Načítání ...
Dorost vyloupil Porubu, přípravka naskočila do přeboru
28.9.2018 14:08
132bc646-5e2d-4a3a-ad77-1f98dce5ec3f1

Mládež – Další víkend přinesl zápasy extraligy juniorů, dorostu i přípravky. Junioři v Ústí nad Labem sehráli těžký zápas, dorostenci si zastříleli v Porubě a do turnaje přípravek Letohrad postavil dva týmy.

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Hokejbal Letohrad 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 15:22 Costa (Zeman), 25:03 Stuchlý (Magasanik), 42:44 Magasanik

Vyloučení: 4:1, využití: 0:0, v oslabení: 1:0, střely: 28:15

Sestava Ústí nad Labem: Toth (Tůma K.) – Čermák, Dörner, Giesel, Gottfried, Hanzlík, Jičínský, Kastner, Magasanik, Rop, Sedláček, Stuchlý, Stupka, Tůma V., Zilcher, Bečvář, Costa, Maule, Polata, Škurla, Zeman

Sestava Letohradu: Novák – Lux, Kalousek, Hubálek, Dostál, Faltejsek, Levý, Tomeš, Hradil, Brázdil, Šafář, Mačátová

Letohradští do Ústí nad Labem rozhodně nejeli v roli favorita. Věděli, že je čeká jeden z nejsilnějších týmů extraligy a navíc soupeř byl v o dost početnější sestavě. Letohradští ale bojovali srdnatě, po první třetině byl zápas bez branek, v té druhé na jejím začátku Novák kapituloval po souhře Zemana a Costy a o deset minut později na 2:0 zvyšoval Stuchlý. Jeleni ale dál živili naději na návrat zpět do zápasu, nicméně branka domácích zůstala zakleta. Dvě a půl minuty před koncem kouč Stanislav Chládek sáhl v přesilovce po power-play, ta se ale Jelenům nezdařila a inkasovali v ní na závěrečných 3:0, kdy míček do prázdné brány Letohradu poslal Magasanik. V dalším kole Jeleni hrají doma, v sobotu od 13 hodin hrají derby s Hradcem Králové.

TJ Sokol Poruba – SK Hokejbal Letohrad 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)

Branky: 26:09 Stromko – 11:12 Kalousek (Šimek, Vacek S.), 12:08 Macháček (Kalousek, Fišer), 13:42 Lux (Macháček, Kalousek), 24:48 Macháček (Tomeš, Lux), 33:00 PP Fišer (Macháček, Lux), 38:45 Netušil (Fišer, Šimek), 41:11 Macháček (Kalousek), 42:36 Lux (Netušil, Tomeš), 43:12 Macháček (Kalousek, Vacek S.)

Vyloučení: 2:1, využití: 0:1, střely: 23:36

Sestava Poruby: Laguna – Dostál, Hruzík, Stoklasová, Wrobel, Pfeifer, Stromko, Kubínová, Kudělová, Čtvrtlik

Sestava Letohradu: Vacek D. (Netušil Jos.) - Fišer, Kalousek, Lux, Macháček, Netušil Jan, Šimek, Tomeš, Vacek S.

Další zápas Letohradští v extralize dorostu odehráli v neděli v Ostravě – Porubě. Jeleni, ač v nepočetné sestavě, šli od začátku za vítězstvím. Na první branku si počkali do dvanácté minuty, za tři minuty do sirény ale pak vstřelili tři góly. Druhá třetina byla brankově vyrovnaná 1:1, v té třetí se ale letohradský brankostroj rozjel a nakonec po pětačtyřiceti minutách na časomíře svítil stav 1:9. Ve sváteční pátek Jeleni hrají ve Svitavách a v neděli vyráží k dalšímu utkání na půdu brněnských Buldoků.

Přebor přípravek je zahájen

Do své nové sezony vykročila i letohradská přípravka, tvořená hráči, kteří stabilně hrají i za mladší žáky. Turnaj 3+1 na šířku hřiště Letohrad zavál do Svítkova, kde byli hráči rozděleni do dvou týmů. Trenéři Vlastimil Janoušek a Petr Bříza si na turnaj "vytáhli" i několik hráčů minipřípravky. V každém týmu bylo pět hráčů a brankář - "modří" byli ti zkušenější a "bílý" tým byl mladší a turnaj jeho hráčům dodal další cenné zkušenosti. O výsledky nejde, všichni si dosyta zahráli a turnaj si užili. Do Svítkova za něj díky.

Sestavy Letohradu:

Bílí: Šimek Viktor – Bouchal Petr, Bouchal Pavel, Stejskal Dan, Martinek Filip, Marek Jan

Modří: Stejskal Petr – Motyčka Matěj, Šafář Pavel, Vacková Tereza, Vacková Kristýna, Špaček Štěpán