Načítání ...
Jeleni na čtvrté vítězství v řadě nedosáhli. S Karvinou brali jen bod
29.9.2021 18:16
637258f6-604c-494b-98f1-a63dadb90e181

Extraliga - O svátečním úterý 28. září se v Letohradě odehrálo 5. kolo Extraligy hokejbalu. Jeleni po třech vítězstvích v řadě přivítali Karvinou, s níž svedli naprosto vyrovnanou partii. Letohradským hokejbalistům se ale vůbec střelecky nedařilo a z 37 střel nedali ani gól. Karviné nakonec podlehli až v prodloužení jediným gólem v utkání.

SK Hokejbal Letohrad vs. HbK Karviná 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Rosůlek L. (Pala, Sladký)

Střely: 37:22, vyloučení: 6:5, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0, diváků: 58

Jeleni vstoupili do utkání aktivně a snažili se co nejvíce tlačit do branky Karviné. Zkušení hráči hostů ale hráli nesmírně tvrdě a mířili do nebezpečných protiútoků. Úvodní část se brzy začala kouskovat zbytečnými fauly a vyloučeními letohradských hráčů. Obranná činnost ale fungovala na jedničku a svěřenci trenérů Frimla a Červinky ubránili všechny přesilovky soupeře. Ve druhé části byl k vidění podobný obrázek. Jeleni často točili karvinské hráče v jejich obranném pásmu, všechny šance ale kryl hrdina zápasu v podobě gólmana Karviné Orsága. Domácí začali opět zbytečně faulovat, či se provinili dalším technickým vyloučením v podobě vyhození balónku z obranného pásma mimo hřiště a museli se často bránit přesilovkám soupeře, opět ale na jedničku!

Ve třetí části převzali Jeleni otěže zápasu, na konci jim dokonce byla nabídnuta hra v početní převaze 5 na 3, která se překlopila do prodloužení. Rozhodnout utkání mohl Vojtěch Bogdány, který obdržel na vrcholu levého kruhu přihrávku od Faltuse, pálil z první, ale Orság v brance Karviné doslova skočil do střely a jen tak tak vyrazil míček mimo. Karviná se tak ubránila dvojnásobné přesile Letohradu a trestala v pokračující hře 3 na 3, když se prosadil z mezikruží Lumír Rosůlek, kterého nedostoupil jeden z bránících hráčů Letohradu.

Jeleni tak mají na kontě po 5 zápasech 10 kanadských bodů z celkového počtu 15 možných a okupují průběžné 3. místo. V sobotu 2. října je čeká neoblíbený výjezd na sever Čech, kde se střetnou s nesmírně silným celkem ústecké Elby. Držte Jelenům od 14:00 pěsti, aby získali další cenné body do nesmírně vyrovnané tabulky.

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Anýž „A“, Bureš, Hejtmánek, Adamec „A“, Macháček, Lajčiak – Halbrštát „C“, Bogdány, Rozlílek, Štefka, Tobiáš, Faltus, Faltejsek, Věchet, Cvejn.

Utkání zhodnotil asistent trenéra, Filip Červinka: „Dvě třetiny jsme se pořádně nemohli dostat do tempa, ne kvůli špatnému počasí, i když i to možná hrálo roli, že jsme statického soupeře nedokázali pořádně rozběhat, ale hlavně vinou několika zbytečných vyloučení. Hráči ale perfektně bránili. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme bohužel trestuhodně neproměnili dvojnásobnou přesilovku a soupeř po zásluze trestal. Z utkání tak máme bod, který může být v konečném zúčtování nakonec cenný. Holt žádná kapela furt nevyhrává a my se musíme ponaučit po velké euforii tří vítězných zápasů, že nesmíme zbytečně faulovat a rozhodně se musíme zaměřit na přesilové hry, ty byly tristní.“

Fotogalerie ze zápasu: autor Petra Marková