Načítání ...
Jeleni v přípravě hostí Svítkov a vyhlíží úvod jara v Hradci Králové
28.2.2020 8:03
Ilustrační foto1
 

Osmé místo a patnáct bodů, to jsou čísla, se kterými strávili zimu extraligoví hokejbalisté Letohradu. Ti mají za sebou zimní přípravu, během které ukončil svou činnost v klubu asistent trenéra Jiří Christ, trenér Tomáš Friml pak hlásí i další nová či staronová jména v sestavě.

Podzimní část se Letohradu nepovedla. Ze třinácti zápasů dokázali ukořistit pouze čtyři výhry a o spokojenosti tak podle kouče Tomáše Frimla nemůže být řeč. „Dělali jsme hodně individuálních chyb a nefungovala nám dobře obranná hra, na tom musíme zapracovat,“ zvedá varovně prst kouč Jelenů.

 


Příchody a odchody

 

Jak se tedy změní kádr? „Někteří hráči nestihnou začátek jarní části, ze zranění se zotavují Lukáš Anýž a Filip Lux. Hrát už bohužel nejspíš nebude Stanislav Teplý, který nám ale, věřím, ještě pár zápasů pomůže, a zřejmě ani Jiří Krejsa,“ vypočítává Tomáš Friml a pokračuje: „Tým by měli posílit Filip Štefka a Karel Geba z Poličky a také Tomáš Pražák, který se k hokejbalu vrací po delší době, kdy se věnoval hokeji.“ Ve hře jsou pak ještě další dvě jména, oba hráči ale s Jeleny začnou trénovat a hrát, až jim skončí hokejové povinnosti.


Jeleni v rámci zimní přípravy odehráli přátelský zápas v Pardubicích na Polabinách, kde torzo letohradské sestavy doplnili junioři a Letohrad tu prohrál 4:2 – branky Letohradu vstřelili již zmiňovaný Tomáš Pražák a Miroslav Věchet. Už v pátek od 19 hodin pak Letohradští hostí v přípravném zápase prvoligový Svítkov a ani tady Letohrad nebude v kompletní sestavě. „Od zápasu čekám, že nás soupeř kvalitně prověří, budeme se soustředit na věci, na kterých chceme zapracovat. Bude to dobrá prověrka před soutěží…,“ domnívá se Tomáš Friml.


Úvodní dva zápasy jarní části čekají Jeleny na hřišti soupeřů. Už v sobotu 7. března od 13 hodin hrají v Hradci Králové, o týden později jedou do Plzně. „Zápas s Hradcem bude určitě velmi bojovný, jako to je vždycky. Poslední dobou jsou to vždy hodně vyrovnaná utkání,“ naznačuje trenér a poukazuje i na kvalitní přípravu soupeře, který ovládl nedávný turnaj v Plzni. „Takže nás čeká velmi těžký zápas, na který se budeme chtít připravit co nejlépe,“ říká Tomáš Friml závěrem. Na domácím hřišti se Letohradští letos poprvé v ostrém zápase představí 21. března, kdy hostí Ústí nad Labem a hned druhý den, v neděli 22. března nastoupí na domácím plastu proti Dobřanům.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©