Načítání ...
Junioři na domácí půdě vítězně: Malenovicím nadělili sedmičku
17.9.2020 16:57
69702149-b29a-489d-bc57-5895cbdf3f501

Druhé kolo extraligy juniorů přineslo Letohradu druhé vítězství letošní sezony. Přes nepovedený vstup do zápasu se Letohradští rychle přenesli, od druhé třetiny se ujali vedení a skóre se nakonec zastavilo na číslech 7:1. Letohrad je po dvou kolech s šesti body na třetím místě průběžné tabulky. O víkendu mají volno a už v sobotu 26. září jej čeká nedaleký výlet do Heřmanova Městce. Souboj Ježků a Jelenů začne v 13 hodin.

SK Hokejbal Letohrad – TJ ACS Malenovice SV 7:1 (0:1, 5:0, 2:0)

Branky: 16:33 Levý (Macháček, Kalousek), 16:44 Lux, 18:20 Kalousek (Macháček), 24:41 Studénka (Levý, Macháček), 26:30 Bogdány (Hubálek O.), 31:06 Kalousek (Bečka, Levý), 41:22 Levý (Tomeš, Studénka) – 1:57 Bureš (Heralt, Cunda)

Vyloučení: 1:1, bez využití, střely: 44:15

Sestava Letohradu: Netušil Jos. (Manučarjan) – Kalousek, Krejsa, Studénka, Vacek, Bečka, Bogdány, Halbrštátová, Hubálek, Hyksa, Kerschbaum, Levý, Lux, Macháček, Tomeš

Sestava Malenovic: Opavský – Dlapa, Kalivoda, Lečbych, Mikl F., Rychlík, Brázdil, Bureš, Cunda, Heralt, Hink D., Hink M., Láník, Mikl M., Mišurec

Letohradští do zápasu naskočili v nekompletní sestavě. Do utkání proti Malenovicím jsme šli s dalšími 4 omluvenkami hráčů základní sestavy a s velkým respektem. Nicméně jsme na soupeře chtěli aktivně nastoupit a nedat mu vydechnout, to se podařilo, přestříleli jsme soupeře v první třetině 23 ku 2, ale i tak po jednom propadu v obraně prohrávali 0:1,“ hodnotil zápas kouč Letohradu Filip Červinka, který dodal: V kabině ale bouře nebyla, nemohli jsme se prosadit přes výborně chytajícího Pepu Opavského, který u nás minulou sezónu působil. Od druhé třetiny jsme ale změnili jednu věc, šli důrazněji do brány a neslo to své ovoce a po zbytek utkání určovali ráz hry my.“ Půl minuty po úvodním vhazování druhého dějství na 1:1 srovnal David Levý, chvíli po něm na 2:1 zvyšoval Kryštof Lux, v konečném součtu pak diváci v prosluněné letohradské aréně viděli domácí radost hned sedmkrát. Chtěl bych poděkovat klukům z Malenovic za super férové utkání, hrálo se bojovně, tvrdě, ale vše ve sportovní rovině, krásný zápas!“ uzavřel hodnocení Filip Červinka.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková