Načítání ...
Junioři pokračují na vítězné vlně, doma porazili Dobřany
9.10.2018 21:48

Další kolo extraligy juniorů přiřklo Jelenům domácí zápas s týmem Dobřan. Letohradští, ačkoli zprvu prohrávali, nakonec zápas i díky třem využitým přesilovkám otočili a suverénně zvítězili. V průběžné tabulce jsou s dvanácti body třetí a v příštím kole zajíždí do Písku, který je se stejným počtem bodů na druhém místě průběžné tabulky.

SK Hokejbal Letohrad – TJ Snack Dobřany 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky a asistence: 6:15 PP Faltus, 12:43 Hubálek O. (Faltejsek, Kalousek), 23:41 PP Macháček (Hubálek O., Faltus), 29:26 PP Hubálek O. (Faltus, Faltejsek) – 3:18 Truchlý (Brtník Jan)

Vyloučení: 5:7, využití: 3:0, střely: 31:15

Sestava Letohradu: Manučarjan (Novák) – Brázdil, Dostál, Faltejsek (C), Faltus, Hubálek M., Levý, Lux F., Hubálek O., Kalousek, Lux K., Macháček, Tomeš, Vacek

Sestava Dobřan: Hrubý – Brtník Jiří, Brtník Jan, Matoušek, Truchlý, Duchek A., Duchek T., Neumaier, Gawenda, Čech, Malotín, Šlehofer

Zápasu juniorů, který byl v sobotu předvojem extraligy mužů, přálo počasí. Začalo se bojovně a Letohradští, ač věděli, že Dobřany jsou silným protivníkem, šli od začátku do útoku. Hned v úvodu čtvrté minuty ale tak trochu zapomněli na zadní vrátka a neuhlídali Tomáše Truchlého, který Šneky poslal do vedení – 0:1. To ale hostům nevydrželo dlouho. V sedmé minutě byl za faul Šlehofera nařízeno trestné střílení a Filip Faltus tuhle hozenou rukavici nezahodil – 1:1. Letohradští bojovali dál a ve třinácté minutě míček pod horní tyč zavěsil Ondřej Hubálek – 2:1. „Druhá a třetí třetina už byla jenom v naši režii. Druhý gól si připsal Ondra a na konečných 4:1 po krásné akci v přesilovce zvýšil Michal Macháček,“ popsal góly v čtyřiadvacáté a třicáté minutě kapitán Jelenů Lukáš Faltejsek. V závěrečné třetině už gól nepadl, Jeleni si v poklidu pohlídali tři body, které si vybojovali a v tabulce se posunuli na průběžnou třetí příčku. „Řekl bych že tento tým má velkou naději udělat v extralize juniorů úspěch,“ dodal kapitán.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková