Načítání ...
Junioři z Prahy přivezli bod, na nájezdy byla úspěšnější Hostivař
12.9.2018 13:39
f1a0746a-ff30-4b7b-9ac2-8ce879b2a8541

Jeden bod na kontě a v příštím kole domácí zápas s Kladnem, to je aktuálně extraliga juniorů z pohledu letohradských Jelenů. Ti na úvod nového soutěžního ročníku extraligy juniorů (dříve staršího dorostu) narazili na silného protivníka: v pražských Čimicích nastoupili proti Hostivaři. Po základní hrací době a pětiminutovém prodloužení musela nakonec rozhodnout až samostatná střílení. V nich Hostivaři bod navíc vystřelil Jan Čejka. Smolný byl zápas pro letohradského Honzu Bečku, který po střetu se soupeřovým hráčem skončil se zlomenou klíční kostí. Přejeme brzké uzdravení.

HBC Hostivař – SK Hokejbal Letohrad 4:3 ss (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a asistence: 13:18 PP Vaniš J. (Vaniš D.), 20:14 SH Čejka (Vosátka), 26:11 Čejka (Vaniš J.), rozh. SN Čejka – 1:01 Bogdány (Levý), 28:08 Brázdil (Bogdány), 38:18 Brázdil (Bogdány)

Vyloučení: 3:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0, střely: 35:25

HBC Hostivař: Štoural (Dostál) – D. Vaniš, Kubeš, Kolář, Dušák, Sedláček, Kořínek – J. Vaniš, Čejka, Zyta, Vosátka, Nocar, Jachek, Bůžek, Srp, Mareš, Zámečník

SK Hokejbal Letohrad: Novák (Manučarjan) – Lux (C), Bečka, Hubálek, Kalousek, Bogdány, Macháček, Faltejsek, Levý, Šafář, Dostál, Brázdil, Hradil, Tomeš

Zápas s Hostivaří se nakonec odehrál v pražských Čimicích, tedy domovském hřišti SK Rebel Praha. Letohradští v čele s koučem Filipem Červinkou dorazili bojovně naladění a s cílem nedat soupeři nic zadarmo. Jelenům chyběl Filip Faltus a Ondra Hubálek, zato si premiéru v dresu s jelenem na hrudi odbyli Radim Dostál z Poruby a Jan Brázdil a Ondřej Hradil z Malenovic. Letohradští začali aktivně a hned ve druhé minutě zápasu využil chyby hostivařského obránce Vojta Bogdány – 0:1. Aktivita Letohradu neustávala a soupeřův gólman se musel mít stále na pozoru, to ale ostatně i letohradský Michal Novák. Hostivař má nesmírně silný tým, hlavně její první formace s Čejkou a Vanišem celý zápas prokazovala velkou kvalitu a zajistila všechny branky domácího týmu. Hráči mě překvapili velkou bojovností a držením taktických pokynů, jen ve druhé periodě jsme upustili od naší hry, což nás stálo dvě obdržené branky,“ konstatoval Filip Červinka s tím, že i když Jeleni prohrávali o dva góly, na střídačce se neustále povzbuzovali.

„A brzy se vrátili k naší hře, díky níž jsme srovnali se soupeřem krok,“ pokračoval kouč. Jeleni se zpátky do hry vrátili v úvodu devětadvacáté minuty, kdy si premiérový gól v letohradských barvách připsal Jan Brázdil a tentýž hráč srovnal na 3:3 o deset minut později. V závěrečné pětiminutovce se pokračovalo ve velkém tempu, Jeleni měli několik příležitostí, ale ne a ne to trefit. Přišlo tedy pětiminutové prodloužení, a to ve formátu 4+1. V prodloužení jsme mohli dvakrát rozhodnout o našem vítězství, ale selhali jsme v koncovce,“ řekl Červinka. Rozhodnout musely nájezdy, v nich se ale ani jednomu z Jelenů nedařilo a nakonec to byl hostivařský talent Jan Čejka, který překonal Nováka v brance. „Berem ´pouze´ bod, kterého si ale nesmírně cením, nejen vzhledem k vývoji zápasu, ale k velké síle hostivařského týmu. Do příštích duelů musíme zapracovat na přesilovkách a být méně vylučovaní za nesmyslné útočné zákroky za hranicí pravidel, protože přesně to nás stálo ztrátu dvou bodů. Náš tým, který patří v Extralize juniorů k nejmladším, má velký potenciál a jsem pyšný, že ho mohu vést, protože od začátku sezóny táhne za jeden provaz, pravidelně trénujeme, takže věřím v ještě lepší zítřky. V dalším duelu nás čeká Kladno, další nesmírně silný soupeř v čele s talentem Procházkou, který už září v mužské Extralize. Bude to o tom, opět pohlídat největší hvězdy soupeře, hrát zodpovědně od obrany a proměňovat své šance,“ shrnul na závěr Filip Červinka a pro úplnost je třeba dodat, že domácí duel s Kladnem začíná v sobotu v 13 hodin.

Fotogalerie: Iva Janoušková