, v devatenácté minutě na 0:2 zvyšoval Samuel Vacek. Pak ale přišla pětadvacátá minuta, během které svítil na tabuli stav 2:2 – nejprve na 1:2 snížil Vincent Vašín a o 39 vteřin později na 2:2 srovnal Jonáš Chocholouš. To ale nebylo na dlouho… V sedmadvacáté minutě už Jeleni opět vedli, kdy se trefil podruhé Stanislav Kalousek a vrátil tak Letohradu vedení.

Třetí třetina přinesla zajímavou zápletku. Ve třiatřicáté minutě bylo totiž opět srovnáno, když Denise Vacka v brance přelstil Jakub Kimmel a Buldoci tak stále živili naději na první letošní body do tabulky. Stav 3:3 vydržel do osmatřicáté minuty, v té se míčku zmocnil Samuel Vacek a svým druhým gólem v zápase Letohradu vrátil vedení – 3:4. Ačkoli se Buldoci snažili dorovnat, Letohradští jim nedali šanci a z Brna vezli další tři body. S dvanácti body jsou po pěti odehraných zápasech na průběžném třetím místě tabulky Východní divize a už v neděli v 14 hodin doma hostí Třinec.