Načítání ...
Jeleni udolali Karvinou, teď je čeká derby před domácími fanoušky
26.9.2018 20:45
532ff871-bbda-4b80-9531-718e2a0a273b1

Letohradští extraligoví hokejbalisté v dalším kole na domácím hřišti hostili Karvinou. Věděli, že soupeř ještě v letošní sezoně nevyhrál, zároveň ale věděli, že jim Karvinští nedají nic zadarmo. Zápas se nesl v ostrém tempu a Letohradští, přestože se nedá o zápase mluvit jako o pohledném hokejbalu, nakonec zvítězili rozdílem dvou branek. V průběžné tabulce jim se sedmi body patří průběžné sedmé místo a už v sobotu hrají znovu na domácím hřišti – v 16 hodin proti nim na modrou čáru nastoupí v derby Hradec Králové!

SK Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2:44 Hejtmánek D., 21:32 PP Lux (Hejtmánek D., Krejsa), 44:14 EN Krejsa – 23:03 PP Pacas (Diviš, Farský)
Vyloučení: 5:8, využití: 1:1, střely: 30:16

Sestava Letohradu: Šimara (Manučarjan) – Krejsa, Teplý, Lajčiak, Anýž, Halbrštát, Holec, Lux, Cvejn, Věchet ©, Faltus, Fajfr, Hejtmánek, Havlík

Sestava Karviné: Smolka (Solar) – Liboska, Konečný, Pilch, Dzik, Rejthar, Zaremba, Rosůlek L., Rosůlek J. ©, Pala, Pacas, Sladký, Farský, Diviš, Vosyka, Stromko

Zápas v Letohradě začal v rychlém tempu, lepší start ale zažili domácí. Před utkáním jsme očekávali urputný boj a náročnost osobních soubojů, což se nakonec také projevilo. Nicméně jsme zažili povedený start do utkání a brzy vedli,“ konstatuje k zápasu kouč Filip Červinka. První gólová siréna se areálem roznesla už v druhé polovině třetí minuty, kdy Smolku v brance hostů překonal David Hejtmánek – 1:0. Po vedoucí brance se ale naše hra zvrhla k mnoha nepřesnostem, soupeři jsme kolikrát darovali míček úplně zadarmo. Karviná ale hrála hodně nedisciplinovaně a díky tomu jsme obdrželi možnost hry v mnoha početních převahách. Ty jsme nehráli vůbec dobře, bylo v nich příliš naivity a pomalých nahrávek, i tak se ale naštěstí v jedné z nich prosadil krásnou střelou do víka Jan Lux,“ říká k druhé brance, která padla ve dvaadvacáté minutě, kouč. O dvě minuty později byla ale Karviná zpátky ve hře – po faulu Davida Hejtmánka na 2:1 snížil Lukáš Pacas. „My jsme se ale nenechali rozhodit. Soupeře jsme v utkání předčili v pohybu a rychlosti, ale těch nepřesných nahrávek a nervózních rozehrávek by silnější zkušenější protivník potrestal,“ podotýká Filip Červinka. Ani v závěrečném dějství se Letohradu nedařilo podle představ, občas to vypadalo, jakoby Jeleni zapomněli střílet. Nicméně hubené jednobrankové vedení udrželi a v poslední minutě ve vlastním oslabení při power-play hostů míček od Šimarovy branky vyhodil Jiří Krejsa a mířil přesně – 3:1. Za tři body jsme nesmírně vděční, bylo to doslova vydřené vítězství. Je však stále na čem pracovat, rezerv máme nespočet, ale je začátek sezóny a věřím že se náš obraz hry bude lepšit a lepšit,“ uzavírá hodnocení kouč Jelenů.