Načítání ...
Jeleni slavili třicetiny, proti sobě hráli mistři a dorazila i reprezentace
26.8.2018 10:15
Foto: Iva Janoušková1
 

 TZ – Dva týdny před zahájením nového ročníku CROSSDOCK extraligy oslavil klub SK Hokejbal Letohrad 30 let od svého založení v roce 1988. Dvoudenní oslavy nabídly řadu momentů, ať už na hřišti či mimo něj.

Oslavy odstartoval v sobotu 18. srpna v půl osmé večer zápas mistrů republiky. Letohrad na titul mistra republiky v kategorii mladšího dorostu dosáhl hned třikrát a právě při oslavách se proti sobě postavil tým mistrů z roku 2009 proti mistrům z roku 2018, kteří vybojovali hned dva tituly po sobě! Zápas se nesl v bojovném duchu a gólmani na obou stranách museli být stále ve střehu. V týmu mistrů z roku 2009 se do branky postavil Petr Bečka a v poli úřadující mistry proháněli i současní extraligoví Jeleni David Halbrštát, Petr Vychytil či Jiří Krejsa, ve starých modrých dresech ale nastoupili i Tomáš Pražák, Vlastimil Janoušek, David Krkavec a další, sledováni z lavičky tehdejším zlatým trenérským duem Ladislav Kubíček a Jiří Chmelan. Na lavičce druhé pevnou rukou vládl Stanislav Chládek coby zastupující kouč Petra Vychytila, společně s ním pak Michal Novák, Jakub Cvejn a Lenka Fišerová, v bílých současných dresech se pak výzvě postavili i reprezentanti Filip Faltus, Filip Lux, Michal Macháček a řada dalších. Zápas nakonec skončil 3:1 pro „starší a zkušenější“ mistry z roku 2009, kteří tak jako první dostali pamětní medaile, pamětní list a upomínkové předměty vyrobené speciálně pro tuto příležitost.

Kromě děje na hřišti ale lákalo i jeho okolí. Nad střídačkami místo vlajek po celý víkend vlály dresy, ve kterých Jeleni v uplynulých třiceti letech nastupovali. Vedle dvou sad modrých a bílých dresů, jedné z logem OEZ a druhé v dominantním jelenem, tu byl i bílý a černý dres, které řadu let sloužily letohradské rezervě mužů, a také zelenočerný dres dorostenců. Přímo u vstupu pak poutaly pozornost poháry v čele s trofejí mistrů světa juniorů do 20 let, kde zlato Čechům vychytal letohradský Michal Novák. A nechyběl tu ani fotokoutek s vtipnými nápisy... U tribuny pak speciálně pro oslavy vznikla minivýstava, kde klub na čtyřech panelech prezentoval nejen staré i současné fotografie, ale i střípky své historie. „Klub za třicet let získal devět titulů v klubových soutěžích, přímo se tedy nabízelo dát všech devět společných fotografií dohromady,“ uvedla autorka výstavy a mluvčí klubu Iva Janoušková. Jeden panel pak byl věnován starým novinovým článkům, převážně z Orlických novin, tedy současného Orlického deníku. „Těchto článků v klubu máme možná na pět takových panelů, nejstarší vyšly okolo roku 1993 a skutečně bylo těžké některé z nich vybrat,“ dodala. Přímo pro příležitost oslav pak také pod taktovkou Davida Halbrštáta vzniklo speciální číslo hokejbalového zpravodaje věnované oslavám 30 let hokejbalu v Letohradě.

Nabitý program oslav pak pokračoval v neděli dopoledne, kde od půl jedenácté hráli žáci. Letohrad si na oslavy pozval Svitavy a i přesto, že letohradští trenéři Jakub Sudík a David Janďourek rozhodně neměli plnou střídačku, Letohradští se prezentovali sympatickým výkonem. Ač prohráli, cíl splnili: zahrát si a užít si oslavy nejen z role diváka, ale být přímo jejich součástí. „Ještě jednou děkujeme Svitavským za to, že naši nabídku přijali a dorazili a také za úžasný dar, kterým byl originální dort z míčků a krabice sladkostí. Děkujeme,“ vzkázala Iva Janoušková. Po žácích si zahrála minipřípravka, a to na třetinu hřiště a i nejmenší hokejbalová drobotina pak z rukou Petra Fialy a Vlastimila Janouška převzala medaili, pamětní list a samolepku s propiskou s logem oslav.

Hlavní bod programu byl tak trochu dárek pro letohradské fanoušky, kterých se tradičně na zápasy extraligy schází více než stovka. Do Letohradu totiž poprvé v historii klubu přijela Reprezentace České republiky. „Třicet let klubu je výročí, které rozhodně stojí za to oslavit, a proto když jsme přemýšleli, co zařadit na program oslav, pozvat reprezentaci České republiky bylo nasnadě,“ podotkl už před oslavami místopředseda klubu Vlastimil Janoušek. Jeleni za reprezentačním výběrem vyrazili už v sobotu, v Jičíně s nimi prohráli vysoko 11:1, nicméně na domácím hřišti jim rozhodně nedali nic zadarmo. Pěkný exhibiční zápas nakonec skončil 5:5 a dospěl do prodloužení, ve kterém se hrálo 3 na 3. Nakonec to byli reprezentanti, kdo vstřelil vítězný gól v prodloužení. Poté následovaly nájezdy, v nichž si úžas diváků vysloužil svým unikátním gólem sestřeleným míčkem po oběhnutí branky letohradský Michal Kovář.


Kromě hokejbalu ale program ukrýval i ocenění. Kromě medailí, pamětních listů, samolepek a propisek byla připravena i pamětní trička s logem oslav, která z rukou předsedy klubu Ing. Ivana Chmelíčka převzala i devítka hráčů, kteří v roce 1988 odehráli první turnaj v historii klubu v Českých Budějovicích. Fanoušci tak mohli v první třetině nedělního zápasu Letohradu proti reprezentantům vidět i unikátní okamžik, kdy se Zdeněk Vychytil, Zdeněk Smetana, Jiří Koloc, Jiří Doležal, Petr Fiala, Petr Moravec, Martin Kacálek, Michal Dvorský a Daniel Kubelka nechali vyfotit přesně jako před třiceti lety v Českých Budějovicích… V druhé třetině pak byli Petrem Fialou a Ing. Ivanem Chmelíčkem oceněni všichni letošní reprezentanti, jmenovitě Michal Novák, Vanesa Halbrštátová, Kristýna Mačátová, Filip Faltus, Filip Lux, Vojtěch Bogdány, Michal Macháček, Ondřej Hubálek, Petr Vychytil, Kryštof Lux, Jan Bečka, Jakub Sudík, Adéla Kerschbaumová, Radka Kalousková a Jáchym Kerschbaum, a došlo i na poděkování současnému vedení klubu!

Kompletní fotogalerie z oslav je na klubovém rajčeti (www.hokejbal-letohrad.rajce.net), oslavy zachytil i David Kerschbaum (www.davker.zonerama.com).

Sezonu otevře extraliga

Dovolte mi jménem klubu SK Hokejbal Letohrad poděkovat všem, kteří se na oslavách podíleli, ať už v roli hráčů či organizátorů. Děkujeme i fanouškům, kteří k nám našli cestu a doufáme, že si společný víkend s letohradským hokejbalem užili. Věřím, že si k nám najdete cestu i v následující sezoně, kterou otevře už 1. září zápas extraligových Jelenů proti Rakovníku,“ pozvala Iva Janoušková. Zápas extraligy začíná v 16 hodin.

I v sezoně 2018/2019 budou mít Jeleni nabito ostrými. Extraligový A tým do soutěže naskočí hned 1. září, tedy v termínu oslav 710 let města. Po tříleté pauze se Letohrad vrací i mezi týmy extraligy juniorů, dříve staršího dorostu, Letohrad tak bude mít oba dorostenecké týmy. Juniory čeká ostrý start 8. září v Praze na Palmovce, kde nastoupí proti Hostivaři, doma se poprvé představí o týden později, kdy hostí Kladno. Mladší dorostenci coby dvojnásobní úřadující mistři extraligy vstoupí do nového ročníku už 9. září zápasem ve Svítkově, doma hrají 16. září s Kyjovem. Na lavičce mladšího dorostu bude vládnout duo Jakub Sudík – David Janďourek, starší dorost budou trénovat Filip Červinka a Stanislav Chládek.

Letohrad je nadále Mládežnickým centrem v rámci Hokejbalového centra mládeže. V ní letos postaví tři týmy – mladší žáci budou pod vedením Vlastimila Janouška a Petra Břízy hrát turnajový přebor mladších žáků a turnaje v rámci Východočeských přeboru si odehraje i přípravka pod vedením stejné trenérské dvojice a minipřípravka pod vedením trenérek Ivy Janouškové a Vanesy Halbrštátové. Několik turnajů v roce pak tradičně odehraje i mikropřípravka, tedy ti úplně nejmenší, kteří hrají 3+0 na šířku hřiště na malé branky. Od roku 2011 je v Letohradě tým žen. Ten hraje Východočeský přebor žen OPEN a na podzim letohradské Laně čekají dva turnaje, 1. září ve Svítkově a 28. října v Přelouči.

Jeleni se také tradičně účastní náborových a propagačních akcí, na podzim budou vidět na tradičním Běháme pro…, které se uskuteční 13. září od 15 hodin a letošní výtěžek bude věnován Lesnímu klubu Letohrad. Kromě toho Jeleni plánují turnaj mateřských škol, který se uskuteční v září či říjnu.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©