Načítání ...
Junioři z Ježkárny přivezli tři body za hubenou výhru
2.10.2020 17:26

Další kolo extraligy juniorů znamenalo pro Letohrad výjezd do nedalekého Heřmanova Městce. Domácí Ježci Jeleny pořádně potrápili, ti ale nakonec domů tři body za jednobrankovou výhru dovezli. Letohrad je s devíti body na třetím místě průběžné tabulky a další zápas hraje v sobotu 10. října v Hostivaři, neboť plánovaný domácí zápas s Kovem Praha v prvním říjnovém víkendu je odložen.

Ježci Heřmanův Městec – SK Hokejbal Letohrad 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. Šmíd – 17. Halbrštátová (Levý), 36. Hubálek O. (Studénka)

Vyloučení: 1:1, bez využití, střely: 8:37

Letohrad zajížděl do Heřmanova Městce s jasným cílem – vyhrát. Zápas v Ježkárně pro něj ale byl nesmírně náročný. Takto náročné utkání v Heřmanově Městci jsem si ani já sám nedokázal představit. Mladý tým Ježků hrál po celé utkání nesmírně aktivně, prezentoval se důraznou osobní obranou, kterou jsme sice dokázali po většinu času utkání rozbíjet, ale výborně chytal jejich brankář a nespočet střel zblokovali obětaví soupeři,“ hodnotí zápas trenér Letohradu Filip Červinka. Po bezbrankové první třetině se Letohrad ujal vedení v sedmnácté minutě, když se prosadila Vanesa Halbrštátová. Na konci třetiny se ale soupeři podařilo vyrovnat, o výsledku 1:2 pak rozhodla v šestatřicáté minutě branka Ondřeje Hubálka. Utkání po našich dvou hrubkách v obraně mohlo dopadnout úplně opačně, ale naštěstí jsme dokázali doslova ubojovat vítězství 2:1. Poměr střel hovoří jasně až drtivě v náš prospěch, ale soupeř nám toho dovoloval co nejméně. Opravdu před Ježky upřímně smekám, mají velkou budoucnost a po letošním nabrání zkušeností budou patřit k nejlepším týmům. O tom jsem s jejich úžasným přístupem, který mě leckdy u našeho týmu chybí, přesvědčen, také jsem svým svěřencům po zápase říkal, že přesně tak, jak hráli Ježci, tak takhle se ukázkově bojuje o každý centimetr hřiště a hraje se s chutí,“ dodal Filip Červinka.