Načítání ...
Extraligoví Jeleni z Pardubic dovezli bod
23.10.2021 9:05
cd0ec2a9-f3c9-4b27-9d47-170df0da09a41

ExtraligaSedmé kolo extraligy hokejbalu proti sobě svedlo dva východočeské týmy, které v tabulce mezi sebou dělil pouze bod. Ve východočeském souboji byly o krok úspěšnější Pardubice, které dokázaly v prodloužení vstřelit branku a vítězný bod po remíze v základní hrací době tak zůstal doma. Letohrad je po sedmi kolech ve velmi vyrovnané tabulce s dvanácti body na šestém místě a už v sobotu od 14 hodin na domácí půdě hostí Hradec Králové.

HBC Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky: 5:10 Bílý (Zajíček, Kubeš), 19:02 Strouhal (Novotný), 19:11 Langr (Kubeš, Bílý), 35:10 Moravec, 45:31 PP Filip (Langr, Kubeš) – 9:35 Halbrštát (Rozlílek), 14:02 Faltus (Levý), 30:51 PP Bogdány, 41:08 Rozlílek (Faltus)

Vyloučení: 2:2, využití: 1:1, střely: 25:15, diváků: 49

Sestava Pardubic: Stárek (Třináctý) – Filip, Kvapil, Novotný, Školoudík, Turyna, Zajíček ©, Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Langr, Moravec, Šimek, Staněk, Strouhal, Vlasák

Sestava Letohradu: Novák (Sterenčák) – Adamec, Anýž, Bureš, Dostál, Havlík, Macháček, Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát ©, Hubálek, Levý, Rozlílek, Štefka, Tobiáš

Zápas v Pardubicích začínal v šestnáct hodin a hned od začátku se bylo na co dívat. Ve druhé minutě Stárka v brance Pardubic prověřil Levý, krátce po něm Cvejn. Aktivitu Letohradských ale v šesté minutě zchladila sprcha v podobě úvodního gólu z hokejky Bílého – 1:0. V osmé minutě si šanci vypracoval Rozlílek, potom ale i Novák měl co dělat, když jeho pozornost vyzkoušel nejprve Filip a po něm i Kvapil. Vyrovnávacího gólu se diváci v pardubické aréně dočkali v desáté minutě, kdy střelou nad lapačku po přihrávce Rozlílka na 1:1 srovnal kapitán Jelenů Halbrštát. Hosté pak pokračovali v tlaku a to přineslo své ovoce, když v úvodu poslední minuty úvodního dějství strhl vedení na stranu Letohradu Faltus – 1:2.

Začátek druhé třetiny byl spíše opatrnější a když přišla dvacátá minuta, na tu by Jeleni nejspíš rádi zapomněli. Během jedenácti vteřin totiž prohrávali – nejprve stav vyrovnal Strouhal a o zmíněných jedenáct vteřin později se domácí střídačka radovala znovu – to když na 3:2 zvýšil po kombinaci sehrané dvojky Bílého a Kubeše Langr. I když si hosté i ve druhé třetině vypracovali několik šancí, žádná z nich vyrovnávací branku nepřinesla.

Zato nástup do závěrečné třetiny základní hrací doby se Jelenům povedl! Kontroverzní situace, kdy domácí Filip pravděpodobně dostal hokejkou nebo loktem do obličeje, rozhodčí ale tuto situaci nevyhodnotili jako faul, využil Bogdány, který se zmocnil míčku a dopravil ho až za Stárkova záda – 3:3. V šestatřicáté minutě ale Jeleni opět ztráceli, když Nováka v letohradské brance překonal Moravec – 4:3. V dalších šancích mohli srovnat Štefka a chvilku po něm i Levý, jeho snahu ale zmařilo půlení třetiny. Osmá branka zápasu a pro Letohrad ta vyrovnávací přišla ve dvaačtyřicáté minutě zápasu, kdy míček vybojoval Faltus a před branku ho poslal Rozlílkovi, který ho doklepl za záda Stárka – 4:4. V další minutě pak domácí špatně střídali, což přineslo početní výhodu pro Jeleny, ti však vítězný gól vstřelit nedokázali.

Zápas tak dospěl do prodloužení, z něhož se odehrálo pouze půl minuty, než východočeské derby ranou od modré ukončil domácí Filip – 5:4.

Fotogalerie z utkání (foto: Josef Česák)