Načítání ...
Jeleni doma porazili Kovo, branky střílely „mladé pušky“
13.11.2018 20:26
f339f12c-f996-41a7-a29f-11d6cc269d6c1
 
Extraligoví hokejbalisté sehráli letošní předposlední zápas na domácí půdě. Hostili pražské Kovo a už před začátkem zápasu věděli, že je nečeká nic lehkého. Nakonec ale vyhráli, přitom dvě ze tří branek vstřelili talentovaní mladíci – junior Filip Faltus a dorostenec Michal Macháček. Letohradští jsou s čtyřiadvaceti body na průběžném třetím místě tabulky CROSSDOCK extraligy mužů a už v sobotu vyrážejí na hřiště soupeřů – v 16 hodin padne první buly v Praze na Lužinách, kde Jeleni nastoupí proti domácímu Kert Parku Praha.


SK Hokejbal Letohrad – TJ Kovo Praha 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 8:59 PP Faltus (Halbrštát, Lajčiak), 15:47 Adamec (Cvejn), 17:17 Macháček (Lux J.) - 44:05 Nýdl (Adam, Kovářík)

Vyloučení: 2:6, využití: 1:0, střely: 22:25

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Krejsa, Lux F., Teplý, Anýž, Adamec, Hejtmánek J., Halbrštát, Lajčiak, Faltus, Hejtmánek D., Lux J., Macháček, Věchet (C), Cvejn, Fajfr, Bogdány, Levý

Sestava Kova: Lain (Křivánek) – Bydžovský, Nýdl, Plecitý, Drak, Kovářík, Zahálka (C), Ogurčák, Winter, Bravenec, Kočka, Adam, Wurdák, Řebík, Krištof, Pátek


Proti KOVU jsme čekali náročný tvrdý hokejbal, a to se také potvrdilo. Soupeř na nás vlétl aktivní hrou, my jsme mu ale opláceli stejnou mincí.“ Tak začíná své hodnocení asistent kouče Tomáše Frimla Filip Červinka. Bez branek se hrálo skoro devět minut. „Soupeřovým bekům jsme nechtěli při rozehrávce ponechat ani trochu prostoru a vyplynuly z toho fauly hráčů z Prahy. Potrestali jsme hned první vyloučení KOVA a uklidnili se,“ uvádí Červinka k prvnímu zásahu Jelenů v podání talentovaného Filipa Faltuse – 1:0. Úvod druhé části se Letohradu povedl – 47 vteřin po úvodním vhazování Laina prostřelil Miroslav Adamec a v osmnácté minutě na 3:0 zvyšoval Michal Macháček. „Pak ale přišel nepochopitelný herní výpadek, místo toho, abychom hosty definitivně zlomili, stáhli jsme se do obrany, kde jsme působili lehkovážně a byli všude o krok později, naštěstí nás podržel gólman Šimara, který nestačil až ke konci při hře Kova bez brankáře v šesti na důrazného Nýdla, na něhož jsme se speciálně připravili, aby se vůbec nedostal ke střele, jednou ale orazítkoval tyč a při druhém vážnějším zakončení snižoval na 1:3,“ popisuje průběh třetího dějství Filip Červinka s tím, že Jeleni jsou za tři body nesmírně vděční. „Do příště se ale musíme poučit z našeho výpadku, nelze hrát naplno jen půlku zápasu!“ důrazně dodává Červinka.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková


 

Město Letohrad finančně podporuje činnost
SK Hokejbal Letohrad, z. s.
www.letohrad.eu

© 2018 SK Hokejbal Letohrad, z. s.Ášekwebdesign

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímání bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje hokejbal-letohrad.com.

FelixNET©