Načítání ...
Jsem rád, že jsme se chytili a budeme to chtít prodat i v dalších zápasech, přeje si David Levý
10.11.2021 13:58
48fe7386-0a7f-4afe-ad23-1f4ae71ce9841
 

Extraligový tým letohradských Jelenů se v 11. kole nejvyšší soutěže představil na domácí půdě proti Dobřanům. Výborný výkon předvedl teprve dvacetiletý útočník David Levý, jenž v utkání vstřelil gól a navrch přidal nahrávku. Letohrad tak získal 3 body po dlouhých 5 zápasech. „Body to jsou cenné strašně moc,“ uvědomuje si Levý.

 

Letohradští hokejbalistů se před utkáním vyrovnávali s nelichotivou bilancí šesti proher v řadě, i když získali 4 body, protože dotáhli zmiňované 4 duely do prodloužení. Cíle před zápasem s Dobřany byly však jasné. „Do zápasu s Dobřany, jsme šli jednoznačně s tím, že to musí být výhra za 3 body, protože těch 6 zápasů bez výhry opravdu mrzelo,“ nezastírá pocity před utkáním útočník Jelenů David Levý. „Byly tam zápasy, které se se opravdu nepovedly, viz. Plzeň, ale odehráli jsme i zápasy, kdy jsme vedli a zbytečně jsme body ztratili,“ rekapituluje. „Body to jsou cenné strašně moc,“ těší střelce gólů na 2:2 z utkání proti Dobřanům Davida Levého.

 

Nesmírně mladý tým Jelenů, v němž je aktuálně nejstarší hráč Miroslav Adamec, kterému je 30 let, protože se Lukáš Lajčiak zotavuje z těžkého průběhu covidu, velice často a zbytečně fauluje v útočném pásmu. Tým se pak musí bránit mnoha přesilovým hrám soupeřů. „Vyloučení si vysvětluji tím, že teď máme strašně mladý kádr a je nás tam hodně ještě nezkušených a myslím, že všichni až moc chceme vyhrát a fauly pramení z naší nezkušenosti a přemotivovanosti,“ je přesvědčen dvacetiletý forvard Levý.

 

Řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet

 

Letohrad si ve všech zápasech dokázal vytvořit nespočet gólových šancí, ale proti Dobřanům se prosadil po dlouhém dvouzápasovém půstu na domácím hřišti. Právě koncovka často tým opravdu trápí. „Ano je to tak, šancí tam bylo dost, ale my jsme je poslední zápasy nedokázali proměnit, což je obrovská škoda. Proti Dobřanům nám to tam naštěstí spadlo,“ ulevilo se nejen Davidovi Levému.

 

David Levý v posledním utkání proti Dobřanům zazářil gólem a nahrávkou. Jeho branka byla nesmírně důležitá, když se ve 2. třetině probojoval do úniku a procpal balónek za záda brankáře Dobřan. „Gól mě potěšil moc. Šel jsem sám na bránu a řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet a zkusím to vystřelit a propasírovat,“ popisuje David Levý situaci před svým gólem. „Naštěstí to tam gólmanovi propadlo. Jsem rád, že jsme se chytili a budeme to chtít prodat i v dalších zápasech,“ hlásí na závěr Levý.

 

Další zápas čeká Jeleny už tento víkend, a to na domácí půdě, kde v sobotu 13. listopadu od 14 hodin Letohradští hostí Kladno.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©