Načítání ...
Jeleni před televizními kamerami porazili Hostivař
27.9.2021 23:00

ExtraligaČtvrté kolo extraligy hokejbalu proti sobě v letohradské hokejbalové aréně svedlo týmy Jelenů a pražské Hostivaře. Zápas se nakonec ukázal být gólovou přestřelkou, nakonec padlo třináct gólů. Letohradští jsou po čtyřech odehraných zápasech s devíti body na druhém místě průběžné tabulky a další zápas je čeká už ve sváteční úterý 28. září, kdy na domácím hřišti hostí Karvinou.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Hostivař 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)

Branky: 5:05 PP Bureš (Bogdány, Halbrštát), 6:00 Bogdány (Rozlílek, Bureš), 23:05 Anýž (Faltus), 23:33 Bogdány, 25:53 Bogdány (Rozlílek, Anýž), 33:36 Anýž (Halbrštát, Bogdány), 36:39 Bureš (Tobiáš), 44:01 Bogdány (Bureš) – 24:21 PP Malina (Dušák, Kucharčík), 28:13 PP Kucharčík (Kučera), 30:00 Emmer (Malina, Štěpáník), 37:11 Štěpáník, 42:28 Emmer (Konečný)

Vyloučení: 9:5, využití: 1:2, střely: 32:30

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Adamec, Anýž, Bureš, Dostál, Havlík, Hejtmánek, Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Lajčiak, Macháček, Rozlílek, Štefka, Tobiáš

Sestava Hostivaře: Solar, Šťoural – Dušák ©, Konečný, Kučera, Vaniš, Vodehnal, Brož, Emmer, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Vosátka, Zyta

Zápas díky přítomnosti kamer O2 TV začal už úderem třinácté hodiny a hned od začátku se nesl ve vysokém tempu. Letohradští dali zpočátku prostor hostům, s jejichž výpady si ale hravě poradil Michal Novák v domácí brance. V úvodu šesté minuty se Jeleni ujali vedení, kdy přesilovku využil Bureš – 1:0. O necelou minutu později na 2:0 zvyšoval Bogdány. Další siréna se ozvala až ve druhé třetině, kdy ve 24. minutě třetí branku Letohradu přidal Anýž a o osmadvacet vteřin později druhý gól vstřelil Bogdány – 4:0. Pak ale domácí faulovali a toho využil hostující Malina – 4:1. Jeleni ale rychle našli odpověď, když v 26. minutě svůj hattrick zkompletoval Bogdány – 5:2. Třetí třetina přinesla celkem šest branek, Hostivařští využili polevení domácího týmu a snažili se zápas zdramatizovat, nakonec však domácí tým výhru uhájil a na své konto připsal další tři vítězné body.

Zápas zhodnotil asistent trenéra Letohradu Filip Červinka: Utkání jsme nezačali zrovna dobře, Hostivař se dostala zkraje úvodní části do tlaku. Nás perfektně podržel Míša Novák a po dvou slepených gólech jsme se rapidně uklidnili a převzali otěže zápasu do svých rukou. Hráči plnili pokyny na jedničku, tlačili jsme se do branky a soupeře a góly jen přibývali. Škoda jen, že jsme dopustili udělat z utkání takovou přestřelku z důvodů mnoha nesmyslných vyloučení od poloviny utkání. Hostivař hrála přesilovky výborně a díky nim se udržela ve hře prakticky až do konce utkání. Nicméně si myslím, že to bylo pro nás zasloužené vítězství a teď už se musíme kvalitně připravit na úterní duel proti Karviné. Bude to úplně jiný soupeř, který je nesmírně nebezpečný.“

Fotogalerie ze zápasu (autor: Iva Janoušková)

Fotogalerie ze zápasu (autor: Lukáš Schauer)