Načítání ...
Junioři se zúčastní BEKO poháru, doma hostí 13. června Hostivař
31.5.2020 11:33
zdroj: hokejbal.cz1
 

Ačkoli to tak nevypadalo, hokejbalová kolbiště nakonec nezůstanou úplně prázdná. Už o víkendu startuje BEKO pohár juniorů, který je tak trochu náhradou za zrušený ročník. Letohradští Jeleni na něm nebudou chybět! „Když jsme se dozvěděli o možnosti přihlásit se na BEKO Pohár juniorů, jenž bude probíhat celý červen, neváhali jsme ani na vteřinu. Jedná se o velmi kvalitně obsazenou ‚náhradní‘ soutěž za zrušený, pro nás velmi nadějný a dobře rozjetý ročník. Chceme se v rámci poháru rozloučit s ročníky narození 2000, které pro příští sezónu natrvalo přecházejí do mužské kategorie,“ konstatoval trenér Letohradu Filip Červinka.

 

Letohrad čekají tři zápasy ve skupině Východ, už v sobotu vyrážejí do Pardubic na Polabiny, kde je čeká zápas s Autoskláři. Jeleni jsou v plném tréninkovém procesu. „Aktuálně se připravujeme dvakrát týdně v úterý a v pátek. Základem tréninkových jednotek jsou herní kombinace útočné a obrané postavené na jednoduchých systémových základech, aby se hráči po dlouhé pauze vrátili do pohody a formy,“ nechává nahlédnout do tréninků Filip Červinka s tím, že většinu času se pak zaměřují na řízenou hru 5 na 5 a 4 na 4. „A musím říct, že jsem velmi potěšen tréninkovou docházkou a odhodláním hráčů na sobě pracovat, je na nich vidět, že jim hokejbal chyběl a jsou zpátky v plné polní,“ chválí svůj tým kouč.


Doma se junioři opět představí 13. června od 14 hodin, kdy hostí Hostivař. Letohrad si podle slov svého trenéra chce turnaj hlavně užít. „Nerad si dávám velké cíle, ale žádné soutěže, žádného turnaje se nejdete jen zúčastnit a užít si zábavu. To vše musí být podpořeno přeci vítězstvím (úsměv). Půjdeme zápas od zápasu, můžete si dovolit maximálně jednou prohrát ve skupině, jinak ztrácíte absolutní šanci na postup na finálový turnaj do Světlé nad Sázavou. Pokud se postup povede, budu nesmírně pyšný a pojmeme ho jako symbolické ukončení sezóny 2019/20. Pokud ne a hráči do všech tří zápasů dají maximum, zlobit se na ně nebudu, je to jen sport, hlavně že budeme všichni zdraví a připraveni na další sezónu,“ konstatuje Filip Červinka.

 


Rozpis soutěže:

 

6. 6. 14:00 HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohradu

13. 6. 14:00 SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař

20. 6. 14:00 HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohradu

27. - 28. 6. Finálový turnaj Světlá nad Sázavou


Zápasy v základní části se hrají tradičním systémem 3x15 minut čistého času s desetiminutovými přestávkami mezi třetinami. Za nerozhodného stavu následuje po tříminutové přestávce prodloužení 5 minut s počtem hráčů 4+1. Následují případná samostatná střílení v sérii po třech. Na final four ve Světlé nad Sázavou se hraje stejným systémem, jen v případě finále bude následovat desetiminutové prodloužení s počtem hráčů 5+1 a případně samostatná střílení v sérii po pěti.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©