Načítání ...
Jeleni roznesli Raky na kopytech, v sobotu doma hostí Kovo
7.11.2018 23:21
Ilustrační foto. 1

Letohradští extraligoví hokejbalisté mají za sebou další víkend v CROSSDOCK extralize. Tentokrát ho strávili v terénu, v sobotu vyrazili do severočeského Malého Března, kde změřili síly s Mostem, v neděli vysoko porazili Rakovník. Letohrad je v průběžné tabulce třetí a už v sobotu v 16 hodin doma sehraje zápas s osmým týmem průběžné tabulky - TJ Kovo Praha.

HBC Most – SK Hokejbal Letohrad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 41:12 PP Bačák (Chyba, Singer)

Vyloučení: 9:7, využití: 1:0, střely: 27:34

Sestava Mostu: Brém (Tyl) – Chmelina, Chyba, Janák, Novák, Pánov, Plachý, Zika, Bačák, Drenčko, Chytrý, Kastner, Krajíček, Malý, Manert, Singer

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Krejsa, Lux, Hejtmánek J., Adamec, Anýž, Fajfr, Halbrštát, Lajčiak, Faltus, Macháček, Lux, Věchet (C), Cvejn, Holec

Po sérii domácích zápasů Letohradští vyrazili na sever Čech. Mostecká hala zůstala uzavřená, zápas se tak hrál v Malém Březně. Zápas měl ale nakonec velmi překvapivý průběh, dlouhých jednačtyřicet minut se hrálo bez gólu. Jediný gól zápasu padl z přesilovky, kdy za držení pykal Macháček a hosté nedokázali uhlídat domácího Vladimíra Bačáka – 0:1. Ačkoli se Letohradští snažili o vyrovnání a návrat zpět do hry, času bylo zoufale málo a Letohrad nakonec do Rakovníku odjel s fotbalovou prohrou 1:0.

HBC Rakovník – SK Hokejbal Letohrad 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)

Branky: 22:21 PP Tvarůžek M. (Cafourek, Sýkora), 38:15 PP Tvarůžek O. (Tvarůžek M., Sýkora) – 4:29 SH Krejsa (Věchet, Macháček), 9:55 PP Hejtmánek J. (Halbrštát), 18:49 PP Faltus (Halbrštát, Krejsa), 19:11 Teplý (Hejtmánek J., Macháček), 25:05 Macháček (Lux, Fajfr), 26:40 PP Adamec (Halbrštát, Faltus), 30:37 SH Krejsa (Cvejn), 32:58 PP Fajfr (Lux, Krejsa), 33:44 PP Adamec (Lajčiak), 39:10 Krejsa (Halbrštát, Faltus)

Vyloučení: 10:7, využití: 2:5, v oslabení: 0:2, střely: 13:29

Sestava Rakovníka: Gerlich, Muškát – Cafourek, Martínek, Sunkovský, Sýkora, Tvarůžek O., Čech, Kučaba, Macák, Molnár, Schierl, Sýkora, Tlustý, Tvarůžek M.

Sestava Letohradu: Novák (Šimara) – Krejsa, Lux, Hejtmánek J., Teplý, Adamec, Hejtmánek D., Fajfr, Halbrštát, Lajčiak, Faltus, Macháček, Lux, Věchet (C), Cvejn

Sedm využitých přesilovek, dva góly v oslabení a totální převaha Letohradu. To je suma sumárum zápasu v Rakovníku, kam Letohradští jeli s vědomím, že nesmí nic podcenit. Od začátku ale dominovali, už v páté minutě se ve vlastním oslabení trefil Jiří Krejsa, v první třetině ještě na 0:2 zvyšoval v přesilovce Josef Hejtmánek. Ve druhém dějství využil přesilovku Filip Faltus, trefil se Stanislav Teplý, pak zahrozil soupeř, když ve třiadvacáté minutě Nováka v brance Letohradu zaskočil Martin Tvarůžek – 1:4. V šestadvacáté minutě ale skóre navýšil Michal Macháček a v další minutě v přesilovce skóroval Miroslav Adamec – 1:6. V závěrečném dějství bylo jasné, že tohle manko už domácí nedorovnají. Hned v jejím úvodu opět ve vlastním oslabení vyhnal Gerlicha z brány Raků Krejsa – 1:7. Než se však druhý brankář Muškát stačil rozkoukat, už lovil míček za svými zády, když se ve třiatřicáté minutě v přesilovce prosadil Daniel Fajfr – 1:8. A netrvalo ani minutu, kdy signalizovanou výhodu po faulu Ondřeje Tvarůžka svým druhým gólem v zápasu využil Adamec – 1:9. V devětatřicáté minutě se oslabení vymstilo podruhé v zápase i Jelenům, kteeří neuhlídali tentokrát Ondřeje Tvarůžka – 2:9. O necelou minutu později už ale Letohradští opět vedli o osm gólů, když na, jak se později ukázalo, konečných 2:10 zvýšil a svůj hattrick dokonal Jiří Krejsa.