Načítání ...
Jeleni vynulovali Rakovník, teď vyhlížejí úřadujícího mistra extraligy
6.9.2018 23:43
9952441b-0d63-496f-843d-42faa61c2ae41

Sezona 2018/2019 je zahájena. Extraligoví hokejbalisté Letohradu v prvním zářijovém odpoledni hostili HBC Rakovník a nepropustná zeď v brance Letohradu v podobě Jana Šimary nedala Rakům šanci. To Jeleni zvedli ruce nahoru hned šestkrát a prosadili se nejen zkušení hráči, ale i dravé mládí v podobě Filipa Faltuse či Michala Macháčka.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Rakovník 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky: 7:35 Hejtmánek J. (Hejtmánek D.), 10:14 PP Krejsa (Vychytil, Lajčiak), 11:15 Faltus (Teplý, Cvejn), 18:18 PP Macháček, 28:54 Teplý (Cvejn), 44:06 SH Lux J. (Levý, Krejsa)

Vyloučení: 9:3, využití: 2:0, v oslabení: 1:0, střely: 33:26, rozhodčí: Olesz Vladislav, Černý Martin

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Lux F., Krejsa, Hejtmánek J., Anýž, Teplý, Vychytil, Fajfr, Lajčiak, Halbrštát, Holec, Bogdány, Hejtmánek D., Macháček, Faltus, Cvejn, Věchet (C), Lux J., Levý, Bečka

Sestava Rakovníku: Gerlich (Muškát) – Cafourek, Pekárek, Sunkovský, Tvarůžek, Molnár, Čech, Kohout, Marušinec, Pospíšil, Schierl, Sýkora, Sýkora, Urban, Arlt

První extraligové kolo přilákalo do Letohradu navzdory nevyzpytatelnému počasí a probíhajícím oslavám 710 let města bezmála stovku fanoušků. Ti od samého začátku viděli velmi svižný hokejbal, v nichž se oba gólmani, zejména však rakovnický Gerlich, museli mít na pozoru. Letohradští měli od samého začátku navrch a poprvé střídačka domácích zaburácela v osmé minutě, kdy Gerlicha po souhře se svým bratrem Davidem přelstil Josef Hejtmánek – 1:0. V desáté minutě nabídli Raci domácím přesilovku po faulu Schierla a Jiří Krejsa nepohrdl – 2:0. Po minutě a vteřině se skóre měnilo znovu, tentokrát Rakovničtí neuhlídali vicemistra světa v kategorii U18, talentovaného mladíka Filipa Faltuse – 3:0. Na střídačce Jelenů tak mohla zavládnout pohoda, pokyny trenérů ale zněly jasně: „Hrajeme dál, ještě není konec zápasu!“ Ve druhé třetině se dál pokračovalo v rychlém hokejbalu plném kombinací, hra se přelévala ze strany na stranu a některé souboje o míček byly dost ostré. V devatenácté minutě se sekáním provinil hostující Pekárek, rozhodčí nařídil trestné střílení a jeho arbitrem se stal další mladý talent Jelenů: věkově mladší dorostenec Michal Macháček, který s přehledem poslal míček pod víko Gerlichovy branky – 4:0. Během druhého dějství nabídli i Jeleni soupeři přesilovku, vyloučen byl dokonce i gólman Jan Šimara, Letohradští ale i ve třech svou branku ubránili a ještě než zazněla druhá siréna, na časomíře svítil stav 5:0, když se minutu před koncem prosadil Stanislav Teplý.

V závěrečném dějství bylo Rakovnickým jasné, že si body z Letohradu neodvezou. Pokračovali ale ve své snaze Šimaru překonat a ve třetí třetině Jeleny přestříleli. Domácí soupeři nabídli hned šestici přesilovek, z toho jednu dvojnásobnou, žádný z pokusů hostů se ale za brankovou čáru nedostal. Minutu před koncem zápasu se pak skóre navyšovalo naposledy, když ve vlastním oslabení Gerlichovi šestý gól zápasu vstřelil Jan Lux.

„Jsme rádi, že jsme vstoupili do sezony vítězně. Pomohla nám první třetina, kde jsme dali tři góly, hráči se trochu uklidnili a myslím, že jsme byli lepším týmem,“ zhodnotil zápas kouč Tomáš Friml a dodal: „Ke konci zápasu jsme šli zbytečně do oslabení, na můj vkus bylo z naší strany až moc trestů.“ Jak podotkl, Jeleni mají stále na čem pracovat. „Tento víkend máme volno a připravujeme se na Kert,“ konstatoval. Zápas s Kert Parkem Praha Jeleni odehrají na domácí půdě už 15. září a pro úplnost je třeba dodat, že zápas s Kovem Praha, který se měl hrát v sobotu 8. září, je odložen kvůli nepřipravenosti hřiště soupeře a odehraje se na konci listopadu.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková