Načítání ...
Jeleni na Páňa Cupu výsledkově propadli, oslabený tým ale herně neztrácel
26.8.2021 12:55
7df0e651-4e72-413a-af22-14773513c29e1
 

O víkendu 21. – 22.8.2021 vyrazil velmi oslabený tým extraligových jelenů na Kladno, kde se odehrál silně obsazený předsezónní turnaj Páňa Cup. Svěřenci trenérů Frimla a Červinky odehráli čtyři kvalitní utkání a pouze v jednom výrazněji ztráceli jak herně, tak výsledkově. Nakonec z toho ale bylo poslední 5. místo.

 

Mužský tým jelenů vyrazil v sobotu 21.8.2021 na Kladno na přípravný turnaj Páňa Cup se 14 hráči do pole a 2 gólmany. Celkem v kádru Letohradu chybělo 10 opor základní sestavy. Příležitost ale dostaly nové posily, ve dvou duelech proti Plzni a Hostivaři naskočil Lukáš Sterenčák z České Třebové, který přestoupil do Letohradu a bude ještě chytat v Brně 1. Ligu. V útoku se představil teprve sedmnáctiletý talent Matěj Kábrt ze Svítkova a jeho zkušený kolega Filip Paukrt, odchovanec Letohradu, jenž zabojoval o návrat do extraligového celku. Ve velmi dobrém světle se představil obránce Svítkova Tomáš Bureš a junior z Malenovic Jan Brázdil.

 

První utkání přivedlo Letohradu do cesty Plzeň, ve velmi vyrovnaném utkání Jeleni podlehli po hrubých chybách v obraně 3:5. Premiérovým gólem a nahrávkou se prezentoval sedmnáctiletý talent Matěj Kábrt, který si výrazně řekl o šanci v nadcházejícím extraligovém ročníku. Ve druhém utkání drželi jeleni krok se silným domácím Kladnem do poloviny utkání, kdy prohrávali pouze 0:1. Nakonec však podlehli běhavému soupeři, který odehrál v sobotu jen jedno utkání právě s letohradským celkem 1:6.

 

Nedělní program začal brzkým utkání s pozdějším vítězem ze slovenské Skalice. Jeleni dvě třetiny svého soka tlačili, neproměnili spoustu šancí, ale i tak vedli 2:1. V závěrečné části ale úzkému kádru docházely síly a čtyřnásobný mistr světa Jaroslav Martinusík dvěma brankami otočil vývoj skóre a Skalica porazila jeleny 4:2. V posledním utkání na turnaji se Letohrad utkal s Hostivaří, jeleni šli v první části do vedení po gólu Jakuba Cvejna, ale od poloviny utkání začali úřadovat Pražané, kteří nakonec vyhráli 3:1.

 

 

Turnaj zhodnotil asistent hlavního trenéra, Filip Červinka: „Na Kladno jsme jeli ve velmi oslabené sestavě, alespoň jsme ale mohli vydatně vyzkoušet nové tváře v sestavě. První utkání s Plzni jsme předvedli super výkon, bojovali jsme, ale Plzeň byla produktivnější. Proti Kladnu nám docházely po náročném utkání síly a se Skalicí jsme mohli s klidem na duši vyhrát, bohužel nás stále trápí koncovka, kdy jsme třikrát běželi sami na branku a nedali gól. Podobný průběh utkání nabídlo i měření sil s Hostivaří. Na torzo kádru, které do Kladna odjelo, můžeme být s Tomášem Frimlem pyšní, nicméně se krásně ukázalo, kdo pravidelně chodil na letní přípravu a kondičně turnaj zvládl a kdo naopak ne... Teď nás čeká volnější víkend, lehce potrénujeme a 4.9. se vracíme zpátky na Kladno k prvnímu utkání extraligové sezóny, kde bychom už měli být na 80% kompletní.“

 

Sestava Letohradu na turnaji: Novák (proti Kladnu a Skalici), Sterenčák (proti Plzni a Hostivaři) – Anýž, Bureš, Adamec, Brázdil, Macháček, Fajfr – Halbrštát, Kábrt, Paukrt, Levý, Hubálek, Faltejsek, Řehák, Věchet (pouze v sobotu), Cvejn (pouze v neděli).

 


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©