Načítání ...
Junioři vstoupili do sezony vítězně, porazili Hradec
7.9.2020 20:45
6655587f-75ba-42a4-a5a7-b1912c8e7a9e1
 

Letohradští extraligoví junioři mají za sebou první zápas

 

nové sezony. V první zářijové sobotě vyráželi k derby

 

do Hradce Králové, odkud přivezli tři vítězné body.

 

Cesta k nim ale byla trnitá, otevřela se prakticky až v posledních

 

šesti minutách zápasu. Letohradští jsou po prvním kole

 

na šestém místě průběžné tabulky a už v sobotu se představí

 

na domácím hřišti – v 10:30 hodin začne jejich zápas

 

proti soupeři z Malenovic.

 


HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

 

Branky: 40:00 Kutnar (Černý) – 30:33 Faltus (Vacek, Hubálek O.), 39:13 PP Bogdány (Dostál, Faltus), 40:54 Faltus (Hubálek M., Bogdány)

Vyloučení: 4:4, využití: 0:1, v oslabení: 0:0, střely: 9:42


Sestava Hradce Králové: Fukárek (Vrkoslav) – Dlouhý, Jakoubek, Kašpar, Kubát, Telenský, Černý, Hruška, Kulhánek, Kutnar, Nefe, Novák, Rakovský, Spurný


Sestava Letohradu: Manučarjan (Netušil Jo.) - Dostál, Vacek, Hubálek M. "A", Lux F. - Hubálek O., Bogdány "C", Faltus, Kerschbaum, Tomeš, Studénka "A", Kalousek, Hyksa


Letohradští do Hradce Králové vyráželi v nekompletní sestavě. „Do utkání jsme chtěli nastoupit vzhledem k 8 omluvenkám hráčů základní sestavy s obrannou taktikou, ale soupeř se ještě více zatáhl, tak jsme reagovali aktivní hrou. Soupeře jsme první dvě třetiny k ničemu nepouštěli, ale Hradec výborně zónově bránil, spoustu střel zblokoval a my se nadřeli v kombinacích proti tuhému valu,“ hodnotil zápas kouč Letohradu Filip Červinka. Po dvou třetinách svítil na časomíře stále stav 0:0. Před závěrečnou části muselo dojít k důrazné promluvě, aby hráči napadali soupeřovy hráče s míčkem klidně ve třech, a hned zkraje třetí třetiny to neslo své ovoce, uklidnili jsme se vedoucí brankou a další v naší početní převaze,“ konstatoval trenér. Třiatřicet vteřin po začátku třetí třetiny tak účet zápasu otevřel Filip Faltus, další gól padl o necelých devět minut později. „Soupeř po hrubé chybě dvou obránců dávajících si přednost na naši modré snížil, ale kluci se hned vrátili k naordinované hře a pojistili vítězství dalším gólem. Na úvod to byl dost náročný zápas, hlavně v podobě dobývání perfektně takticky připraveného soupeře, ale za 3 body jsme nesmírně rádi a hráči zaslouží pochvalu za to, že zůstali na rozdíl ode mě po celý zápas v klidu a dotáhli ho do vítězného konce,“ s úsměvem uzavírá hodnocení Filip Červinka.


Junioři v sobotu doma hostí Malenovice

Druhé kolo extraligy odehrají junioři na domácí půdě, jako předzápas derby mužů s Pardubicemi. Junioři hostí Malenovice. Měli bychom být téměř v plné sestavě, chceme jednoznačně uspět, ale proti houževnatému soupeři to nebude jednoduché, navíc když za něj nastoupí ještě loni ‚naši‘ hráči nastupující za juniorku Jan Brázdil a Josef Opavský. Určitě budou mít motivaci nás překvapit, ale my musíme jít do utkání se zdravým respektem k soupeři, nic nepodcenit a jezdit naplno od začátku až do konce! Samozřejmě se těšíme na domácí příznivce, věřím, že po delší pauze si najdou na hřiště cestu, užijí si krásné hokejbalové dopoledne a poženou nás za úspěchem,“ zve diváky Filip Červinka.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©