Načítání ...
Dorost v úvodním kole extraligy padl ve Svítkově
12.9.2018 13:33
df8ef7c3-d458-4fde-8432-fbb8c3d1fcfd1

Druhá zářijová neděle přinesla start nové sezony i dorostu Letohradu, který do Svítkova vyrazil v nekompletní sestavě – bez Kryštofa Cibulky, zraněného Honzy Bečky a nemocné Vanesy Halbrštátové. Jeleni se zápasem protrápili a nakonec si domů odvezli vysokou prohru. Příležitost na reparát dostanou Letohradští už tuto neděli, kdy doma od 11 hodin hostí Kyjov.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 10:3 (5:0, 2:2, 3:1)

Branky: 4:57 Dlouhý (Rakovský), 7:23 Rakovský (Rejlová), 10:17 SH Ilich (Teplý), 12:04 Rakovský (Dlouhý, Kubát), 14:40 Bláha (Korec, Novotný), 24:09 Korbel (Bláha, Novotný), 29:24 SH Teplý (Bláha), 32:94 Teplý, 37:02 PP Novotný (Bláha), 43:48 Kubát (Bláha) – 16:46 Macháček (Hubálek), 21:01 Mačátová (Hyksa), 38:51 PP Hubálek (Tomeš)

Vyloučení: 11:10, navíc Rakovský 5+OK /NAP/

Využití: 1:1, v oslabení: 2:0, střely: 27:22

HBC Svítkov Stars Pardubice: Šidlo (Procházka) – Birta (C), Brož, Dlouhý, Hemžský, Ilich, Korbel, Kubát, Novotný, Rakovský, Teplý, Bláha, Gregor, Korec, Malý, Kerschbaumová, Rejlová

SK Hokejbal Letohrad: Vacek D., Netušil – Kalousek, Mačátová, Šimek, Tomeš, Fišer, Hubálek, Hyksa, Kalousková, Kerschbaum, Lux, Macháček (C), Netušil, Vacek S., Valíček

Letohradským úvodní zápas v kategorii ještě loni zvané mladší dorost hrubě nevyšel. Od začátku Letohradu chyběl pohyb, střelba a hlavně vázla obranná činnost. „V první třetině jsme hráli jedním slovem hrozně. Hlavně v před brankovém prostoru to doslova hořelo a kvůli našim žákovským chybám jsme takto dostali čtyři z pěti golů. Do druhého dějství jsme udělali několik změn a najednou to šlo, když Machy s Týnou (Michal Macháček a Kristýna Mačátová, pozn. red.) korigovali stav na 5:2, leckoho napadlo, že se vracíme do zápasu, ale opak byl pravdou,“ ohlédl se za zápasem kouč Jakub Sudík. Letohradští znovu nebyli dost důrazní před svou brankou, dvakrát inkasovali a po dvou třetinách na časomíře svítil stav 7:2.

I závěrečnou třetinou se Letohradští protrápili a nutno podotknout, že zápis krom kolonky branek domácích byl takřka z půlky plný i v kolonce trestů, a to na obou stranách. „Já se nikdy nevyjadřuji k rozhodčím, ale to, co převedli, bylo opravdu na zamyšlenou. Ti, co tam byli, si na to obrázek udělají sami. Ale takový je sport a nás čeká ještě spousta zápasů, abychom všem ukázali, jaká je naše síla a že takové zápasy se občas stávají,“ konstatoval trenér.

Fotogalerie - Štefan Havran (Svítkov Pardubice)