Načítání ...
Dorost porazil v prodloužení Autosklo, Ježci odjeli bez bodu
31.10.2018 23:17
2cde92b3-fd74-4339-8d81-2942173c8d5c1

Devět zápasů, dvaadvacet bodů a druhé místo v průběžné tabulce extraligy dorostu. To je aktuální bilance Letohradu, který v uplynulých dvou kolech hrál na domácí půdě. Minulý víkend hostil pardubického Autoskláře, kde se rozhodovalo až v prodloužení, v neděli pak přivítal extraligového nováčka z Heřmanova Městce, který dorazil s velmi mladým týmem a Letohradské pěkně potrápil…

SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:3 p

(1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 11:58 Macháček (Lux, Hubálek), 16:45 Hubálek (Hyksa), 17:39 Bečka, 48:22 Bečka (Macháček) – 6:22 Petráš (Tichý), 13:02 Kábrtová (Šťastný), 41:14 Školoudík (Moravec)

Vyloučení: 1:2, bez využití, střely: 48:35

Sestava Letohradu: Vacek D. (Netušil Josef) – Bečka, Kalousek, Krejsa, Mačátová, Šimek, Fišer, Hubálek, Hyksa, Lux, Macháček, Mikyska, Netušil Jan, Tomeš, Vacek S., Valíček

Sestava Pardubic: Kuryviál (Bitnar) – Baráková, Hálek, Kopřiva, Křemenák, Socha, Kábrtová, Lauryn, Moravec, Petráš, Školoudík, Šťastný, Tichý

Velmi vyrovnaný. Tak by se dal charakterizovat zápase Jelenů a Perníkářů v extralize dorostu. „Do zápasu jsme vstupovali s tím, že pokud chceme pomýšlet na první místo v naší skupině a tím pádem i na přímý postup na finálový turnaj, tak si nesmíme dovolit ztratit body se soupeřem právě jako je Autosklo. Před zápasem jsem zdůrazňoval věci jako je důraz před naším gólmanem a dobré postavení na obrané buly. Bohužel jako kdybych to přivolal a s obou těchto situací jsme inkasovali,“ hodnotí zápas kouč Letohradu Jakub Sudík. Letohradští už v sedmé minutě prohrávali gólem Petráše, ve dvanácté minutě se podařilo srovnat Macháčkovi, ještě do sirény to ale bylo opět o gól pro hosty, když se prosadila Kábrtová – 1:2. „Ovšem ve druhé třetině to byl od nás úplně jiný výkon, přesně takový jaký si představuji. Poprvé v sezoně jsme hráli v kompletním složení a nejzkušenější hráči od kterých se to čeká táhli tým výborně,“ říká Sudík. Hned v sedmnácté minutě na 2:2 srovnal Hubálek, v další minutě strhl vedení na stranu Letohradu Bečka. Zvrat přinesla až poslední pětiminutovka zápasu – ve dvaačtyřicáté minutě na 3:3 srovnal Školoudík. „Bohužel se naši útočníci nechali až moc strhnout hrou a Pardubice skórovaly z rychlého protiútoku, který nás stál zřejmě tři body,“ krčí rameny kouč a k prodloužení dodává: „Prodloužení už bylo v naší režii, kde nám vítězství vystřelil po krásné akci Béča.“

Fotogalerie k zápasu: Iva Janoušková

SK Hokejbal Letohrad – Ježci Heřmanův Městec 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 3:35 Macháček (Fišer, Bečka), 4:11 Hyksa (Hubálek), 26:19 Macháček (Valíček, Kalousek), 29:06 SH Bečka – 23:06 Šmíd (Vohralík, Pilař), 37:51 Vohralík (Šmíd)

Vyloučení: 1:1, využití: 0:0, v oslabení: 1:0, střely: 32:19

Sestava Letohradu: Netušil Josef (Vacek D.) - Bečka, Fišer, Hubálek, Hyksa, Kalousek, Kerschbaum, Lux, Macháček (C), Mikyska, Netušil Jan, Šimek, Tomeš, Vacek S., Valíček

Sestava Heřmanova Městce: Páv – Holý, Čapka, Jožák, Dufek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Kozel, Málek, Munzar, Daníček

Letohradští byli v zápase s Ježky favoritem, nicméně zápasem se spíše protrápili. Ve čtvrté minutě se poprvé prosadil Macháček, v další minutě Páva v brance Ježků prostřelil Hyksa – 2:0. Tím však produktivita Letohradu v první třetině skončila… Od druhé třetiny Letohradu chyběl pohyb, nahrávky a také včasný návrat do vlastní obrany. „Byli jsme lepším týmem a měli jsme na to soupeře porazit mnohem výrazněji, ale kvůli špatné podpoře útočníků v obraně a nedůrazu před svojí bránou jsme dostali zbytečné góly,“ potvrzuje v hodnocení zápasu útočník Ondřej Hubálek. Ve čtyřiadvacáté minutě totiž Netušila v brance Jelenů překvapil Šmíd a vrátil tak Ježky do hry. Letohradu se znovu podařilo odskočit o dvě minuty později, kdy na 3:1 zvyšoval Macháček a minutu před koncem druhého dějství ve vlastním oslabení na 4:2 zvýšil Bečka. Závěrečná třetina příliš pohledný hokejbal nepřinesl, v osmatřicáté minutě se soupeři podařilo snížit na 4:2 gólem Vohralíka, závěrečné drama se ale nekonalo… „Můžeme být rádi za cenné tři body. Do příště musíme zlepšit náš celkový herní projev, hlavně musíme hrát víc týmově, abychom mohli v této sezoně pomýšlet na úspěch,“ konstatuje Ondřej Hubálek.