Načítání ...
Jeleni po výborném začátku nestačili na produktivní Kladno!
5.9.2021 10:29
Zdroj: Facebook/HBC Kladno1

V sobotu 4. září odstartovala nová sezóny Extraligy hokejbalu 2021/22! Tým letohradských Jelenů zajížděl na půdu vítěze základní části z loňského ročníku v podobě Kladna. Letohradští hokejbalisté se sice dostali v 10. minutě utkání do vedení, to v polovině utkání definitivně ztratili a pakovali se zpátky na východ Čech s vysokou porážkou 6:1.

HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Dědič (Schnaubelt), 16. Procházka (Barnošák), 23. Procházka (Barnošák, Pliml), 28. Procházka (Barnošák, Schnaubelt), 33. Javůrek, 43. Schnaubelt (Barnošák, Procházka) - 10. Levý (Macháček)

Střely: 22:19, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 53

Svěřenci trenérů Frimla a Červinky nastoupili do utkání velice aktivně, po poctivém bránění středního pásma vyráželi k rychlým protiútokům a především první lajna kolem kapitána týmu Davida Halbrštáta dělala velké problémy kladenské obraně. Poctivý výkon podtrhla situace z 10. minuty, těsně po konci letohradské přesilovky se Michal Macháček natlačil za braku Jirotky, poslal balónek na Davida Levého, který z úhlu u pravé tyče propasíroval balónek za záda kladenského brankáře. Jeleni tak slavili zasloužené vedení 0:1 z ohledu domácích. Ti byli v úvodní části jako opaření, Letohradští je přestříleli 8:3, ale i tak se Kladno radovalo z vyrovnání ve špatně bráněném oslabení, kdy Dědič dostal prostor na modré, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě.

Po úvodní části, kdy svítil na tabuli vyrovnaný stav 1:1, se přešlo do rozhodující druhé třetiny, v níž Jeleni pokračovali v poctivém a bojovném výkonu, ale třikrát ztratili balónek při rozehrávce a toho třikrát za sebou využil Jaroslav Procházka, jenž se radoval z čistého hattricku. Po tomto šoku museli v závěrečné třetině Letohradští otevřít hru a napadat, Michal Macháček si díky tomu vytvořil několik šancí, všechny ale skončily na výstroji Jirotky v brance Kladna a Středočeši naopak opět trestali. Nejdříve Javůrek využil chybné rozehrávky Nováka v brance Letohradu, Schnaubelt pak rozehrávky obrany.

Letohrad tak vstoupil do nového ročníku Extraligy hokejbalu sympatickým herním výkonem, ale četné individuální chyby letohradských hráčů Kladno potrestalo téměř na 100%. V dalším utkání se Letohrad představí na domácí půdě v sobotu 11.9. od 14:00, kdy hostí mistra posledních čtyř sezón HC Kert Park Praha.

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Anýž „A“, Dostál, Bureš, Hejtmánek, Geba – Halbrštát „C“, Macháček, Faltus, Cvejn, Věchet, Levý, Faltejsek, Lajčiak, Fajfr.

Utkání zhodnotil asistent trenéra, Filip Červinka: „Do utkání jsme vstoupili nesmírně dobře, první lajna doslova zamkla kladenské hráče v jejich obranném pásmu a vytěžili jsme z toho vyloučení domácích a těsně po konci přesilovky se dostali do zaslouženého vedení. Škoda špatně bráněného oslabení, kdy jsme nereagovali na rotaci kladenských hráčů a stáli špatně a staticky rozestavění. Nicméně jsme Kladno v první třetině přestříleli 8:3 a věřili v povedený průběh utkání. Od druhé části jsme ale začali úplně nesmyslně zmatkovat, při držení míčku ve své moci a daleko od naší branky jsme věnovali Kladnu tři nahrávky do protiútoků, a toho tak silný tým, jakým Kladno je, prostě dokáže využít. Hráči ale neskládali zbraně, bojovali do poslední chvíle, je těžké ale s utkáním něco udělat, když se dostanete do čtyř tutovek a ani jednu nevyužijete. To je prostě naše bolest, hrajeme celé utkání dobře, nevyužijeme ale četných šancí a soupeři darujeme góly. Do dalších zápasů se nám snad vrátí kvarteto zraněných hráčů a dalších plejerů, kteří ještě dovolenkovali, pak věřím v otočení karet!“