Načítání ...
Jeleni si vyšlápli na Kladno! Dvěma góly se blýskli Cvejn s Hubálkem
15.11.2021 22:48
c7ad2476-84fc-4bd4-9df0-c969131858741

Extraliga - V sobotu 13. listopadu se odehrál předposlední domácí zápas podzimní části Extraligy hokejbalu. Tým Jelenů musel řešit komplikaci s mnoha zraněnými a nemocnými hráči a do duelu s Kladnem naskočilo jen 12 hráčů v čele s výtečně chytajícím Sterenčákem. Letohradští předvedli srdnatý výkon, za který byli odměněni vítězstvím 5:2!

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Kladno 5:1 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Cvejn (Hejtmánek, Levý), 17. Cvejn (Adamec), 28. Hubálek (Anýž, Rozlílek), 30. Hubálek (Hejtmánek), 32. Levý (Cvejn) – 4. Schnaubelt (Hrabár), 44. Pliml

Střely: 22:39, vyloučení: 2:5, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:1, diváků: 65

Letohrad vstoupil do utkání ne zcela dobře, Kladno bylo všude dříve, vyvíjelo na domácí Jeleny velký tlak, který zužitkovalo již ve 4. minutě, když se dalekonosnou střelou pod víko Sterenčákovy svatyně prezentoval Milan Schnaubelt – 0:1. Letohradský brankář ale v následujícím průběhu utkání doslova zavřel svoji klec a inkasoval už jen jednou. Jeleni byli ale v 1. třetině opravdu krok pozadu. Kladno ale z velkého důrazu dvakrát po sobě faulovalo, čehož ve dvojnásobné přesilovce využil Jakub Cvejn, který z vrcholu kruhů pálil přesně nad vyrážečku Čapka – 1:1. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu a Jeleni měli rozhodně co zlepšovat.

Od druhé periody si domácí dávali pozor na neustále volné obránce Kladna, lépe k soupeřům přistupovali a zblokovali nespočet střel. Když se do protiútoku probojovala druhá formace a Jakub Cvejn pálil z vrcholu kruhů přesně nad lapačku kladenského strážce svatyně, začaly se karty obracet – 2:1. Letohradští najednou hýřili aktivitou i v útočné třetině, kde se z rohu hřiště prosadil nenápadnou, ale tvrdou střelou k tyči Ondřej Hubálek – 3:1. Ten o pár chvil později nic neřešil a z velké dálky se opřel do balónku a propálil Čapka – 4:1. Jeleni rázem odskočili na rozdíl tří branek a do kabin se jim šlo značně veseleji.

Kladno po druhé třetině vyměnilo brankáře a do kasy šel zkušenější Jan Jirotka, jenž ale prakticky hned po začátku závěrečné části po prvním zakončení Letohradu kapituloval, když se po buly v obranném pásmu dostali do přečíslení 2 na 1 Cvejn s Davidem Levým. Právě druhý jmenovaný využil krásné nahrávky a z bezprostřední blízkosti zasunul balónek za marně se natahujícího Jirotku – 5:1. Kladno ale nic nevzdávalo a tlačilo se střemhlav do branky Sterenčáka, který několikrát předvedl zákrok z říše divů, když například už do odkryté letohradské klece střílel Prokop, ale Sterenčák se vrhl po míčku a zabránil gólu.

Na konci utkání hráli domácí přesilovou hru, Kladenští ale neměli co ztratit, a i v oslabení se vrhali do útoku a těsně před koncem korigoval na konečných 5:2 František Pliml, který zůstal v brankovišti Letohradu zcela osamocený. To nic ale neměnilo na tom, že si Jeleni dokráčeli pro nesmírně cenné vítězství nad favorizovaným Kladnem!

Sestava Letohradu: Sterenčák (Novák) – Anýž „A“, Dostál, Hejtmánek, Adamec „A“ – Halbrštát „C“, Macháček, Faltejsek, Bogdány, Rozlílek, Hubálek, Cvejn, Levý

Fotogalerie ze zápasu (foto: Petra Marková)