Načítání ...
Jeleni si letos zahráli jen v Hradci, sezona je pro ně zatím kvůli hrozbě koronaviru přerušena
29.3.2020 23:00
Ilustrační foto: Iva Janoušková1

Hradec Králové. To byl první a poslední výjezd roku 2020 pro extraligové hokejbalisty Letohradu, stejně jako pro letohradskou juniorku. Zatímco muži prohráli, junioři se díky výhře vyšvihli na čelo tabulky. Podívejte se na ohlédnutí za zápasy, které se odehrály o víkendu před vyhlášením nouzového stavu pro celou republiku.

Extraliga: Filip Faltus si připsal gól a dvě asistence

HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 12:57 PP Bacovský (Hrabica, Doležal), 14:52 PP Král (Doležal, Bacovský), 19:56 PP Jiřík (Fanderlík, Lux), 32:57 PP Král (Bacovský, Novák) – 3:49 Faltus (Halbrštát, Věchet), 29:35 PP Věchet (Faltus), 36:01 PP Štefka (Faltus, Halbrštát)

Vyloučení: 4:6, využití: 4:2, v oslabení: 0:0, střely: 31:27

Sestava Hradce Králové: Brykner (Vaněk) – Brádler, Doležal, Fanderlík, Hrabica, Hrubý, Jiřík, Šimek, Bacovský, Březina, Černý, Fiedler, Král, Krejčík, Lux, Malý, Mitra, Novák, Šimůnek, Svoboda, Tesař

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Adamec, Bečka, Geba, Hejtmánek J., Pražák, Teplý, Bogdány, Faltus, Halbrštát, Hejtmánek D., Holuša, Kovář, Lajčiak, Macháček, Palcer, Štefka, Věchet

V Hradci Králové začínal netradičně hrát první extraligový tým mužů, v jehož sestavě se objevilo několik „staronových“ tváří, kteří již týmem Letohradu v minulosti prošli: Filip Štefka, Karel Geba, Michal Kovář či Tomáš Pražák. Letohradští měli podle svého kouče Tomáše Friml dobrý vstup do zápasu, ve hře pět na pět nepouštěli Hradec do vážnějších šancí a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení gólem Filipa Faltuse – 0:1. „Pak jsme bohužel udělali dva fauly, které Hradec dokázal potrestat,“ krčí rameny Tomáš Friml. Řeč je o gólu Jana Bacovského na konci třinácté minuty a brance Jakuba Krále osm vteřin před první sirénou.

Do druhé třetiny Jeleni vstoupili za nepříznivého stavu, který ve dvacáté minutě ještě prohloubil opět gólem v přesilovce Tomáš Jiřík – 3:1. I přesto dokázali Letohradští hrát vyrovnanou partii. „Občas jsme se zbytečně zbavovali balonku a nepřesně kombinovali, díky čemuž se domácí dostávali do šancí. I my jsme měli několik slibně se rozvíjejících šancí při přečíslení, ty se nám ale nepodařilo zakončit. Ke konci třetiny se nám povedlo snížit na rozdíl jedné branky,“ říká ke druhému dějství letohradský trenér.

Po jedné brance na každé straně nakonec padlo i ve třetí třetině, kde ve třiatřicáté minutě na 4:2 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Jakub Král, o čtyři minuty později se Letohradští dostali na dostřel díky přesilovkovému zásahu Filipa Štefky – 4:3. „Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat, i když jsme měli několik šancí a ke konci jsme hráli bez brankáře,“ konstatuje Tomáš Friml, podle jehož slov by se měli Jeleni vyvarovat zbytečných faulů.

Extraliga juniorů: Jeleni se vyhoupli do čela tabulky

HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky: 3:47 Čech (Bláha, Kulhánek), 29:54 Rakovský (Telenský, Bartoš) – 10:51 SH Řehák (Bogdány, Brázdil), 11:33 SH Bečka (Faltus, Flos), 20:21 Smutný (Řehák, Flos), 32:38 Bogdány (Smutný, Řehák) 44:23 Bogdány (Faltus, Macháček)

Vyloučení: 7:6, využití: 1:0, v oslabení: 0:2, střely: 18:31

Sestava Hradce Králové: Fukárek (Vrkoslav) – Jakoubek, Kubát, Rakovský M., Rejlová, Telenský, Zeman, Bartoš, Bláha, Čech, Černý, Dlouhý, Dudík, Kulhánek, Kutnar, Malý, Novák, Rakovský J.

Sestava Letohradu: Novotný (Manučarjan) – Adámek, Brázdil, Flos, Hernych, Hubálek M., Kalousek, Vacek, Bečka, Bogdány, Faltejsek, Faltus, Fišer, Levý, Macháček, Řehák, Smutný, Tomeš

„Na Hradec Králové jsme se snažili aktivně nastoupit a co nejdříve rozhodnout.“ To jsou slova Filipa Červinky v hodnocení prvního jarního zápasu. Měl být až druhý, ten první o týden později odpískalo Kovo Praha, které zápas den předem zrušilo. V Hradci ale zápas zpočátku Jelenům do karet nehrál… ve čtvrté minutě překvapil gólmana Jelenů Novotného hradecký Čech a Piráti vedli 1:0. Soupeř od začátku utkání oplýval neskutečnou odhodlaností, obětavostí a hrál naprosto otevřenou partii, což mě překvapilo. Hradec víc chtěl, bojoval, a navíc se dostal do brzkého vedení 1:0,“ potvrzuje trenér. Ještě v první třetině se ale stav zápasu otočil, v jedenácté minutě využil přesilovku Řehák a půl minuty po něm i Bečka – 1:2. „Hráči měli jasný pokyn aktivně napadat i ve čtyřech a neslo to své ovoce, to bylo ale jediné pozitivum zápasu,“ krčí rameny Filip Červinka. Ve druhé třetině na 1:3 zvýšil Smutný, v poslední minutě prostředního dějství se na dostřel Jelenům dostali Piráti díky gólu Rakovského. Letohradští ale komplikace nedovolili… ve třetí třetině se dvakrát prosadil Bogdány a Letohrad vyhrál 2:5. Jeleni se ale podle kouče v zápasu trápili. „Kupili jsme další zbytečné fauly a já už si občas připadám, jak kdybych před zápasy a mezi třetinami mluvil do zdi… nicméně jsme urvali důležité vítězství, rozhodly individuality a tento zápas musíme rychle hodit za hlavu a vrátit se k poctivé hře z podzimní části!" burcoval tým po zápase Filip Červinka.

Na další zápasy ale zatím nedošlo!

Sobota 7. března byla nakonec dosud posledním herním dnem v hokejbalové extralize mužů i juniorů. V nadcházejícím týdnu byly kvůli vyhlášenému nouzovému stavu z důvodu hrozby šíření nákazy koronavirem Covid-19 a Českomoravský svaz hokejbalu ve čtvrtek 12. března přerušil do odvolání všechny soutěže. Jaký bude osud (nejen) nejvyšších soutěží v letošní sezoně, to zatím není jasné. V klubu jsou pozastaveny i všechny tréninky a hokejbalové hřiště tak netradičně v jindy rozjeté sezoně osiřelo. O dalším průběhu vás budeme informovat.