Načítání ...
Jeleni s Kert Parkem vystřízlivěli… „Nedali nám ani kousek místa,“ nezastírá Lukáš Anýž
24.11.2021 14:55
c55eee8d-7f90-4a4e-a425-1bb8f2f349241
 

V posledním utkání podzimní části se Jeleni představili na půdě mistrovského Kert Parku. Letohradskému týmu se nepovedlo prakticky nic a schytal potřebný políček po dvou vítězných zápasech, čehož si je vědom i asistent kapitána Lukáš Anýž,

který v utkání vstřelil alespoň pohledný gól.

 

Nastoupili jsme trošku s nosem nahoře

 

Ve 13. kole jste zajížděli po dvou důležitých výhrách na půdu Kert Parku, kterého jste na začátku sezóny porazili doma 4:2. S čím jste do tohoto utkání šli? Byla znát absence některých důležitých hráčů?

Do utkání jsme šli samozřejmě jako do všech ostatních, a to vyhrát. Kert Park je opravdu silný a my jsme ho chtěli zkusit alespoň potrápit, což se nám k naší smůle moc nepovedlo. Absence znát samozřejmě byla, šlo poznat, že s takovým týmem nemůžeme hrát na 12 lidí, ale potřebujeme kompletní tři stejně vyrovnané lajny, abychom jim mohli být důstojným soupeřem.

 

Proč se utkání vůbec, ale vůbec nepovedlo? Tým působil odevzdaně, co na to z pohledu asistenta kapitána říkáš?

Jak říkám, zapotřebí by byly tři kompletní vyrovnané lajny, to byl první kámen úrazu. Tým si také po výhře nad Kladnem ve 12 lidech myslel, že už můžeme porazit každého a nastoupili jsme trošku s nosem nahoře, kdy nás soupeř okamžitě přesvědčil o opaku a zaslouženě vyhrál. Na druhou stranu také musím uznat, že Kert Park byl perfektně připraven a hrál opravdu dobře, kdy nám jeho hráči nedali ani kousek místa, především v první třetině, kdy jsme se sotva podívali za červenou čáru.

 

Snažím se trefovat hlavně bránu

 

Ty ses od poloviny utkání z pozice obránce snažil brát situace často na sebe, dokonce si orazítkoval tyč a ve 38. minutě jsi vstřelil čestný gól na 7:1. Snažil ses tým strhnout, ať z utkání není ostuda?

Strhnout asi úplně ne, ale když už je většinou výsledek takový, tak si hráči občas zkouší něco dovolit apod. Každopádně bylo vidět i na hráčích, že jim v zápase nic nevychází a Kert Park hrál pořád tu svoji hru, kdy v ničem nepolevil a žádné zdramatizování rozhodně nedopustil.

 

Tvůj gól byl velice hezký, napřáhl si od modré a poslal si míček pod víko soupeřovy branky. Věděl si přesně, kam míříš? Trenéři si tě často dobírají, že moc střílet neumíš… (smích)

Jo, ten gól hezký sice byl, ale rozhodně sem nemířil. (smích) Poslední dobou se jen snažím trefovat bránu a netrefovat prvního hráče. (úsměv) Každopádně to není jen můj problém, ale celého našeho týmu, kdy už minimálně posledních 5 let máme takovou impotenci ve střílení gólů. Naštěstí letos máme většinu tréninků, i když by Půca (hlavní trenér Tomáš Friml pozn. red.) byl určitě radši, kdybychom hlavně běhali, zaměřených na střelbu, a to se také projevilo v počtu vstřelených gólů, kde jsme tak vysoké číslo neměli už dlouho.

 

Utkání s KOVEM odloženo!

 

V závěrečném utkání podzimní části se doma představíte proti pražskému KOVU. S čím do tohoto zápasu půjdete a co je potřeba zlepšit, aby se neopakoval výkon na Kert Parku? (rozhovor vznikal před rozhodnutím, že se utkání odloží z důvodu málo proočkovaných hráčů soupeře pozn. red.)

No, záleží, jestli do toho zápasu vůbec půjdeme. Kvůli opatřením a nařízením, které se chystají se bojím, že nejspíše hrát ani nebudeme, ačkoliv bych hrál moc rád. Jinak do zápasu nastoupíme samozřejmě s jediným cílem a to vyhrát. Víme, že KOVO nehraje vůbec špatně a jsou velice dotěrným a nepříjemným soupeřem. My jsme si ukázali už u nich, že je dokážeme přehrát hlavně svým pohybem a na to bychom určitě navázali i v posledním utkání podzimu a snažili se ho vyhrát.


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©